Krev polobohů

Krev polobohů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/bmid_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 5 783 116

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus , 2014

hana4834
24.12.2020 5 z 5

Závěr série proste super nejlepší díl napinavi až dokonce nejvíc se mi libilo vysvětlení Nicovi postavy to bylo super

DK197
19.12.2020 5 z 5

E-KNIHA: Když jsem četla poslední díl Bohů Olympu, trochu mě zarazilo, že oproti Percymu jsem neměla jistý pocit gradující atmosféry. Četla jsem a četla a říkala si, páni, jestli to takhle půjde dál, čtu vůbec poslední díl? (Ne, že by mi to vadilo, fakt mě to baví.) Absolutně jsem neměla dojem, že se blížím k závěrečné bitvě. Děj plynul dobrodružství za dobrodružstvím, já si to užívala, ale napětí ve mně nestoupalo. No, nic - i tak to bylo skvělé. Ačkoli méně vyhrocené, než Percy. Pak se to začalo klonit k závěru... Když si představím konečné střety (spoiler: s Giganty, s Gaiou, s nestvůrami) na plátně, musím říct autorovi - dobrá práce. A nechybí ani jiné klady předešlých dílů - střídání, vypravěče, vtip, práce s postavami (protože jsou hlavní a to mu jde). Troufám si tvrdit, že tahle série by byla skoro dokonalá, boží - chcete-li. Jenže úplný konec mě dost bolí. Mám pocit, že autor to trochu přehnal s optimismem. A jeho přemíra velkým dílům nikdy nesvědčí... Škoda.

SPOILER: Každá velká bitva si přeci vyžádá oběti. Udržuje to rovnováhu. I v Percym to autor věděl a zlikvidoval aspoň pár menších postav. Ale tady je smrt popsána větou typu: přišli jsme o dost polobohů, ale ne tolik, kolik jich mohlo být. Co to jako je? A bitva s nestvůrami je divně ukouslá... K dovršení všeho se Nico zázračně odmiluje, aby všichni mohli být šťastní. Ach jo. A z velkého příběhu je milá pohádka pro děti. Vážně to nešlo udělat líp? Skoro bych strhla hvězdičku, ale to by pak měl Percy celkově lepší hodnocení, což nesedí k mému pocitu. Tak nechám plný počet s pocitem rozladění.

StarPopcorn
10.12.2020 5 z 5

(SPOILER) A jsme u konce…Zaprvé bych chtěl říct, že tuto knihu jsem přečetl za OPRAVDU málo času, protože děj se tady ani na vteřinu nezastaví. Konečně byli sympatické všechny postavy, za což jsem hodně rád. A ten konec… No prostě 'Bourák Leo' ;)
EDIT: Přečteno podruhé, oceňuji kompletní vysvětlení Nicovy postavy

Rollman
24.09.2020 5 z 5

A nyní jsme v Endgame. Epické finále se vším všudy, co by měl konec jedné ságy obsahovat. Zvraty, odpovědi na všechny otázky a další zajímavé konfrontace. Poslední díl je naprosto boží. Leo, Frank, Percy, Annabeth, Hazel, Jason, Piper, Nico, Reyna. To všichni tady mají dostatek prostoru se naplno projevit v epické bitvě o záchranu světa. Akce střídá akci a naprosto dynamicky je děj krásně odvýprávěn až do wow konce, který nemá obdoby. Konec mi připomněl právě jednu scénu z Avengers, která byla v jednom aspektu úplně stejná. Nemám co dodat, druhá série mě nadchla, rozbrečela, uzemnila a mnoho dalšího. Teď je na řadě Apollonův pád a já doufám, že se s některýma ještě potkám, protože po konci je musím znova vidět. Po dočtení jsem si říkal, zda někdy bude opět film či seriálová podoba, musí se dostat i na Bohy olympu ( Percy je už v plánu pod taktovkou Disney+), protože ty scény si to zaslouží.

LillyM.
17.06.2020 5 z 5

Úžasné, velmi propracované a nečekané završení série❣:-)

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Završení celé série bylo úžasně propracované, napínavé, plné nečekaných zvratů. Moc jsem si ho užila.

tichoslapek_
15.03.2020 5 z 5

Skvělé zakončení této série, která byla naprosto úžasná. Nebyl díl, u kterého bych se snad nudila. Takže musím přiznat, že se mi Bohové Olympu líbili o něco více než Percy Jackson. A je to především zásluhou nových postav, které byly mistrně vykreslené.

MartySchattawa
04.12.2019 4 z 5

U mě hodně uspěšná série... pocity jsem ještě vstřebával 14 dní potom co jsem to dočetl, ale jednu výtku bych měl... Vadilo mi ( i v Percy Jackson) jak se všechno stihlo přesně na den a neměli rezervní čas, to bylo použito v sériích pokaždé kdy měli nějakou výpravu... Jinak to hodnotím kladně, líbilo se mi, že zde byl i pohled Nika...

Adyx-chan
02.11.2019 5 z 5

Oh můj bože, oh můj bože. Nemám slov, byl to úžasné, skvělé a nevím jaké ještě.

DUNIKO
17.08.2019 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ!!!Skvělé zakončení.Vyrovnaný Nico, spokojený Leo,všichni zamilovaní❤️.Prostě se to panu spisovateli moc povedlo.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Hezké zakončení další úspěšné série. Řecká a římská mytologie vždy patřila mezi mé oblíbené. Tyto knihy mé nadšení pro toto téma ještě zvětšily.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Hezké zakončení celé série, i když na můj vkus je tu až moc klišé. Přesto rozhodně doporučuji přečíst.

Elizza
03.05.2019 5 z 5

Tak na tohle, vážení, se svého času čekalo jako na zjevení. Polovina třídy obšlapovala kolem knihovny, kdy už tam tenhle díl bude.

Calla2002
08.04.2019 5 z 5

Dokonalý, co říct? Miluju to, polobohy, bohy, lidi, monstra, proroctví, Řeky a Římany a prostě všechno.
Úžasnej konec a celý průběh, užila jsem si to ❤

verulik196
05.04.2019 5 z 5

Skvělé zakončení série, nemám co vytknout. Ale už se upřímně těším, až si přečtu něco jiného, mám pocit, že v těchto knížkách je všechno pořád dokola... No, snad jsem tímto prohlášením někoho nepobouřila :D Ale jinak doporučuji, je to opravdu povedená série.

meredith6677
15.02.2019 5 z 5

Takže závěr této série... úplně mě kniha nadchla. Jak mi u některých předchozích dílů občas trvalo, než jsem je dočetla, tento poslední díl jsem zhltla téměř na jeden nádech (no dobře, možná dopomohla i nuda na uzdravovacím lůžku :D ). Ale děj to mělo do poslední chvíle strhující, člověk mnohdy nedýchal, někdy si naopak říkal, že už je konec a příběh přitom pokračoval dál. Za mě osebně dávám hvězdičku navíc za pohled Nica. Syna Háda jsem si oblíbila od série PJ a konečně mu bylo poskytnuto taky trochu prostoru k tomu, aby mohl po svém zazářit - a rozhodně mě nezklamal. Závěr knihy excelentní, i když slzičky ukáply, i přes to, že jsem to čekala. Nicméně z Nicova závěru jsem nadšená a s velkou chutí a očekáváním se hrnu na sérii Apollónův pád.

Jostik_21
18.11.2018 5 z 5

Team Leo!!!! Tak to byla dokonalá série. Doufám, že se hlavní postavy spolu zase někde objeví.

--- dále už spoiler---

Ke konci knihy, jak si všichni mysleli, že Leo umřel, jsem si říkala, to není možný, vždyť mu oheň nevadí....(Imperiální zlato se nepočítá ((To jak tam Oktavián přiletěl)))... A pak bum, a Leo je živý! Sice chudák Percy, Jason, Frank, Anabeth, Hazel a Piper, že nevědí, že je Leo živý (,ale třeba takový Jason věří, že je na živu a Nico nevím, co si má o jeho smrti myslet). Ale tak někdy se to dozvědět budou muset = další kniha, kde se všichni vyskytnou!! Yes!!!

MIA-chan
06.09.2018 5 z 5

Nejlepší série!!!

Govrid
05.07.2018 5 z 5

Takže dočteno, nejlepší díl, i když to jistě ještě nekončí. A za Nica plny počet hvězd.

Ree
13.03.2018 5 z 5

Skvělé ukončení série!!! Rozhodně mě potěšily pohledy Reyny a hlavně Nica a jejich přátelství, ač překvapivé, mi nepřišlo vůbec nucené. Jen mě trochu mrzelo, že jsme se nedočkali pohledů Percyho, abych si ještě chvilku užila jeho vnitřní sarkasmus.
Naprosto mě však odzbrojily scény s Willem Solacem. Skoro se tam neobjevil a přesto mi stačila jedna věta, abych ho začala milovat. Chudák Nico... Ještě si užije :)