Hádův chrám

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184314/big_haduv-chram-0iv-184314.jpg 4.7746

Bohové Olympu 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The House of Hades, 2014

Kniha Hádův chrám

kačuleee29

Mám takový pocit, že u všech knih R. Riordana můžu hned dát těch pět hvězdiček :). Tenhle díl byl zase úžasnej, ale i dost.. smutnej. Percy a Annabeth jsou naživu (to by nám autor nemohl udělat, aby zemřeli - jeho omluvu na začátku knihy jsem přijala :D) a putují Tartarem. Byla to pro ně velmi těžká cesta. No… ale to, co mně v tomhle díle hodně zasáhlo byl Nico. Stal se mou fav postavou (teda, hned za Percym… a Leem), ale je mi ho líto a nejradši bych ho objala ...Každopádně se mi čím dál víc líbí, jak spolu posádka vychází. Tvoří úžasný tým, plný přátelství a ochoty, důvěry k druhým. Více jsem si oblíbila Jasona (teda, ne že by mi nebyl sympatický už předtím, ale nějak jsem si ho prostě více oblíbila :)). Taky jsem byla ráda, že bylo v knize více Franka a Hazel. Na poslední díl se moc těším a doufám, že to nedopadne probuzením té otravné Gaii :Dd. ONI JÍ TO NANDAJÍ !!

lukaskmn1

Naprosto geniální.

zirafinec

Skvělé pokračování série, akorát by mně zajímalo, jak to, že nikdo nemá jet lag? Jasně, bojují pořád a každá chvilka spánku se počítá, ale...
Taky jako obálky knih by možná zasloužily trochu více pozornosti od jejich tvůrců, no.
MOŽNÁ SPOILER
Také tam mají spoustakrát špatně dny - například řeknou, že je dejme tomu 14.7., a řeknou, že mají už jen 10 dní, což by bylo 24.7. Ovšem Gaia má povstat 1.8.

Feliska764

(+ SPOILER) Moje nejoblíbenější z téhle série.
Percy a Annabeth jsou sice v Tartaru, ale jsou spolu a do poslední chvíle jsem prostě odmítala uvěřit tomu, že by tam jeden z nich nebo oba museli zůstat. Takže chudáci Bob a Damasen :-(
Jason je skoro sympatický, Leo mi vadí míň než dřív, ale Piper prostě ráda nemám.
Hazel a Frank nemají takový prostor, i když mají své úkoly, čemu se musi naučit.
A Nico? Jako vážně? Takže tu máme etnickou diverzitu a teď ještě gaye? I když samozřejmě, kdo by se nezamiloval do Percyho Jacksona, to jako zas chápu.

Beltrix
30.11.2021

To, že se autor rozhodl věnovat každé postavě stejný počet kapitol, vedlo k tomu, že jsou kapitoly velmi krátké a nepůsobí jejich dělení přirozeně. Jinak jde stále o fajn příběh, kde polobohové získávají schopnosti naprosto bez tréninku a bez větší námahy.

Tritvaetna
27.10.2021

Za mě nejlepší kniha série... i když to má nejspíš co dělat s tím, že jakkoliv se snažím vžít do všech postav, Percy a Annabeth jsou prostě the best... a Nico je hned v závěsu.

voody99
20.07.2021

Hádův Chrám mám ze série Bohů Olympu velmi ráda... Nejen proto že je hned od začátku nabitý akci a celkově prostě skvělý.
Hlavním důvodem je Nico di Angelo, který konečně zde dostává více prostoru. ♡♡♡♡

Luigi1
30.06.2021

Tak tohle byl fofr moc pěkné čtení.