Krev polobohů

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět. Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231182/big_krev-polobohu-y1Q-231182.jpg 4.7644

Bohové Olympu 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood of Olympus, 2014

Kniha Krev polobohů

Zruza
01. listopadu

Tenhle díl mě EXTRÉMNĚ naštval. Konec je takový, že jestli se vám nechce číst další pětidílná série, musíte si vystačit s koncem, u kterého je jasné, že to ještě bude pokračovat. Mám Rick Riordana ráda, miluju Percy Jackson a tuhle sérii, ale tenhle díl mě totálně naštval. Jinak mě to moc bavilo :D

Tritvaetna

Bohužel, závěr série úplně nedostál mým očekáváním. Úplně jsem nepochopila, jakou roli měl v závěrečné bitvě třeba Percy. Vlastě ani Piper, Annabeth, Jason... mám pocit, že měli na víc. Docela by mě zajímalo, jestli Percy dodrží slib a zkusí najít Kalypsó, i když tam teď nemá Lea. Ale hlavně mi tu chybělo nějaké vyvrcholení. Bitva s Giganty, bitva s Gaiou, všechno to tam bylo a při tom jsem pořád jsem neměla pocit, že tohle je TA závětečná bitva... až byl najednou konec. Dala bych tak 3,5*, protože styl psaní byl krásný jako vždycky, četlo se to samo... ale od posledního dílu bych přeci jenom očekávala o něco víc.

voody99

♡♡ To nejlepší nakonec ♡♡
Absolutně epické zakončení úžasné série.
Rick dává svým knihám krásné kouzlo a jsou vždyť správnou volbou.

♡♡ Niko a Will (。♡‿♡。) jak já je zbožňují

Lucka20

Nemohu hodnotit jinak než plný počet hvězdiček.
Možná je ten konec takový rychlejší, má spád a je celkem rychle konec, ale to neznamená, že je děj o něco ochuzen.
Opět prostě super příběh. Jediné co mě trochu mrzelo, chyběl mi ten konec vyprávěný z pohledu Percyho. Byla jsem hrozně ráda za vyprávění z pohledu Nica, ale zase mi tu chyběl ten Percy.

hana4834
24.12.2020

Závěr série proste super nejlepší díl napinavi až dokonce nejvíc se mi libilo vysvětlení Nicovi postavy to bylo super

DK197
19.12.2020

E-KNIHA: Když jsem četla poslední díl Bohů Olympu, trochu mě zarazilo, že oproti Percymu jsem neměla jistý pocit gradující atmosféry. Četla jsem a četla a říkala si, páni, jestli to takhle půjde dál, čtu vůbec poslední díl? (Ne, že by mi to vadilo, fakt mě to baví.) Absolutně jsem neměla dojem, že se blížím k závěrečné bitvě. Děj plynul dobrodružství za dobrodružstvím, já si to užívala, ale napětí ve mně nestoupalo. No, nic - i tak to bylo skvělé. Ačkoli méně vyhrocené, než Percy. Pak se to začalo klonit k závěru... Když si představím konečné střety (spoiler: s Giganty, s Gaiou, s nestvůrami) na plátně, musím říct autorovi - dobrá práce. A nechybí ani jiné klady předešlých dílů - střídání, vypravěče, vtip, práce s postavami (protože jsou hlavní a to mu jde). Troufám si tvrdit, že tahle série by byla skoro dokonalá, boží - chcete-li. Jenže úplný konec mě dost bolí. Mám pocit, že autor to trochu přehnal s optimismem. A jeho přemíra velkým dílům nikdy nesvědčí... Škoda.

SPOILER: Každá velká bitva si přeci vyžádá oběti. Udržuje to rovnováhu. I v Percym to autor věděl a zlikvidoval aspoň pár menších postav. Ale tady je smrt popsána větou typu: přišli jsme o dost polobohů, ale ne tolik, kolik jich mohlo být. Co to jako je? A bitva s nestvůrami je divně ukouslá... K dovršení všeho se Nico zázračně odmiluje, aby všichni mohli být šťastní. Ach jo. A z velkého příběhu je milá pohádka pro děti. Vážně to nešlo udělat líp? Skoro bych strhla hvězdičku, ale to by pak měl Percy celkově lepší hodnocení, což nesedí k mému pocitu. Tak nechám plný počet s pocitem rozladění.

StarPopcorn
10.12.2020

(+ SPOILER) A jsme u konce…Zaprvé bych chtěl říct, že tuto knihu jsem přečetl za OPRAVDU málo času, protože děj se tady ani na vteřinu nezastaví. Konečně byli sympatické všechny postavy, za což jsem hodně rád. A ten konec… No prostě 'Bourák Leo' ;)
EDIT: Přečteno podruhé, oceňuji kompletní vysvětlení Nicovy postavy

Rollman
24.09.2020

A nyní jsme v Endgame. Epické finále se vším všudy, co by měl konec jedné ságy obsahovat. Zvraty, odpovědi na všechny otázky a další zajímavé konfrontace. Poslední díl je naprosto boží. Leo, Frank, Percy, Annabeth, Hazel, Jason, Piper, Nico, Reyna. To všichni tady mají dostatek prostoru se naplno projevit v epické bitvě o záchranu světa. Akce střídá akci a naprosto dynamicky je děj krásně odvýprávěn až do wow konce, který nemá obdoby. Konec mi připomněl právě jednu scénu z Avengers, která byla v jednom aspektu úplně stejná. Nemám co dodat, druhá série mě nadchla, rozbrečela, uzemnila a mnoho dalšího. Teď je na řadě Apollonův pád a já doufám, že se s některýma ještě potkám, protože po konci je musím znova vidět. Po dočtení jsem si říkal, zda někdy bude opět film či seriálová podoba, musí se dostat i na Bohy olympu ( Percy je už v plánu pod taktovkou Disney+), protože ty scény si to zaslouží.