Neptúnov syn ekniha

Nezvestný Percy Jackson sa vracia! Stratil však pamäť a nevie, kto je, odkiaľ prichádza a aké je jeho poslanie. Z hlbokého spánku sa zobudil u vlčice Lupy, ktorá ho poslala do Tábora Jupiter, rímskej obdoby Tábora polokrvných. Všetci okolo neho ho považujú za syna boha Neptúna, rímskeho boha morí. Spoločne s ďalšími členmi tábora, Frankom a Hazel, odchádza na Aljašku, aby naplnil dávne proroctvo. Podarí sa im tam oslobodiť boha smrti Thanata, ktorého uväznil obor? Aké ďalšie nebezpečenstvá čakajú Percyho, ktorému sa počas cesty začína vracať pamäť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298059/big_bohovia-olympu-neptunov-syn-lW8-298059.jpg 4.6900

Bohové Olympu 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

Heroes of Olympus: The Son of Neptune, 2011

Kniha Neptúnov syn

Ailee

Možná to je mnou, ale přijde mi, že to začíná ztrácet šťávu. Začátek byl dobrý, ale ten konec mi přišel tak nějak uspěchaný a bez napětí. Tam, kde to mělo gradovat, jako kdyby to přestalo autora bavit a chtěl to mít rychle za sebou. Neporazitelní a nepřemožitelní hrdinové Říma. A Řecka. Aspoň trošku nabančit měli dostat, jinak to ztrácí na uvěřitelnosti.

kačuleee29

Tenhle díl byl naprostá bomba! Užila jsem si ho více, než první díl (asi proto, že tam byl Percy ;D). Samé napětí a nové postavy i Tábor Jupiter jsem si oblíbila. Hrozně moc se těším na další díl, až se Percy zase setká s Groverem a hlavně Annabeth! Uff, jsem opravdu ráda, že to čtu, když jsou všechny díly venku :D. Rick to má všecko do puntíku úžasně zpracované.

lukaskmn1

Naprosto geniální.

zirafinec

Skvělé pokračování skvělé série. Mně osobně se líbil více, než první díl, možná je to ale tím, že jedničku jsem četla mnohem déle.

Feliska764

(+ SPOILER) Hurá, Percy je zpátky! Sice nemá paměť, ale i tak je s ním zábava. Jak ho naštve Octavian, když mu sebere pandu :-)
Hazel a Frank mi jsou sympatičtější než Piper a Leo. Ale vážně je nutná ta etnická vyrovnanost? To máme indiánku Piper, hispánce Lea, kreolku Hazel a asiata Franka... A pak to zmiňované nucené párování, opravdu musí kyklop chodit s harpyjí?
A Percy je pro mě prostě třída, vůbec mě nezajímá, že podle Marta potřebuje Frankův smysl pro povinnost, on nakonec udělá, co je potřeba.

Beltrix
10.08.2021

Hurá! Percy je zpět. Tenhle díl mě bavil víc než ten předchozí, protože Percy je prostě skvělý. Ani Hazel a Frank nejsou špatní, ale nefunguje to tak dobře jako původní série, kde byl pouze Percy ten výjimečný a Annabeth s Groverem sice neměli extraúžasné schopnosti, ale dovedli si poradit jinak. Tady jsou superúžasní se supersmutnými životními příběhy všichni, a ztrácí to tak svou výjimečnost. Zatímco Percyho první výprava byla velmi svižná, tady působila skoro pomalu, především kvůli často zmiňovaným pauzám na jídlo a spánek, které sice chápu, ale rušily tempo příběhu. No a konec, respektive porážka nepřátel mi přišla příliš snadná, což je ale problémem skoro všech Riordanových knížek. Nepřátelé jsou popisováni jako takřka neporazitelní, ale nakonec je cesta k nim mnohem obtížnější než jejich samotná porážka. Z vedlejších postav musím zmínit Octaviána, který by se bezpochyby velmi přátelil s Dolores Umbridge, ale je opravdu dobře napsaný. A užila jsem si i Arése/Marse, kterému byl dán větší prostor.

voody99
07.07.2021

Je to díl od dílů stále lepší a lepší i když to nečtu poprvé.
Užívám jsi na maximum každou kapitolu ať v podání Percyho, Hazel nebo Franka. ♡♡

Lucka20
07.04.2021

Nemůžu si pomoct, ale zatím vše co jsem od tohoto spisovatele přečetla, jsem hltala jak malá holka.
První díl ukazoval co se dělo s Jasonem a táborem polokrevných, tento díl popisuje Percyho cestu za navrácení paměti.
Za mě určitě super, doporučuji. To co se člověk dozví o řecké a římské mytologii je také bezva.