Krev polobohů

Krev polobohů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/bmid_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 5 784 116

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus , 2014

kozameci
19.05.2015 5 z 5

Jako obvykle mě Rick Riordan nezklamal, teda.... Jako asi všem mi vadilo, že autor úplně vynechal kapitoli s Percym a Annabeth. Úžasné byli kapitoli s Nicem a Reynou, které jsem si užívala. Asi nejlepší věcí pro mě byli ty hlášky. Leo a Percy mají naprosto dokonalé komentáře. Taky jsem teda čekala na závěr větší masakr, ale no co. Už se hrozně těším na další sérii s norskýma bohama a na to, co Rick předvede příště.

ragur
13.05.2015 3 z 5

Tato kniha byla pro mě menší zklamání.
Např. Percy ani Annabeth nic neudělali v celé knize, giganti byli poraženi během jedné minuty a Gaiu porazil jeden polobůh...
Kdybych to psal já bylo by to nejak takhle: Jasona a Piper by Gaia zabila, Percy by se vzchopil a s pomocí bohů a Lea by ji porazil.
Určitě by utrpeli větší škody, protože to že porazili nejsilnejší moc na světě a všichni přežili je hodně nerealistické...

trynitrix
12.05.2015 5 z 5

Tak tohle byla pecka super konec, bavilo mě vyprávění cesty od Arga a hlavně Nico (ten byl boží) a Reyna. Pěknej zavěr

MartinBatista
08.05.2015 5 z 5

Zatím jsem v polovině knihy a jsem nadšený :) Kniha se čte jedním dechem. Autor neplýtval zápletkami a zatím jsem se v jeho čtení nenudil. Jsem rád že přidali kapitoly Nika a Reyny. Nika jsem si hrozně oblíbil je mi sympatická postava, ale chybí mi Percy s Annabeth. Oni byli takový ten základ a najednou mi tam jaksi chybí :( Ale to není nic oproti mému nadšení jsem zvědav jak dopadne ten konec :)

miroslav8363
02.05.2015

Zklamalo mě to... Hlavně ten konec. Ani bohové nedokázali Gaiu porazit, a teď přindou 3 polobohové a zničí ji... Mohlo to být trochu víc realistické ( např. že by se do té bitvy zapojili i bohové popř. někdo další), nebo delší konec ( např. co se stalo s Leem...). Ale líbil se mi Nick a Reyna. Za to palec nahoru...

PS: Trochu mě zklamal happyend...Né že bych chtěl aby všichni pochcípali ( I když to by taky bylo zajímavé), prostě konec série, kde jsou všichni v pohodě je trochu moc... Např Annabeth nebo Percyho by mohli zabít v té bitvě na Akropoli ( přeci jen, bylo tam 20 titánů, neříkejte mi že nebyli schopni nikoho zabít.) , nebo by se Frank při svým smyslu pro povinnost mohl obětovat...

Hedušák
28.04.2015

Tak dočteno za 6 hodin. Na knize mi vadilo, jak moc je nabitá akcemi (ostatně stejně jako u ostatních, ale tady to bylo už vyhnané do extrému) a krapet mě zklamal ten konec-byl moc rychlý. Nicméně miluji happyendy, takže jsem i přesto byla spokojená. Jinak mi kniha přišla ještě o něco málo propracovanější než ostatní, jde vidět autorovo zlepšení. Bylo fajn, že konečně upopředil Nica a Reynu, škoda, že vynechal úplně Percyho a Annabeth. Úplně by stačily 1-2 kapitoly. :)

Adel703
26.04.2015 5 z 5

Konečně Nikovi kapitoly!!! :) Jinak knížka super, jen mi chyběl pohled Percyho, přece je to poslední díl a Percym to celé začalo. Nejvíce mě bavil Nico a Reyna. Hodně jsem se nasmála, hlavně na konci. Jediné, co mě mrzí je, že je to poslední díl.

skyt
22.04.2015 5 z 5

Knížka byla super. (dočtená během 16 hodin) Docela dost mně pobavilo hodně scén v knížce (jak se mi stávalo u všech jeho knížek). Konec dobře zakončen. Jen sem čekal jiné zakončení. Chyběli mi kapitoly Annabeth a Percyho, ale kapitoly z Nikem a Ryany mi připadali taky hodně zajímavé.

zuzuky56
21.04.2015 4 z 5

Kniha naprosto super, ale... Vadí mi, že Rick odsunul Annabeth s Percym do pozadí a udělal z nich... no, zkrátka. Blbce. Od kdy je dcera Afroditi chytřejší než dcera Athény? A ten Percy... Udělal tam z nich úplné pitomce. Taky menší mínus za to, že tam nebyl pohled ani Annabeth, ani Percyho.

Ronnie68
18.04.2015 5 z 5

Páni, nečekala jsem, že to bude mít takový úžasný happy end. Doporučuji všem přečíst si všechny příběhy s Percy Jacksonem - jsou opravdu úžasný. Jen škoda, že putování skončilo .....

LGB
11.04.2015 5 z 5

Tak, asi před 10 minutama jsem to dočetla a musím říct, že konec mě zklamal :/ Rok jsem na tuhle knížku čekala :D Chyběly mi kapitoly Percyho a Annabeth-ano Percymu je věnováno 5 knih a blablabla :D ale prostě mě to štvalo, jak jsem se na to těšila :D moc mě mrzelo, že v tomto pokračování nebyl Grover ani Rachel (byli tam vždy jen zmíněni- jako celý tábor polokrevných, ale budiž :D), sice se objevily nové postavy, ale ani jedna mi k srdci nijak zvlášť nepřirostla. Abych pravdu řekla Piper jsem nesnášela!! (všech 5 knížek :D). Zase musím ocenit kapitoly Reyny a Nica :D
Knížka je jako celek hezká, dobře čtivá a vtipná (jako vždy :D) ale ten konec !!!! (vím opakuju se :D ale prostě jsem čekala něco epičtějšího)

SPOILER- neříkám, že chci aby tam všichni umřeli, ale bylo to až moc ''růžové'', nikdy by se nemohlo stát, aby přežily všechny hlavní postavy-KONEC SPOILERU

Už se nebudu dál rozepisovat, chtěla bych toho říct mnohem víc, ale zase dobrý :D

Takže - další skvělá knížka z pera mého oblíbeného autora, bohužel zklamání z konce, ale určitě stojí za přečtení :D (čtvrtý díl byl o mooooc lepší :D :D)

Monika2001
10.04.2015 5 z 5

Hrozně mi chybí pohled Percyho a Annabeth!!!!!!!
Jinak je boží.

Silinisu
09.04.2015 5 z 5

Úžasná a naprosto fantastická série.Knihu jsem od koupení přečetl za čtyry dny a musím říct že od Ithaky až dokonce mě tato kniha naprosto uchvacovala,sice mě trochu sklamal konec kde sem si představoval trochu epičtejší zakončení ale jinak kniha opravdu úžasná.Měl se co dělat abych jí zavřel a dělal si jiné věci protože po každé přečtené kapitole jsem se musel pustit do další.A proto když jsem jí nyný dočetl nechce se my věřit že je to opravdu konec neuvěřitelných dvou sériích a proto doufám že tímto se nám jak tábor Jupiter tak tábor Polokrevných navždy neuzavřely ale že napopak se ještě nějaké série dočkáme.

Alex.Barunka
05.04.2015 4 z 5

Poslední díl Bohů Olympu nebyl špatný, ale čekala jsem určitě mnohem víc, ten epický konec tomu opravdu chyběl. Navíc mi v příběhu strašně chyběly kapitoly Percyho a Annabeth, které mám zdaleka nejraději.
Neřekla bych, že příběh skončil otevřeně, spíš pohádkově :)

Nelly
03.04.2015 5 z 5

Úžasná série a tento díl byl třešničkou na dortu! Akce stíhá akci, hrdinové se střídají tak, že Vám všichni přirostou k srdci, a konečné zúčtování proběhne ve velkém stylu. Poslední kapitola by mohla být i první kapitolou další série. Možná v této knížce více bojů a méně vtipu (ale humor samozřejmě nechybí). - Jen doporučuji číst všechny díly co nejdříve za sebou, dokud máte všechny akce a příběhy hlavních postav, kterých je opravdu požehnaně, čerstvě v paměti.

smoulinka22
02.04.2015

Třebaže Percy Jackson i Bohové Olympu patří mezi mé neojlíbeněší série,poslední díl mě trochu zklamal.Oceňuji kapitoly o Nikovi a Reyně,ale chybí mi tam Percy,Annabet,Hazel a Frank.Podle mě je čtvrtý díl mnohem více propracovaný,každá postava má své kapitoly a svůj pohled na věc.Jelikož mám nejradši Percyho a Annabet,prostě mi tam něco chybí.Jinak je ale kniha čtivá a vtipná a určitě stojí za přečtení.

Maša22
02.04.2015 5 z 5

Nejlepší!!!!

*Táňa*
02.04.2015 5 z 5

Jedna dlouhá jízda plná akce, napětí, romantiky a mytologie. Prostě naprosto úžasná kniha z pera ještě úžasnějšího autora.

Annie1999
01.04.2015 5 z 5

Ve stejný den, kdy se tato kniha objevila ve výloze místního knihkupectví, byla mnou taktéž koupená a přečtená... A fantazie! Skvost! Já ty postavy, akci, nápaditost příběhu zbožňuju! Ricku Riordanovi snad postavím jeho vlastní srub a přestěhuju se do něho s tím, že sem patří všechny "Riordanovy děti" - tedy všichni, kteří léta vyrůstali spolu s Percym Jacksonem a jeho přáteli. Uvědomuju si, že můj komentář vyznívá až infantilně a ta kvanta vykřičníků a synonym vyjadřující "dobrý" tento dojem pouze umocňují, ale tato kniha si toto květnaté prohlášení nejen zaslouží, ale byla pro tuto proklamaci prostě stvořená. Bohové Olympu (a samozřejmě i další Riordanovy série - Percy Jackson i Kronika Cartera Kanea) je rozhodně hodna pěti hvězd a ničeho menšího.

Eliska700
31.03.2015 5 z 5

Poslední díl byl vážně nejlepší že všech... :)