Krev polobohů

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/big_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 4.7708

Bohové Olympu 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus, 2014

Kniha Krev polobohů

Elea

Zajímavý konec série, i když mě některé postavy pořád ještě dost štvaly, série o Percym byla mnohem lepší.

MilanKop
18.12.2022

Výborný konec série, ale ocenil bych nějaké pokračování kolem osudu Lea :). Každopádně se těším až vyjde pokračování Percyho, mělo by být 26.9.2023 :). Ale opravdu mne svět Percyho Jacksona hrozně baví. Jdu se vrhnout na sérii o Apollónovi.

andrejci
21.10.2022

Já nechci konec. Ale bohužel jsem se k němu dostala a musím říct, že mě moc bavil.
Trošičku mě zklamala finální bitva. Jsem asi trošku čekala, že bude velkolepější. Hlavně ta v Athénách. Zvlášť když vím, že ty velkolepé bitvy umí psát. K čemu bych ještě měla trošku malou výtku je, že děj byl z hodně pohledů. Hlavně teda většinou postav, které jsem si tak neoblíbila jako ostatní.
No, ale úplný konec byl super. Poslední kapitola byla skvělá. Do děju byla opět skvěle zakomponována mytologie. Navíc si autor krásně otvřel dvěře k další sérii. Hlavně ser mi teda líbila cesta z pohledu Nica a Reyny. Doufám, že Nico dostane víc prostoru.
Percy Jackson to prostě není, ale nebylo to vůbec špatné. Vtipné, moderní technologie a jeho styl psaní to je prostě bomba. Rozhodně dám další sérii šanci.

kačuleee29
10.06.2022

A máme tu zase konec. Tohle je definitivně můj nejoblíbenější díl ze série. Četlo se mi to hodně rychle, ale tak - když se schyluje k “poslední” bitvě, asi je to samozřejmost. Moc jsem si užívala Nicovy a Reyniny kapitoly, dostávali tím více prostoru v knihách, který si rozhodně zasloužili.
Všechny knihy se mi moc líbily, moc jsem si je užila a nové postavy jsem si přes sérii zamilovala. Líbilo se mi vidět situaci jinak od každého člena posádky, ale na ich-formu Percyho Jacksona to prostě nemělo :D. Už se těším na sérii Apollónova pádu!!

pazizanka
04.05.2022

Líbil se mi Magnus Chase, takže jsem zkusila i tuto sérii a mohu jedině doporučit. Je to příjemné pohodové počtení, které má spád, dobře se čte, hrdinové se svými schopnostmi jsou také fajn a prostředí je prostě vynikající.

lukaskmn1
02.02.2022

Naprosto geniální.

Feliska764
19.01.2022

(+ SPOILER) Celkově vzato, knížka je povedená a i když mě spousta věcí štvalo, prostě jsem ji nemohla odložit, dokud jsem ji nedočetla.
Skupina polobohů cestuje antickými kraji a naštěstí vždycky narazí na někoho, kdo je nasměruje k další zastávce a dalšímu úkolu, který v různě složených skupinkách úspěšně složí, a vše směřuje k závěrečné bitvě v Aténách, zatímco jini dva polobohové se satyrem vláčí přes půl světa obří sochu v patach s obří nestvůrou a chystá se další závěrečná bitva, tentokrát na Long Islandu. Potud dobrý a napínavý.
Ale závěrečná bitva? Nebo teda vlastně dvě? V porovnání s bitvou o Manhattan to vypadá, jako by sedm polobohů, většina bohů a armada Gigantů a nestvůr uspořádalo sportovní odpoledne na Akropoli a omylem při tom teda probudili Gaiu. Bitva na Long Islandu už je jenom dovršením.
Že z Dia udělali pomstychtivýho egoistu a z Afrodity směšnou bohyni make upu nebo čeho, bych asi přežila, ale že Annabeth, která toho sama tolik dokázala, se najednou nejvic spoléhá na pocity Piper a ta objevila svůj pěvecký talent a tim vlastně všechno zachrání (pořád ji nesnáším)? Že vlastně ve válce, která má být horší než ta předchozí, všichni přežijí (až na chudáka Scipia teda) a jsou nakonec největší kámoši? No nic, je čas na Apollonuv pád.
PS: Samozřejmě jsem ráda, že to přežil Blackjack.

Beltrix
09.01.2022

Závěrečné díly to mají vždy těžké, ale myslím, že Krev polobohů se povedla.