Znamení Athény

Znamení Athény https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215078/mid_bohove-olympu-znameni-atheny-215078.jpg 5 927 89

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

biskupova
02.04.2018 5 z 5

Kniha skvělá, i když kvůli tomu konci bych Ricka asi zabila.

janiice
14.03.2018 5 z 5

Já ty jeho hnihy prostě miluju. Dobře píše, dobře se to čte, odpočinek zaručen.

Ree
13.03.2018 5 z 5

Když jsem zjistila, z kolika pohledů Znamení Athény bude, lehce mě to vyděsilo, ale Rick si s tím poradil.
Líbilo se mi, že se příběh konečně přestal odehrávat v Americe a mohli jsme si užít Řím. U žádné postavy se nestalo, že by mi vyloženě vadila, i když Hazel a Franka vyloženě nežeru. Ale třeba takový Octavian a hlavně to, jak ho Percy i Jason stírali... To bylo skvělé!
No a doslovný cliffhanger na konci mě u Ricka ani moc nepřekvapil, i když jsem měla chuť mu omlátit nějakou knížku o hlavu. A to jsem se mohla ihned pustit do dalšího dílu!

Katnissia
11.02.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil, protože se hodně veci vy vyjasnilo, ale stejně mám nejradši pohled ze strany Percyho nebo Annabeth. Ovšem vyloženě mi vadilo číst z pohledu Piper.

Nikča1236
01.10.2017 5 z 5

Strýček Rick je pěknej zmetek, vážení! :D

maglena
20.07.2017 4 z 5

Prstolap :))) Skvěle :)

Minde123
18.06.2017 4 z 5

Nechytlo mě to tolik jako předchozí díly... možná to je tím, že jsem Proroctví a Neptunova syna četla před rokem a tudíž jsem musela dlouho lovit v paměti, abych chápala všechny souvislosti. :D Nebo tím, že se ze mě (snad) stává náročnější čtenář, a proto někdy nemůžu skousnout, že je to psané pro děti... je tam na mě hrozně moc nasekané akce (+prosté vyjadřování jak hrdinů tak autora) Každopádně ke konci jsem se se stylem psaní zase sžila a začalo mě to neskutečně bavit! :D Až na kapitoly z pohledu Lea... Vím, že Leo je klíčová postava, ale mě prostě vyprávění z jeho pohledu nudí. :/ .... Radši bych uvítala pohled Hazel nebo Franka.
Konec byl boží a Percy taky. Takže přes všechny mínusy spokojenost. :)

SarahRoyalAss
09.06.2017 5 z 5

Sice jsem se s tímhle dílem dost crcala, ale za mě palec nahoru!
Opravdu hodně jsem si oblíbila Lea a jeho kapitoly jsem doslova hltala. :)
Částmi mi kniha připadala možná trošku zbytečně zdlouhavá. Ale opravdu jenom trošičku.
Na konci mi určitě uletěla nejedna slzička. Jsem opravdu zvědavá na pokračování!
Až ho někde splaším. :D

Smardik17
05.06.2017 5 z 5

No musím říct, že mi tento díl přišel trochu zbytečně zdlouhavý. Když to například srovnám s přímočarými příběhy Percy Jacksona, tak bych pár stran klidně přeskočil. Ale nechtěl jsem aby mi něco uteklo, takže jsem nepřeskakoval a dobře jsem udělal. Každopádně je to napínavé, a osudy hrdinů jsou tak záhadné, že musíte prostě zjistit jak to s nimi dopadne. No a teď už nezbývá nic než nabrat síly, jelikož Hádův chrám je za rohem v knihovně:-)

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy jsou zkrátka báječné. Oddechové, ale takovým zajímavým způsobem. Člověk při nic neuvěřitelně zrelaxuje, ale zároveň mu jede hlava na plné obrátky. Je neuvěřitelné, jak vše dokáže skloubit.

Znamení Athény mě mírně zklamalo. Celý díl byl takový suchý a nezáživný. Nejvíc ho asi však v mých očích srazilo, samotné pátrání po znamení, nepřišlo mi nějak extrovně obtížné, ve srovnání s jinými událostmi, na které jsem od Ricka zvyklá.

BlaniVan
06.04.2017 5 z 5

Další super dílo od skvělého autora.

svobonís
13.02.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když mě kolikrát štvalo, že tam byla napínavá chvilka s nějakým hrdinou a najednou další kapitola pojednávala o nějakém jiném hrdinovi. Kniha se mi četla dobře a na to, kolik tam bylo hlavních hrdinů, jsem se v tom vůbec neztrácela, za mě pět hvězdiček.

Deni136
04.11.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila ještě o mnohem víc, než předchozí díl! Taky musím říct, že teď už je znát, že série Bohové Olympu je dokonce lepší než série Pery Jackson, alespoň podle mě. Tady není volné místo, nedá se od knížky odtrnout a hlavně se snad ani nedá nudit! Konec naprosto famózní a série vám nedá spát, dokud nezačnete číst další díl! Bravo!

helusa2
21.08.2016 4 z 5

Velmi promyšlené, velmi napínavé, nevtíravě poučné (při četení R. Riordana mám vždy po ruce internet, abych si všechny ty nestvůry, bohy, příběhy... vyhledala ;-) ) Těším se na další díl :-) Ten konec totiž nic jiného neumožňuje :-D

dadako
14.06.2016 5 z 5

Další zvraty a další důvody pokračovat v hltání tohoto příběhu.

Viky.nox
07.05.2016 5 z 5

Cela série knih Bohové Olympu je neco neuvěřitelného. Ani na vteřinu jsem se nenudila. A ted si ji čtu znova! Znamení Athény je opravdu skvělá knížka. A nebudu se tajit tím, ze bych chtěla byt na Argu II. s nimi. Pan Rick Riordan napsal úžasný příběh, do kterého se vždy rada vracím.

Baubouka
24.04.2016 5 z 5

Konečně jsou Řekové a Římani dohromady. Vše je krásně promyyšlené a krásně do sebe zapadá. Doufám, že po těch párech zůstanou spolu :D. Zápletka je geniální a vše okolo taky,

P-man
22.04.2016 5 z 5

Skvělé, hrozně mne to bavilo, tisíckrát lepší než předchozí díly. Rozhodně mě bavili scénky s Annabeth a Arachné, prostě jedním slovem NEJLEPŠÍ! 10/10

Lisa15
18.02.2016

Knížka se mi líbí i ten příběh, ale příjde
mi že Jason je v knize důležitější než Percy.

Omlouvám se za pravopisné chyby :)

Baubouka
29.01.2016 5 z 5