Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21751/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 3.9594

Rich dad poor dad (2000)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

DriftBooks

Motivační knihy. Prodávají se po milionech. Myslím, že každý kupující, každý čtenář, podvědomě očekává, doufá, věří, že právě tahle kniha změní jeho život. Proto jsou tak úspěšné. Je to jako sázet Sazku, kupovat losy, tipovat sportovní výsledky. Pokaždé se rochníme v naději, že to tentokrát přeci musí vyjít. Každý z nás má kdesi hluboko v hlavě zasunutý scénář, co udělá s tou obrovskou vyhranou částkou. A motivační knihy přeci nabízí recepty. Zaručené. Jak zhubnout. Jak zbohatnout. Jak zkrásnět. Jak omládnout… Jak… Prostě cokoliv si přejete, na to najdete zaručený návod.

Kiyosaki se vůbec netají tím, že je to skvělý byznys. Proč také. Vždyť přeci radí jak zbohatnout. Jeho rada zní: Prostě to dělejte jako já…

Z jakého důvodu tedy tyto knihy čtu, když si z nich dělám legraci? Když jsem vůči nim skeptický? No protože je to jako ty sázky do loterie. Ani já nejsem imunní. A navíc… v těchto konkrétních titulech jsem našel pár informací, které mě zaujaly a motivovaly. Takže vlastně… ono to nakonec nějakým způsobem funguje. Jen je potřeba si uvědomit, že sebelepší návody a rady ještě neznamenají onu kýženou výhru…

Colleague

Velmi dobrá kniha pro lidi, kteří o osobních financích nic nečetli a chtěli by něčím začít. Je psaná velmi jednoduše. Pak je ale potřeba postupně přejít na náročnější četbu.

barbarera

Velmi dobře napsaná kniha, návod, jak správně zacházet s penězi. Jistě by si ji měli přečíst všichni, co chtějí vstoupit do světa financí a se stát finančně nezávislými s použitím zdravého rozumu a obchodního ducha.

hackote1
30.12.2018

Doporučuji jako první knihu v oblasti osobního rozvoje a investic. Začnete jinak premyslet o svém majetku.

polarni.kun
06.12.2018

Ke komentářům se netřeba vyjadřovat. Kniha dala pouze odkaz na to, jak se má člověk postavit k penězům, aby se mu zlepšila finanční situace. Nikdo v knize nepíše, že má okrádat lidi, mít oblek... Jen aby lidé získali povědomí o finanční gramotnosti a aby člověk nad svými financemi začal logicky uvažovat- ne, opravdu to spousta lidí nedělá. Byla to moje první kniha o penězích a změnila mi dost myšlení a představte si, pomohlo mi to změnit můj postoj k penězům i s téměř minimální mzdou. Co víc dodat, kdo chce být chudý, tak bude.

31.10.2018

Kniha vytvari jakysi dobry prehled, jak lidi premysleji a jednaji s penezi. Pak je ale vicemene jen o investovani penez, tak co potom, kdyz proste ve 25 po skole jeste zadne nemate? Kniha tak nabizi dost povrchni pohled.

kirsten6214
19.10.2018

Každá, tedy i zdlouhavá a únavná kniha jako je tato, v sobě nese určité obohacení. Doporučuji možná spíš jako audioknihu na dlouhou cestu.

blankaa89
16.08.2018

Tato - dnes už téměř legedární kniha - se ke mě dostala až teprve nedávno a musím říct, že jsem od ní čekala mnohem více. Je napsaná velmi čtivě, pochopitelně a názorně. Nemám sice úplně co jí vytknout, ale jednoduše na to, jak je profláknutá, jsem očekávala mnohem "hlubší" informace.
Z této knihy je evidentní, že R. Kiyosaki zbohatl právě na tom, že prodává takovéto motivační knihy, kterých je určitě mnohem více, jen nejsou tak profláknuté jako tato.

Ttammarra
12.08.2018

Tato kniha by měla být povinná pro každého. Je čtivá, pravdivá a hlavně z praxe. Finanční gramotnost je velmi důležitá. Měl by se jí učit každý. Doporučuji i další knihy od Roberta Kyiosakiho ;)

jewarix
08.06.2018

"Četla" jsem ji pouze jako audioknihu, ale i tak je skvělá

Hopicek495
25.05.2018

Kniha mě bavila. Velmi. Během pár dnů jsem ji přečetl a má spoustu zajímavých myšlenek. Už jenom rozdíl mezi aktivy a pasivy. Samozřejmě, za vším stojí tvrdá práce. Autor měl asi také štěstí, že pocházel z movité rodiny. Já říkám, že každý v tomto ohledu musí mít trošku štěstí, kterému, jak se říká, musí jít člověk naproti (nesnáším klišé). Ale určitě knihu doporučuji všem, kdo se chce získat alespoň trošku finanční gramotnosti. Nebál bych se knihu zařadit do škol v rámci povinné četby. :)

Leusee
22.05.2018

Knížka, ve které je rozhodně několik zajímavých myšlenek, ale očekávala jsem od ní trošku víc.

RyonMathrin
06.04.2018

Několik myšlenek v knize je velmi podnětných. Pochopit rozdíl mezi pasivy a aktivy a využít toho (pořídit si nějaké aktivum, aby mi vydělávalo) není špatná myšlenka.
Vždyť už Bibli se píše podobenství (nejsem nijak moc aktivní křesťan, ale toto si pamatuji), jak otec dal každému ze třech synů zlatou hroudu a ocenil nejvíc toho, který majetek zmnožil a přinesl jich po čase zpět 10...
Samozřejmě za vším stojí úsilí a pilná práce. Vždyť všichni úspěšní lidé obětovali velkou část svého volného času (alespoň zpočátku) právě práci. Jde o to, že úsilí vynaložené na získání a udržení aktiva se časem rentuje, kdežto úsilí vynaložené na práci hodnocenou hodinovou mzdou je jaksi jednorázové.
Nutně ovšem musíme vycházet z principu, že část populace nikdy takto uvažovat nebude. Je to vlastně dobře, protože jinak by to nefungovalo (např. ty byty si někdo musí pronajímat).
Pro ty, kteří jsou však finančně gramotní, je kniha zajímavým rozšířením obzorů. Daleko víc ohledně tohoto tématu však sepsal o pár desetiletí dříve například Tomáš Baťa...

Dejf_ano
08.03.2018

Pokud se budeme bavit o povinné četbě, tuto knížku bych do ní s klidným svědomím zařadil. Je pravda, že Robert Kiyosaki ji napsal pár let zpátky a mluví o americkém trhu, takže praktická stránka v knize není úplně aktuální. Nicméně myšlenky a přístup k věci nabízí zajímavý pohled na finanční gramotnost. A právě ve finanční gramotnosti bychom se měli všichni vzdělávat. Knížku rozhodně musím doporučit a závěr si udělejte sami !!

Veth
03.03.2018

I když se nejedná o nejlepší knihu historie, plný počet dávám, kvůli tomu, že kniha může fungovat jako ideální vstupenka do"vizionářského světa".

Tebby
22.02.2018

Kdyby se neopakovalo několik myšlenek neustále dokola, tak by knížka byla tak poloviční. Kiyosaki se asi tyto myšlenky snažil čtenáři vštípit co nejvíc, proto se tak často opakují. Kniha je skvělá pro někoho, kdo se rozhodne něco změnit. Také je super že si díky knize může spousta uvědomit, že jsou také v krysím závodu. A to, že by měl být člověk více finančně gramotný je také fakt. Celkově se mi kniha líbila a můžu ji doporučit dál.

jaroiva
18.02.2018

Podle mě jedna ze zásadních knížek osobního růstu. Kdyby se něco podobného učilo ve škole, bylo by jistě míň exekucí apod. Finanční gramotnost zábavnou formou.

veronika431
10.02.2018

Kniha obsahuje pár dobrých myšlenek a návodů. Ne všechny lze aplikovat v našem prostředí, ale jako ilustrace idejí určitě stačí. Kniha sama z nikoho neudělá milionáře, ale jako začátek pro ty, kteří chtějí přistupovat ke svým financím jinak než konzumní spotřebitel, určitě doporučuji.

Jája92
27.01.2018

Čekala jsem něco lepšího, nedozvěděla jsem se nic, co by se hodilo.

PokyHiro
21.01.2018

Průlomová kniha, která změní pohled na finanční stránku života. Pokud chcete dosáhnout finanční svobody, myšlenky zde zachycené jsou veskrze nezbytné.

Sudeda
26.12.2017

Celá kniha povídá o investování do aktiv, koupě domu a následného pasivního příjmu peníze zpět vydělat. Ono je docela těžší ten dům koupit. I neustálé nákupy aktiv jsou těžší a tento pohled mi tady není dán. I když myšlenky typu krysího závodu a pohled peněz ze strany bohatých a chudých lidí je k nezaplacení.

dendishek
08.12.2017

V době mého dospívání byla pro mě tato kniha jednička. Najdete v ní několik odpovědí na otázku: Jak zbohatnout? A opravdu jsem se těšila na to, jak jednoho dne budu bohatá díky panu Kiyosakimu. Ale! Zpětně si říkám, že pouze několik lidí na planetě má možnost zbohatnou podle tohoto vodítka. Z nuly toho prostě moc nevybudujete, to jinak musíte být hodně vytrvalý a skoro génius a hlavně PODNIKATEL. Toť můj názor.
V knize se mi navíc nelíbí stálé opakování toho samého. Proč prostě nestačí napsat to jednou? Kdyby se to zredukovalo, měla by kniha o polovinu méně stránek, a asi by nevypadala tak dobře.

Kata95
19.09.2017

Báječná!

Elgin
12.09.2017

Zajimava knizka o financni gramotnosti. Nebylo od veci implementovat studium teto gramotnosti do zakladnich skol. Vrele doporucuji.

Jessie_K
03.09.2017

Jediné, co jsem se z knížky dozvěděla, bylo že mám nakupovat aktiva. A taky jak se dá obchodovat s nemovitostmi (kdybych s nimi obchodovat chtěla). A taky jak stát obírá lidi o jejich těžce vydělané peníze. Což je všeobecně známé a neděje se tak jen v Americe. Je to taková základní nakopávačka pro budoucí podnikatele, ale i tak jsem měla v ruce lepší publikace. Navíc si nemůžu pomoct, ale já to autorovi tak nějak celý nežeru.

MOu598
02.08.2017

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Tato oblast mne zajímá. Knihu jsem přečetla, zaujala mne, ale odložila jsem jí.
Něco tady skřípe.

Drahomirka
25.07.2017

Myslím, že jsou na trhu lepší knihy o investování, ale Bohatý táta je klasika, která neurazí ...

RockMartina
02.07.2017

Až na pár celkem zajímavých myšlenek jsem se dozvěděla přěvážně jen to, že mám skupovat nemovitosti a na tom zbohatnout. Toť vše, co jsem si z knihy odnesla.

frantisek6180
30.05.2017

Knihu mi doporučil kamarád a musím říct, že jsem z ní byl naprosto nadšený. Zhltnul jsem jí do druhého dne a už teď přemýšlím o četbě dalších od tohoto autora. Čtenáři, který má tuto volbu teprve před sebou bych snad jen doporučil jí číst s otevřenou myslí.

Baibarosa
12.04.2017odpad!

Přečetl jsem abych si uďělal osobní názor. Tohle je hodně divná knížka. Opírá se o obecné rady vylepšene "myšlenkou" autora. Řídit se tím potrebujete opravdu hodne stesti aby to pro Vas nedopadlo tragicky. Finance. Nejsou o stesti, ale o poctivem selskem rozumu. Buffett, Graham je daleko lepsi cteni nez tahle komercni splacanina.