Bohové a bohyně v nás

Bohové a bohyně v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288018/bmid_bohove-a-bohyne-v-nas-viZ-288018.png 4 17 7

Slovanští bohové ožívají v nás a pro nás. Vraťme se do doby, kdy lidé k neznámým věcem přistupovali s bázní, kdy příroda byla plná tajemství a svět lidí se prolínal se světem bohů. Návrat ke starým pravdám totiž může být návratem sama k sobě. V této knize se seznámíte se slovanskými bohy a bohyněmi jako s archetypy, které žijí v každém z nás. Získáte tak kontakt se silou, která ve vás dřímá a je silou naší země. Získáte možnost podívat se sami na sebe, na své vztahy, na způsob, jak komunikujete se svým okolím, ale také na to, jak okolí komunikuje s vámi.... celý text

Meg1
02.03.2022 4 z 5

Bohové a bohyně v nás. Vesna, Živa, Morana. Ale také Veles, Perun, Radegast a další, kteří utvářejí nejen slovanskou kulturu, ale i nás. Archetypy těchto bohů a bohyň přežívají v naších nitrech a pokud se jim naučíme naslouchat můžeme se stát lepšími lidmi.
Jestli v knize hledáte fakta a reálie, mnoho jich nenajdete, můžete zde však najít sami sebe.

Lucina88
26.11.2021 5 z 5

Tak roztomilá kniha!

Velmi mě potěšilo, jak autorka zmínila, že svastika a jí podobné symboly Slované používali. Mnoho lidí bere svastiku jako symbol zla, ale nevidí tu historii v ní.

Nádherně popsaní bohové a bohyně.
Slované jsou naši předci a velmi si jich vážím a vzhlížím k nim, je to náš rod a krev není voda :) takových knih o Slovanech víc..

Arbajan
24.11.2020 4 z 5

Autorka představila jednoduše uchopitelný systém několika archetypů. Kupodivu velice užitečný a aplikovatelný. Ještě několik dní po přečtení jsme s ženou (jež knihu také četla) objevovali popsané archetypy (resp. jejich zastoupení) u našich rodinných příslušníků a u našich kamarádů. Docela nás to bavilo.

Kvítek84
26.05.2020 4 z 5

Věru nevšední téma slovanských bohů a bohyň v nás je vskutku ojedinělou a hravou četbou. První kniha v mých rukou, která pracuje s tématem slovanských bohů a bohyň a jejich praktickým využitím v dnešním životě. Čtenáře seznamuje se slovanskými zvyky, pasáže nejsou nikterak dlouhé či zahlcující fakty, tak aby čtenář ztratil zájem. Zjistit, která bohyně ve vás převažuje je zajímavé, hravé a záleží na čtenáři jak moc věří těmto věcem "mezi nebem a zemí" a na kolik je přizve do svého života. Já se otvírám tématu víc a víc, takže pro mě je kniha víc než vítaným příspěvkem do knihovny.

vila_z_lesa
23.07.2019 5 z 5

Knížka mě nadchla, čtivá, zajímavá, arteterapeutická a čas s ní strávený byl opravdu obohacující.

Martina1725
01.03.2019 4 z 5

Pěkná, čtivá knížka s pár krásnými ilustracemi, odhaluje blíže některé Slovanské bohy a radí, jak s jejich archetypy pracovat v rovině psychologické.

martunka
13.06.2017 5 z 5

Tak tahle kniha o slovanských bozích a bohyních se mi opravdu líbí. Hlavně to, jak začlenit slovanský panteon do každodenního života.