Znamení Athény

Znamení Athény https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215078/mid_bohove-olympu-znameni-atheny-215078.jpg 5 929 89

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

hana4834
08.12.2020 5 z 5

Tato série je díl od dílu lepší a lepší

StarPopcorn
06.12.2020 5 z 5

Piper je míň otravná, než byla v jedničce, ale stejně je to nejotravnější postava ze všech. V tomhle díle zvlášť zazáří Leo Valdez, nejzábavnější postava. Percy a ostatní jsou jako vždy super. A ten konec… :D
Když si knihu koupíte/půjčíte, tak k tomu určitě přiberte i Hádův chrám
EDIT: Přečteno podruhé, Piper je pořád otravná, jinak vše OK

Patro
17.11.2020 5 z 5

Za mě je právě toto nejlepší díl série. Annabethina zápletka je dokonalá a ten konec... no, sami si to přečtěte.

kedlis
20.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Konečně tu máme části z pohledu Annabeth což mě potěšilo, ale čekala jsem že celé putování za 'Athéniným znamením' bude obtížnější než jedna zkouška.
Dále nemůžu nezmínit přemíru milostných dramat, kterými knížka překypuje a které mě docela otravovaly. Jako příklad: neustálá žárlivost Piper a Annabeth, milostný trojúhelník eh.
Opravdu není nutné aby každá historická událost měla co dělat s polobohy.
Čím více knížek od Ricka čtu tím méně mě baví jeho vtipy, které se dost opakují. Každopádně si mě pořád drží svižnost děje, i když s tím jak jsou knihy delší to není takové jako v sérii o Percym.

Rollman
09.09.2020 5 z 5

Jsme v půlce a začíná to být čím dál více zajímavější. Všechny postavy po všech strastích konečně pohromadě. Od začátku parádní jízda, která nešetří zvraty a výtečným humorem, o který se stará hlavně Leo, jenž je můj oblíbenec od samého začátku. Prvotní strach z toho, jak autor zvládne vyprávět za všechny postavy, opadl vlastně po pár kapitolách, jelikož se s tím popral přehledně a jako obvykle velmi čtivě. Samotný příběh knihy je zajímavý a vede k ještě k zajímavějšímu konci, který zatočí s osudy postav o 180 stupňů. Akce je zda taky požehnaně a žádná část knihy není vyloženě nudná. Vždy se děje něco zajímavého, ať už se jedna o jakoukoliv ze sedmi postav. Výhodou této knihy je i to, že i když je zde víc postav, každá z nich si utrhne svých 5 minut slávy a to nemusí mít vyloženě samostatnou kapitolu. Tohle Rick opravdu zvládá. Suma sumárum, třetí díl je pěkným spojením mezi tím, co už se stalo a mezi tím, co nás a postavy ještě čeká. Malinko delší rozjezd následně vynahrazuje plno akce, napětí a příjemných chvil, včetně fungujícího humoru. Samotný závěr už je jen třešničkou na dortu a donutí Vás téměř okamžitě si vzít do ruky další díl.(pokud jste ti méně šťastní a nemáte jí po ruce, soucítím s Vámi).

DracoMalfoy
27.07.2020 4 z 5

Bylo hrozně fajn se znovu setkat s posádkou hrdinského Arga II. Kniha mi přišla trochu slabší než Neptunův syn, ale zároveň zůstala dost zajímavá i akční. Za mě spokojenost. 3,5*

JankaV80
06.07.2020 3 z 5

Zatím ze všech dílů, co jsem s Percy Jacksonem četla, nejslabší. Asi je to způsobeno tím, že tento díl má hodně pomalý rozjezd a pořádné grády kniha nabírá až za polovinou. V tu chvíli nastává okamžik, kdy jsem se od knihy nemohla opět odtrhnout.

LillyM.
13.06.2020 5 z 5

To, jak se Percy setkal s Annabeth bylo krásné.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Třetí díl už byl přesně takový, jaký jsem si představovala, akce střídala akci. Anabeth se sešla s Percy (na to jsem se mimochodem moc těšila). A začíná konečně pořádné dobrodružství.

tichoslapek_
07.02.2020 5 z 5

Toto je zatím jednoznačně nejlepší díl série. Za celou dobu jsem se ani na chviličku nenudila. Líbilo se mi, že tu dostaly prostor všechny postavy. Moc se těším na pokračování.

Adyx-chan
29.10.2019 5 z 5

Kniha zase skvělá, akorát se to déle rozjíždělo. Leo zase perlil a už mi tolik nevadí Jason.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Ne úplně nejlepší díl ze série. Nádherný popis Říma.

DUNIKO
02.06.2019 5 z 5

Trošičku slabší než ostatní díly ale Leuv humor a hláška“ Leo je bourák“nemá chybu celkově kapitoly s Leem a Percym byli super.Opět skvělý humor(obrácený kentaur),některé kapitoly byli nic moc ale jiné zas bombastické.Ten konec infarktovy.Hned se pouštím do Hádova chrámu.

verulik196
23.03.2019 5 z 5

Opět spousta akce a praštěného humoru. Tak hurá na čtvrtý díl!

meredith6677
25.12.2018 4 z 5

Kniha jako vždy úžasná, plná akce, napětí a humoru, jen mi to tentokrát přišlo, že se to zbytečně někdy táhlo a těch akcí tam bylo přespříliš. Od dalšího dílu mě to však neodrazuje a vrhám se na něj.

Francesca14
13.12.2018 4 z 5

Jednu hvězdičku odebírám jen za to, že trvalo celkem dlouho než se to rozjelo, do té doby než se dostali do Středozemního moře mě to nebavilo. Pak se ale zase ukázal Riordan v plné své kráse. Postavy se začínají rozvíjet a konečně jsem si celkem oblíbila i Jasona, jenom k Frankovi se nějak nemůžu najít cestu. Zato Percy, Annabeth a Leo, ti jsou skvělí, stejně jako trenér Hedge se svým "zabít". Knize nechybí sarkasmus ani směšné situace (boj toastovým chlebem je moje oblíbená), ale hlavně jako vždycky napětí, skvělý konec, zvraty a promyšlenost celé té zápletky, která vážně bere dech a obzvlášť boje v Římě jsou úžasně napsané. Těším se na další díl.

Jostik_21
08.08.2018 5 z 5

Rada pro čtenáře!!: NIKDY NEČTĚTE TUTO KNIHU, ANIŽ BYSTE DOMA MĚLI KOUPENOU, NEBO PŮJČENOU KNIHU HÁDŮV CHRÁM. Protože pak dopadnete jako já, kdy se těšíte na další díl, ale doma ho nemáte, peníze nemáte a v knihovně není, protože je na opravě. Je to to nehorší, co se může stát.
P.S.: Za konec bych Rickovi v tuto chvíli vrazila. Ještě nevím čím, protože knihou ne, to by byla škoda knihy, takže kdoví čím. Ale něčím určitě.

jana7141
21.06.2018 5 z 5

Asi můj nejoblíbenější díl z této série! Naprostá bomba!

Govrid
03.06.2018 5 z 5

Tak přečteno..., no ten konec mě moc nepřekvapil, ale jsem zvědavý na pokračování.

Enthu
10.05.2018 3 z 5

Některé části mě knihy mě bavily a ostatní, už jsem tolik nehltala. Těch částí, které mě bavily, bylo méně. Ke konci knihy se mi neobjevila ani jediná kapitola, která by mě nebavila. Když to shrnu pro mě byly nejlepšími kapitoly, které se týkaly Annabeth a Lea.