Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 4 1146 205

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.... celý text

Literatura naučná , Ekonomie a obchod , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

Dejf_ano
08.03.2018 5 z 5

Pokud se budeme bavit o povinné četbě, tuto knížku bych do ní s klidným svědomím zařadil. Je pravda, že Robert Kiyosaki ji napsal pár let zpátky a mluví o americkém trhu, takže praktická stránka v knize není úplně aktuální. Nicméně myšlenky a přístup k věci nabízí zajímavý pohled na finanční gramotnost. A právě ve finanční gramotnosti bychom se měli všichni vzdělávat. Knížku rozhodně musím doporučit a závěr si udělejte sami !!

Veth
03.03.2018 4 z 5

I když se nejedná o nejlepší knihu historie, plný počet dávám, kvůli tomu, že kniha může fungovat jako ideální vstupenka do"vizionářského světa".

jaroiva
18.02.2018 5 z 5

Podle mě jedna ze zásadních knížek osobního růstu. Kdyby se něco podobného učilo ve škole, bylo by jistě míň exekucí apod. Finanční gramotnost zábavnou formou.

veronika431
10.02.2018 4 z 5

Kniha obsahuje pár dobrých myšlenek a návodů. Ne všechny lze aplikovat v našem prostředí, ale jako ilustrace idejí určitě stačí. Kniha sama z nikoho neudělá milionáře, ale jako začátek pro ty, kteří chtějí přistupovat ke svým financím jinak než konzumní spotřebitel, určitě doporučuji.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího, nedozvěděla jsem se nic, co by se hodilo.

PokyHiro
21.01.2018 5 z 5

Průlomová kniha, která změní pohled na finanční stránku života. Pokud chcete dosáhnout finanční svobody, myšlenky zde zachycené jsou veskrze nezbytné.

Sudeda
26.12.2017 3 z 5

Celá kniha povídá o investování do aktiv, koupě domu a následného pasivního příjmu peníze zpět vydělat. Ono je docela těžší ten dům koupit. I neustálé nákupy aktiv jsou těžší a tento pohled mi tady není dán. I když myšlenky typu krysího závodu a pohled peněz ze strany bohatých a chudých lidí je k nezaplacení.

dendishek
08.12.2017 3 z 5

V době mého dospívání byla pro mě tato kniha jednička. Najdete v ní několik odpovědí na otázku: Jak zbohatnout? A opravdu jsem se těšila na to, jak jednoho dne budu bohatá díky panu Kiyosakimu. Ale! Zpětně si říkám, že pouze několik lidí na planetě má možnost zbohatnou podle tohoto vodítka. Z nuly toho prostě moc nevybudujete, to jinak musíte být hodně vytrvalý a skoro génius a hlavně PODNIKATEL. Toť můj názor.
V knize se mi navíc nelíbí stálé opakování toho samého. Proč prostě nestačí napsat to jednou? Kdyby se to zredukovalo, měla by kniha o polovinu méně stránek, a asi by nevypadala tak dobře.

Kata95
19.09.2017 5 z 5

Báječná!

Elgin
12.09.2017 4 z 5

Zajimava knizka o financni gramotnosti. Nebylo od veci implementovat studium teto gramotnosti do zakladnich skol. Vrele doporucuji.

Jessie_K
03.09.2017 2 z 5

Jediné, co jsem se z knížky dozvěděla, bylo že mám nakupovat aktiva. A taky jak se dá obchodovat s nemovitostmi (kdybych s nimi obchodovat chtěla). A taky jak stát obírá lidi o jejich těžce vydělané peníze. Což je všeobecně známé a neděje se tak jen v Americe. Je to taková základní nakopávačka pro budoucí podnikatele, ale i tak jsem měla v ruce lepší publikace. Navíc si nemůžu pomoct, ale já to autorovi tak nějak celý nežeru.

MOu598
02.08.2017 2 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Tato oblast mne zajímá. Knihu jsem přečetla, zaujala mne, ale odložila jsem jí.
Něco tady skřípe.

Drahomirka
25.07.2017 3 z 5

Myslím, že jsou na trhu lepší knihy o investování, ale Bohatý táta je klasika, která neurazí ...

RockMartina
02.07.2017 3 z 5

Až na pár celkem zajímavých myšlenek jsem se dozvěděla přěvážně jen to, že mám skupovat nemovitosti a na tom zbohatnout. Toť vše, co jsem si z knihy odnesla.

frantisek6180
30.05.2017 5 z 5

Knihu mi doporučil kamarád a musím říct, že jsem z ní byl naprosto nadšený. Zhltnul jsem jí do druhého dne a už teď přemýšlím o četbě dalších od tohoto autora. Čtenáři, který má tuto volbu teprve před sebou bych snad jen doporučil jí číst s otevřenou myslí.

Baibarosa
12.04.2017 odpad!

Přečetl jsem abych si uďělal osobní názor. Tohle je hodně divná knížka. Opírá se o obecné rady vylepšene "myšlenkou" autora. Řídit se tím potrebujete opravdu hodne stesti aby to pro Vas nedopadlo tragicky. Finance. Nejsou o stesti, ale o poctivem selskem rozumu. Buffett, Graham je daleko lepsi cteni nez tahle komercni splacanina.

arthera
06.03.2017 2 z 5

Já se omlouvám, ale po všech těch nadšených komentářích jsem asi čekala víc, nebo možná mám předurčeno být do konce života chudý táta :-D Prostě nůůůůůda a motivační kecy stále dokola. Spíše pro fandy Davida Kirše a podobných pokecáníček.

MagdalénaD
15.01.2017 3 z 5

Dočteno. A vlastně nevím, co si o té knize mám myslet. Většinu doby mě štvala a s myšlenkami autora jsem se neztotožňovala. Taky jsem byla unavená z toho, ze se jedna věta opakovala na 3 stranách stále dokola, jen vždy trochu jinak.
Na druhou stranu to byla moje první kniha o investicích a momentálně si nemyslím, že poslední.
Btw, až budete litovat Američany, že do června pracují jen na zaplacení daní, zjistěte si, jak je to u nás. :-( Já to třeba nevěděla...

Jirmus
13.01.2017 5 z 5

Bible pro každého, kdo chce mít pořádek ve financích.

Koza3
13.01.2017 3 z 5

Prvotní nadšení rychle vyprchalo. Autor je vyjímečný člověk, který dokázal využít situace, měl vhodnou sadu vlastností a trošku štěstí, aby pohádkově zbohatnul. Chce se s námi podělit o své znalosti a my ty znalosti chceme znát. Alespoň podle prodejnosti knihy to tak vypadá. Ne každý by ale měl být bohatý a ne každý má a může mít finanční inteligenci, o které se v knize mluví. Kdysi mě na škole učili, že máme tři Q - IQ, EQ a VQ. Tyhle "kvéčka" jsou ve vzájemné synergii a do vínku nám je dáno většinou jedno či dvě ve větší míře na úkor ostatních. Málokdy se však zrodí hrdina, který by měl všechny tři na top úrovni. Obchodování, vytvoření dostatečných aktiv, je podle mě o štěstí, ale taktéž o tom mít tyto tři hodnoty na vysoké úrovni. Dost polemizování, prostě nemůžeme být všichni bohatí a tečka. Autor Vám maže kolem huby, jak to bylo jednoduché, ale jsou to kraviny. Říká to pořád a pořád dokola až se kniha stává nudnou a měl jsem chuť ji hodit do kouta. Pokud se autor tváří, že je svobodný a peníze mu vydělávají peníze, pak kecá. Protože do obchodování vložil veškerou svou energii a volný čas a možná je svobodnější Pepa, který každý den deset hodin nahazuje omítku. Peníze nejsou všechno, je dobré si to uvědomit. Pokud chápete práci jako nevolnictví a svobodu jako bohatství, kniha je pro Vás určená. Pro ostatní, kteří by rádi něco vymysleli a třeba si u toho něco vydělali, případně se duševně se obohatili, sáhněte raději po něčem jiném...

peníze bohatství

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne je v

Přečtených1 950x