Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 4 1146 205

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.... celý text

Literatura naučná , Ekonomie a obchod , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

lucy.sankova
24.05.2021 2 z 5

Poslouchala jsem jako audio .. a prostě nepřišla jsem tomu na chuť. Nelíbil se mi styl knihy.. nezaujal mě ani obsah.

Selain
19.05.2021

Kniha od svetoznámeho autora "Roberta Kiyosakiho - Bohatý táta, chudý táta" sa stala svetovým bestsellerom a je jednou z najznámejších kníh o financiách, podnikaní a obchodovaní zameranou na sebarozvoj. Nakoľko nečítam bežne knihy tohto typu a kniha sa dostala ku mne len náhodou, rozhodol som sa napísať svoj pohľad na ňu pre tych, ktorý by rovnako ako ja, siahli po nej bez akýchkoľvek znalostí "finančného myslenia". V prvom rade musím povedať, že KNIHA NIE JE pre tých z vás, ktorí od nej očakávajú podrobný návod na to ako zbohatnúť. Nenájdete v nej žiadne konkrétne postupy a návody, ktorých dodržaním ako pri recepte by ste dosiahli úspech. Preto ak ste od nej očakávali toto, rozhodne prestante čítať. Kniha naozaj nebude pre vás. Rovnako nebude ani pre tých z vás, ktorí očakávate veľa informácií a minimum príkladov. V tomto je kniha presne opačná a tých pár hodnotných myšlienok, ktoré obsahuje, rozvíja na pozadí autorovho života. Kniha pripomína preto sčasti beletriu avšak to je na moje prekvapenie zároveň aj jej najsilnejšou stránkou. Autorove osobné zážitky hoci pôsobia značne neuveriteľne (vykazujú prvky romantizmu a útopie + motivačné dialógy nepôsobia ako z bežného života ale ako z učebnice) sú zároveň i napriek tomu veľmi inšpiratívne a zanechajú vo vás silný dojem. Tam, kde mnoho podobnej literatúry zlyhá, sa darí Kiyosakimu excelovať. Je to asi aj vďaka tomu, že autor v nich opisuje svoj život a nie životy iných, mimoriadne bohatých a pre vás i celkom neznámych ľudí (kde bývajú často zamlčané kľúčové fakty tak ako sa to autorom hodí) a to je asi hneď po informáciach, ktoré obsahuje, to najdôležitejšie! Skrze tieto príbehy vám dá nádej, že AJ VY MOZETE ZMENIŤ SVOJU FINANČNÚ BUDÚCNOSŤ. Naučí vás základy "finančného myslenia" (pre niekoho tak bežné, pre iných takmer nepochopiteľné) a na jej konci nevadí ak neporozumiete všetkému, pretože kniha vo vás prebudí potrebnú túžbu dohľadať si dané informácie inde (a to uź po jej prečítaní nebude tak zložité a nepochopiteľné). PRE CITLIVÉ POVAHY dávam varovanie: Autor opisuje všetko priamo a nesnaží sa hovoriť fakty tak ako by ste ich chceli počuť. Neraz porovná myslenie chudobného človeka v ktorom sa vidíte (a prečo ste si knihu i kúpili), s myslením bohatého človeka (ktorým sa túžite stať) a priamo povie, čo robíte zle, prečo to takto (ne)dosiahnete a čo je lepšie. A to môže byť pre niekoho náročné. Kniha vám tak ponúkne nekompromisný obraz sveta financií, v ktorom nejde o ušľachtilé ľudské hodnoty (avšak treba mať zároveň na pamäti, že aj to závisí len na vás nakoľko budete "morálny" pri podnikaní). Mojou radou je preto odosobniť sa od začiatku pri čítaní od svojho "ega" a sústrediť sa len a len na informácie, pretože len tak sa niečo naučíte a tak ako tvrdí sám Kiyosaki: "Vedomosti sú v súčasnom svete skutočným zdrojom bohatstva".

Bude kniha pre vás prínosná? To záleží hlavne na tom, nakoľko sa vám podarí jednotlivé rady aplikovať v živote. Môžete mať totiž ten najlepší nápad na svete, no pamätajte, že ak ho neuskutočníte, je to všetko irelevantné.

Moje zhrnutie preto na záver PRE KOHO JE VLASTNE KNIHA URČENÁ znie nasledovne: Pre tých z Vás, ktorí sa chcú naučiť finanćne myslieť a tým, ktorí potrebujete motiváciu a ktorým neprekáźa rozsiahlejší (i keď nie celkom realistický) ale zároveň i pútavý beletrizovaný štýl rozprávania (hoci i s menej informáciami). To, či vás kniha obohatí, závisí hlavne na tom, či je vaša prvá alebo ste predtým už čítali iné (v tomto prípade radím knihu obísť) avšak ak nie, tak jej skúste dať šancu, možno práve pre vás bude skvelým sprievodcom na ceste za zmenou myslenia a tým i svojej finančnej situácie :)

tomas3272
17.05.2021 5 z 5

Velice pěkná a hlavně čtivá kniha, což jsem absolutně nepředpokládal. Není to návod jak zbohatnout, což ostatně prostě napsat ani nejde, spíš vás autor provází svým procesem učení o financích a nejen to. Rozhodně doporučuji.

Jrsnbl
25.04.2021 5 z 5

Kniha nenese název "10 zaručených tipů, jak vydělat rychle a hned", a proto je třeba se k ní tak i chovat. Koukám, že v recenzích tohoto titulu se vyskytuje dost naštvaných reakcích, ve kterých se lidé vypisují, že jim kniha z praktického hlediska vlastně nic nepřinesla. To je dle mého názoru blbost.

Bohatý táta, chudý táta mě trochu ponořila do světa peněžního. Nikdy jsem o něj nejevil zájem, byl jsem k němu skeptický, na výraz "investovat" jsem byl alergický a bál jsem se ho. Robert Kiyosaki vás nějakým způsobem dostane do té "podnikatelské" nálady. Dovede vás nad svými útratami a příjmy opravdu přemýšlet. Jakožto 19letý student mám možnost se v rychle měnící se době ještě zařídit. Jsem otevřen změnám a příležitostem, které dnešní doba nabízí. Nebýt této knihy, o tom složitém ekonomickém světě bych nic nevěděl, a asi bych se ani nic dozvědět nechtěl.

Jak jsem již zmínil, je třeba tuto práci brát s jistým odstupem. Nemůžeme ji brát doslovně. Je však důležité se nad svým životem zamyslet a zeptat se, zda svůj život vedeme správným směrem. A k tomuto přemýšlení vás titul rozhodně dovede. Nemohu dát hodnocení nižší jak 5 hvězdiček, od knihy jsem toho totiž moc nečekal, dala mi toho ale neskutečně mnoho.

PetraKysova
11.04.2021 4 z 5

No knihu som čítala dlhšie než je u mňa bežné. Bola trošku ťažšia na porozumenie ale musím povedať že bola veľmi poučná. Naučila ma rozdiel medzi aktívami a pasívom. Čo ma dosť prekvapilo lebo som si myslela že niečo je aktívum a ono to je pasívum.
Dobré myšlienky nie len pre investovanie ale tak nejak všeobecne pre život.
Knihu si určite znova prečítam. Odporúčam.

Veeczko
05.04.2021 5 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou...A tímto bych skončila. Kniha je to skvělá, velmi přínosná a přečtu si ji ještě minimálně dvakrát, protože napoprvé si myslím, že člověk nemůže obsáhnout všechny cenné informace, které nám autor dává.

Vřele doporučuji.

cziss
16.03.2021 1 z 5

Kniha je nesmysl. Je to jenom business model, kdy hlupákům prodáváte knížky nebo semináře jak zbohatnout a přitom vaše primární a často jediné příjmy jsou to aktivita.

PietroGrencik
12.03.2021 5 z 5

Toto sú základy ktoré musí ovládať každý úspešný investor či podnikateľ.

Pre niekoho veľmi jednoduché, až triviálne.

It's simple, but not easy.

PS: na YouTube je aj celá audio kniha ;)

voshi
11.03.2021 4 z 5

Navod na zbohatnuti necekejte. Inspirativni, nutici k zamysleni a premysleni o vecech v sirsim kontextu. Dle me si zde kazdy najde kousek pro sebe, co muze ve vetsi ci mensi mire aplikovat ve svem zivote a jednani. Popisovani danovych vyhod a pravidel v USA mi cetbu trochu rusilo. Rekapitulace pasazi na me pusobilo zkostnatele, divne. Ale nejvic me doziraly texty pocatecnich odstavcu "Co chtel Robert rict" a "Doplnujici dotazy". Skoda papiru. Jinak vyborne cteni. Predcilo ocekavani.

adales
01.03.2021 3 z 5

Určitě zajímavé k přečtení, zvlášť pro někoho, kdo se potřebuje zorientovat v možnostech zvýšení svého jmění či způsobu obecného nakládání ze svými financemi. Nicméně univerzální návod na to jak zbohatnout zde nehledejte. Spoustu čtenářů si asi uvědomí, že právě běží svůj "krysí závod", někoho ta kniha možná inspiruje k tomu, aby to změnil a začal přemýšlet nad pojmy jako "aktivní a pasivní příjem", někdo další nad tím třeba jen mávne rukou, že ten krysí závod mu v zásadě vyhovuje a nemá ambice jej měnit.

TomFRX
28.02.2021 4 z 5

Skvělá kniha kterou by si měl přečíst opravdu každý, já jen lituji toho , že jsem ji nepřečet již pred 10ti lety a to jsem dostal od rodičů "Bohatý táta , chudý tata pro mladé" nojoo , ta puberta :) . Píše se zde o USA, má jiný daňový sýstém a ekonomiku . Určitě ale doporučuji !

Thalata
21.02.2021 2 z 5

Četla jsem nové aktualizované vydání. Přislo mi, že knížka nebyla příliš informačně výživná (co bylo napsáno v kapitole, bylo následně zopakováno ve shrnutí a poté znovu v citátech k zamyšlení a otázkách) a je příliš poplatná americkým reáliím (odlišný daňový systém např.)

Luky024
20.02.2021 4 z 5

Kniha je určitě čtivá. Je i zajímavá a proto ji doporučuji přečíst všem. Zajímavé je, že spoustu věcí co autor píše jsem věděl, ale spojil jsem si je až při čtení. Souhlasím také s tím, že ne všichni lidé mohou praktikovat to co se v knize píše.

Ajli
18.02.2021 2 z 5

Řekla bych, že na to, že je to kniha o seberozvoji (a od takových knih nikdy moc dobrého nečekám) tak se celkem povedla. Dala bych ji tři hvězdy, ale kniha mě iritovala v množství chyb, jinak bych si čtení určitě víc užila.

mykes.m
13.02.2021 1 z 5

Lituji, že jsem si knihu nepřečetl když mi bylo 15-17 let. Skutečně je zde
spoustu klišé myšlenek které jsou opravdu užitečné a život bude lepší když je budete aplikovat. Opravdu kniha která by měla mít místo v tak problematické tématice jako je finanční inteligence mezi lidmi. Nicméně tvrzení některých webů, že je to návod k zbohatnutí a finanční svobodě mi přijde opravdu přehnané. Sám autor nabyl jmění díky kličce v zákoně ohledně nemovitostí a to v době, kdy nikoho nenapadlo že by to někdo mohl udělat. Dnes by jeho prvotní postup byl opravdu na hraně zákona a například v Česku nemožný. Tím pádem pro mne kniha trochu ztrácí na hodnotě. Nemluvě o blízkém přátelství autora a Donalda Trumpa. Další věc je, že vyplynuly na povrch fakta, že Kyosaki lhal ve spoustě věcech v knize. Chudý táta neexistuje, v armádě nikdy nesloužil. Jeho jmění je na každé stránce jiné a lže i o způsobu kterým vydělal. Podle časopisu Wall Street Journal tenhle pán vydělává více tím jak dělá semináře a z prodeje knih než ze svého údajného živobytí.

Sharpo
11.02.2021 4 z 5

Musím říct, že mi to otevřelo oči a dalo by se říci i změnilo život. Knihu jsem přečetl tak dva roky zpátky a díky ním jsem si otevřel svět do investování. Některé věci jsou až přehnané, zavádějící a v dnešní době nepoužitelné, ale splňují svůj účel a ten je takový, že žít se dá i jinak, než si většina myslí.

Vůči Kiyosakimu mám určité výhrady a proto z původních pěti hvězdiček dávám pouze čtyři.

Na závěr jen podotknu, že co teď řeším nějakým způsobem daně a vidím, kolik člověk reálné odvede na daních, si vždy vzpomenu na tuto knihu a ono slavné "Bohatí se snaží platit co nejméně na daních." V době čtení mi to nedávalo smysl, protože daně musí platit každý, ale dneska vidím, kolik pravdy se v tom skrývá.

jordys
07.02.2021 4 z 5

Základní myšlenky knihy jsou super, něco je však třeba brát s nadhledem. Ve školách by se mělo probírat téma financí, i když bych zrovna tuto knihu jako povinnou četbu nedoporučil.
Zajímalo by mě, kolik z těch 75% prodělávajících na online platformách pro obchodování, prodělávají právě kvůli chybné interpretaci této knihy.:)

lucifess
23.01.2021 4 z 5

Rozhodně zajímavá knížka, která stojí za přečtení. Měla jsem ji rozečtenou dlouho a ne a ne ji dočíst. Dnes jsem to vzala ještě jednou celé znovu. Je zde pár velmi zajímavých myšlenek, které je určitě přínosné dále rozvíjet. Ne vše lze na 100% aplikovat, ale donutí to člověka podívat se na své záležitosti jinak a položit sám sobě otázky, jak to mám vlastně nastavené já? A jak to chci mít dál?

DomT
22.01.2021 5 z 5

Naprosto boží úvod do finanční gramotnosti. Poslechl jsem si jako audioknihu. Doporučuji psát si poznámky a dále se v této oblasti rozvíjet. Jen tak vám to k něčemu bude.

Anilka13
17.01.2021 5 z 5

Naprostý základ finanční gramotnosti. Kniha je určená pro všechny, kdo chce mít pozitivní vztah k penězům a získat přehled a kontrolu nad tím, kam naše peníze "tečou". Ideální i pro rodiče, aby mohli naučit své děti finanční gramotnosti, co možná nejdříve, protože ve škole je nikdo nic takového nenaučí.

peníze bohatství

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne je v

Přečtených1 951x