Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 4 1148 205

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

Red_Fox
07.01.2017 3 z 5

Začátek knihy mě opravdu oslovil.
Souhlasím s tím, že vlastně celý život pracujeme. Pracujeme pro peníze. A také souhlasím s tím, že nás ve školách v tomto směru učí do života málo.
Aby se člověk dokázal dostat z krysího závodu, musí být dostatečně finančně gramotný (nikdy není pozdě se vzdělat) a hlavně musí mít na podnikání a podobné činnosti buňky (a to už je horší).

Bohužel asi v polovině nadšení opadlo a knížku dočíst pro mě byl porod.
Přijde mi, že jsem nedostala dostatek zajímavých, užitečných informací, které by udržely mou pozornost a zájem.

Vesmich
28.12.2016 3 z 5

Kdyby tak šlo zbohatnout čtením o tom, jak zbohatli jiní! V těchto knihách to působí tak snadno, jako recept na koláč. A v obou případech se až při akci ukáže, že to chce ještě něco navíc. Kniha se čte snadno a pěkně to odsejpá.

LuthyLaura
27.12.2016 5 z 5

Kdybych se nedostala dále, nevěděla bych, že základ této knihy i mnoha dalších, je převzat od Napoleona Hilla. Každý máme svoji inspiraci. Ale vše má svůj čas a na začátek je to určitě dobrá kniha.

Saffrin
21.12.2016 4 z 5

Přestože je kniha psána před dvaceti lety, principy v ní popsány nikdy nezestárnou.

pomiko
05.12.2016 4 z 5

klasika, kterou si jednou za čas přečtu :)

dreamhex
23.11.2016 2 z 5

Pár zajímavých myšlenek, které se točí pořád a pořád dokola. Kniha určitě není (ani nemá být) žádným návodem jak zbohatnout, spíše má působit jako motivace. V podstatě by se vše dalo shrnout na pár stran ne-li slov. Osobně mě více zaujala kniha "Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem" , která jde rovnou k věci, žádné zbytečné řeči okolo. V této knize jsem se nedozvěděl nic, co bych už dávno nevěděl.

Jana_Z
30.09.2016 4 z 5

Rozhodně je to kniha čtivá a motivační. Ve zkratce objasňuje základní pravidla finanční gramotnosti, ale konkrétnější informace je potřeba hledat jinde. Škoda, že se k nám nedostala dřív, když byl úrok na obyčejném měsíčním termínovaném vkladu 15%. Kdeže ty loňské sněhy jsou...

PanKošťál
29.08.2016 5 z 5

Boží. Tuhle knihu doporučuji každému, kdo má trochu obchodního talentu a říká, že vše jde, když se chce :-)

miss-revenge
24.08.2016 4 z 5

Když jsem začala knihu číst, byla jsem nadšená a naprosto uchvácená. Hrozně jsem se těšila, co bude v další kapitole, nemohla jsem se dočkat, až Kiyosaki konečně vytáhne to své velké moudro, ten návod, podle kterého se ze mě stane boháč. Ačkoli on sám píše, že kniha není přesným návodem, spíše vodítkem a ani já jsem nic takového nečekala, musím konstatovat, že ke konci knihy jsem byla už docela zklamaná a otrávená z omílání stále těch samých věcí. Kniha je úžasně motivační, to ano, ale věci, které kniha sděluje, by se dali shrnout jen na pár A4. Pokud tedy čtenář nechce ztrácet čas čtením opakujících se frází, doporučuji knihu Utečte z krysího závodu, která je vlastně komiksovým převyprávěním Bohatého a chudého táty. Přesto si však myslím, že kniha si alespoň ty 4 hvězdy zaslouží, přinejmenším za tu obrovskou motivaci, s kterou jsem se ještě nikdy nesetkala. Ale návodem jak zbohatnout skutečně není.

Cattleya
21.08.2016 4 z 5

Na odporúčanie jedného známeho, ktorý túto knihu radí k top v jeho zbierke, som po nej siahla aj ja. Musím povedať, že to bolo celkom príjemné čítanie, sympatické vysvetlenie "sveta peňazí", miestami som sa aj zasmiala. Celkovo ju hodnotím pozitívne.

(Loch)Ness
19.08.2016 5 z 5

Tato kniha je zajímavá tím, že v jednu chvíli vás neuvěřitelně nabudí a v té další odradí.
Od Roberta jsem přečetla už spousty knih a znám i pár lidí, co četli tuto knihu. A jejich pocity po přečtení měli vždy dva stejné koncepty. Zatímco jedni byli nadšení a knihu vychvalovali, ty druhé kniha unavovala a řekli, že je to blbost.
Přijde mi, že polovina lidí si podobné typy knih koupí (přečte) s nadějí, že v nich objeví klíč ke snadnému a rychlému zbohatnutí a pak jsou neuvěřitelně zklamaní, když zjistí, že nic takového neexistuje. Že za to jací jsme, co děláme a co se nám v životě přihodí, jsme zodpovědní my sami. Je to způsob našeho myšlení.
Tím chci jen říct, že tato kniha vám ukáže dveře, ale otevřít je musíte sami.
Myslím, že Robert se snaží vysvětlit, že úspěch nepřichází sám od sebe a že je toho ještě mnoho, co se musíme naučit.

Balenka
17.08.2016 odpad!

Kniha ma vôbec nebavila. Moc toho o autorovi neviem, ale podľa knihy usudzujem, že je to človek, ktorý zbohatol vďaka svojej prefíkanosti, pričom nemá problém to oznamovať celému svetu. Ak by sa ľudia mali držať jeho rád, každý z nás by musel byť podnikateľom. Kniha je plná tých istých opakujúcich sa fráz, písaná veľmi nudným štýlom. Určite neodporúčam čítať.

BlueIvy
09.08.2016 2 z 5

V knihe bolo viacero zaujímavých a prínosných myšlienok, ale... vôbec sa mi nepáčil spôsob akým bola kniha napísaná. Keď už je ujo Robert taký bohatý, tak by si mohol dovoliť zaplatiť niekomu s aspoň minimom talentu na písanie a nie hodiť to na krk prvej účtovníčke čo stretol, lebo z čitateľského hľadiska to bolo utrpenie. Ešteže som si občasnú zaujímavosť vypísala, pretože druhýkrát by som túto knihu už nedala...

femar
25.07.2016 5 z 5

Velmi zajímavé čtení. Mohu doporučit

Mixy
16.06.2016 5 z 5

Moudří a otevření lidé se knihou ispirovali a motivovali, kdežto ti uzavření a zatrpklí tam našli sami sebe a krutá pravda o jejich životech se jim nelíbila. Pokud své myšlení nezmění, pak se z krysího závodu nikdy nedostanou...

kikies
30.05.2016 3 z 5

Jako nápad nebyl špatný.... vzít si z toho hlavní myšlenku a pracovat s ní, a samozřejmě klást důraz na finanční gramotnost - o tom žádná, ale nějak se tam vůbec nebere v potaz, že co stát, to jiné fungování trhu, jiná byrokracie a jiný daňový systém... a opravdu mi přijde velice naivní představa, že to je strašně jednoduché a může to dělat úplně každý. Není to pravda! Každý to může zkusit, to ano, ale na to, aby se člověk vrhl do investování, nakupování nemovitostí za peníze, které nemá, na to prostě musí mít člověk náturu, určité vlastnosti jsou nezbytné a ne každý to zvládne, každý jsme jiný a ne každý je skvělý obchodník... Knihu nejde brát jako návod, pouze jako inspiraci a podnět k dalšímu studiu... Připomíná mi to takový jakýsi "Americký sen" :-) Ale jak už jsem řekla, rozhodně fandím jakékoli snaze o zvýšení finanční gramotnosti a to už od útlého věku...

michaelakratka
27.04.2016

Kniha dobrá až na tu část jak investovat..to prostě není pro každého.ale jako základ dobré.Kniha mi určitě neuškodila a doporučovala bych ji jako povinnou do škol.

michal7592
12.04.2016 5 z 5

Knihu mi doporučilo nespočet lidi a musím říct, že knihu jsem si oblíbil už od 10 stránky a můžu sám za sebe říct, že jsem nesmírně rád, že jsem si tuhle knihu přečetl a zařadil do svoji knihovny.
Tato kniha na mě zanechala velkej dopad a určitě by si jí měl každý přečíst a nebylo by na škodu to zavést povinně ve školství. Knihu bych určitě doporučil každému, ale především všem těm, kteří rádi čtou motivační knihy. Kniha se čte opravdu sama a místy jsem se i zasmál.

Dvora
30.03.2016 4 z 5

Moje oblíbená kniha...ostatní jeho díla už nejsou tak světoborné, ale tuto publikaci by si měl přečist každý :)

Teron
17.02.2016 4 z 5

Velmi dobré jak odrazový můstek, pokud se chce člověk pustit do studia oblasti finanční gramotnosti a neví, odkud začít. Na druhou stranu se ale autor zaměřuje pouze na peníze, jejich chování, mechanismy a postupy získávání, takže v rámci podnikatelského myšlení vychází kniha dost jednostranně. Stále je ale kvalitním prvním krokem

peníze bohatství

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne je v

Přečtených1 952x