Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21751/bohaty-tata-chudy-tata-21751.jpg 3.9556

Rich dad poor dad (2000)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

jewarix

"Četla" jsem ji pouze jako audioknihu, ale i tak je skvělá

Hopicek495

Kniha mě bavila. Velmi. Během pár dnů jsem ji přečetl a má spoustu zajímavých myšlenek. Už jenom rozdíl mezi aktivy a pasivy. Samozřejmě, za vším stojí tvrdá práce. Autor měl asi také štěstí, že pocházel z movité rodiny. Já říkám, že každý v tomto ohledu musí mít trošku štěstí, kterému, jak se říká, musí jít člověk naproti (nesnáším klišé). Ale určitě knihu doporučuji všem, kdo se chce získat alespoň trošku finanční gramotnosti. Nebál bych se knihu zařadit do škol v rámci povinné četby. :)

Leusee

Knížka, ve které je rozhodně několik zajímavých myšlenek, ale očekávala jsem od ní trošku víc.

RyonMathrin

Několik myšlenek v knize je velmi podnětných. Pochopit rozdíl mezi pasivy a aktivy a využít toho (pořídit si nějaké aktivum, aby mi vydělávalo) není špatná myšlenka.
Vždyť už Bibli se píše podobenství (nejsem nijak moc aktivní křesťan, ale toto si pamatuji), jak otec dal každému ze třech synů zlatou hroudu a ocenil nejvíc toho, který majetek zmnožil a přinesl jich po čase zpět 10...
Samozřejmě za vším stojí úsilí a pilná práce. Vždyť všichni úspěšní lidé obětovali velkou část svého volného času (alespoň zpočátku) právě práci. Jde o to, že úsilí vynaložené na získání a udržení aktiva se časem rentuje, kdežto úsilí vynaložené na práci hodnocenou hodinovou mzdou je jaksi jednorázové.
Nutně ovšem musíme vycházet z principu, že část populace nikdy takto uvažovat nebude. Je to vlastně dobře, protože jinak by to nefungovalo (např. ty byty si někdo musí pronajímat).
Pro ty, kteří jsou však finančně gramotní, je kniha zajímavým rozšířením obzorů. Daleko víc ohledně tohoto tématu však sepsal o pár desetiletí dříve například Tomáš Baťa...

Dejf_ano

Pokud se budeme bavit o povinné četbě, tuto knížku bych do ní s klidným svědomím zařadil. Je pravda, že Robert Kiyosaki ji napsal pár let zpátky a mluví o americkém trhu, takže praktická stránka v knize není úplně aktuální. Nicméně myšlenky a přístup k věci nabízí zajímavý pohled na finanční gramotnost. A právě ve finanční gramotnosti bychom se měli všichni vzdělávat. Knížku rozhodně musím doporučit a závěr si udělejte sami !!

Veth

I když se nejedná o nejlepší knihu historie, plný počet dávám, kvůli tomu, že kniha může fungovat jako ideální vstupenka do"vizionářského světa".

Tebby

Kdyby se neopakovalo několik myšlenek neustále dokola, tak by knížka byla tak poloviční. Kiyosaki se asi tyto myšlenky snažil čtenáři vštípit co nejvíc, proto se tak často opakují. Kniha je skvělá pro někoho, kdo se rozhodne něco změnit. Také je super že si díky knize může spousta uvědomit, že jsou také v krysím závodu. A to, že by měl být člověk více finančně gramotný je také fakt. Celkově se mi kniha líbila a můžu ji doporučit dál.

jaroiva

Podle mě jedna ze zásadních knížek osobního růstu. Kdyby se něco podobného učilo ve škole, bylo by jistě míň exekucí apod. Finanční gramotnost zábavnou formou.

veronika431

Kniha obsahuje pár dobrých myšlenek a návodů. Ne všechny lze aplikovat v našem prostředí, ale jako ilustrace idejí určitě stačí. Kniha sama z nikoho neudělá milionáře, ale jako začátek pro ty, kteří chtějí přistupovat ke svým financím jinak než konzumní spotřebitel, určitě doporučuji.

Jája92

Čekala jsem něco lepšího, nedozvěděla jsem se nic, co by se hodilo.

PokyHiro

Průlomová kniha, která změní pohled na finanční stránku života. Pokud chcete dosáhnout finanční svobody, myšlenky zde zachycené jsou veskrze nezbytné.

Sudeda
26.12.2017

Celá kniha povídá o investování do aktiv, koupě domu a následného pasivního příjmu peníze zpět vydělat. Ono je docela těžší ten dům koupit. I neustálé nákupy aktiv jsou těžší a tento pohled mi tady není dán. I když myšlenky typu krysího závodu a pohled peněz ze strany bohatých a chudých lidí je k nezaplacení.

dendishek
08.12.2017

V době mého dospívání byla pro mě tato kniha jednička. Najdete v ní několik odpovědí na otázku: Jak zbohatnout? A opravdu jsem se těšila na to, jak jednoho dne budu bohatá díky panu Kiyosakimu. Ale! Zpětně si říkám, že pouze několik lidí na planetě má možnost zbohatnou podle tohoto vodítka. Z nuly toho prostě moc nevybudujete, to jinak musíte být hodně vytrvalý a skoro génius a hlavně PODNIKATEL. Toť můj názor.
V knize se mi navíc nelíbí stálé opakování toho samého. Proč prostě nestačí napsat to jednou? Kdyby se to zredukovalo, měla by kniha o polovinu méně stránek, a asi by nevypadala tak dobře.

Kata95
19.09.2017

Báječná!

Elgin
12.09.2017

Zajimava knizka o financni gramotnosti. Nebylo od veci implementovat studium teto gramotnosti do zakladnich skol. Vrele doporucuji.

Jessie_K
03.09.2017

Jediné, co jsem se z knížky dozvěděla, bylo že mám nakupovat aktiva. A taky jak se dá obchodovat s nemovitostmi (kdybych s nimi obchodovat chtěla). A taky jak stát obírá lidi o jejich těžce vydělané peníze. Což je všeobecně známé a neděje se tak jen v Americe. Je to taková základní nakopávačka pro budoucí podnikatele, ale i tak jsem měla v ruce lepší publikace. Navíc si nemůžu pomoct, ale já to autorovi tak nějak celý nežeru.

MOu598
02.08.2017

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Tato oblast mne zajímá. Knihu jsem přečetla, zaujala mne, ale odložila jsem jí.
Něco tady skřípe.

Drahomirka
25.07.2017

Myslím, že jsou na trhu lepší knihy o investování, ale Bohatý táta je klasika, která neurazí ...

RockMartina
02.07.2017

Až na pár celkem zajímavých myšlenek jsem se dozvěděla přěvážně jen to, že mám skupovat nemovitosti a na tom zbohatnout. Toť vše, co jsem si z knihy odnesla.

frantisek6180
30.05.2017

Knihu mi doporučil kamarád a musím říct, že jsem z ní byl naprosto nadšený. Zhltnul jsem jí do druhého dne a už teď přemýšlím o četbě dalších od tohoto autora. Čtenáři, který má tuto volbu teprve před sebou bych snad jen doporučil jí číst s otevřenou myslí.

Baibarosa
12.04.2017odpad!

Přečetl jsem abych si uďělal osobní názor. Tohle je hodně divná knížka. Opírá se o obecné rady vylepšene "myšlenkou" autora. Řídit se tím potrebujete opravdu hodne stesti aby to pro Vas nedopadlo tragicky. Finance. Nejsou o stesti, ale o poctivem selskem rozumu. Buffett, Graham je daleko lepsi cteni nez tahle komercni splacanina.

arthera
06.03.2017

Já se omlouvám, ale po všech těch nadšených komentářích jsem asi čekala víc, nebo možná mám předurčeno být do konce života chudý táta :-D Prostě nůůůůůda a motivační kecy stále dokola. Spíše pro fandy Davida Kirše a podobných pokecáníček.

MagdalénaD
15.01.2017

Dočteno. A vlastně nevím, co si o té knize mám myslet. Většinu doby mě štvala a s myšlenkami autora jsem se neztotožňovala. Taky jsem byla unavená z toho, ze se jedna věta opakovala na 3 stranách stále dokola, jen vždy trochu jinak.
Na druhou stranu to byla moje první kniha o investicích a momentálně si nemyslím, že poslední.
Btw, až budete litovat Američany, že do června pracují jen na zaplacení daní, zjistěte si, jak je to u nás. :-( Já to třeba nevěděla...

Jirmus
13.01.2017

Bible pro každého, kdo chce mít pořádek ve financích.

Koza3
13.01.2017

Prvotní nadšení rychle vyprchalo. Autor je vyjímečný člověk, který dokázal využít situace, měl vhodnou sadu vlastností a trošku štěstí, aby pohádkově zbohatnul. Chce se s námi podělit o své znalosti a my ty znalosti chceme znát. Alespoň podle prodejnosti knihy to tak vypadá. Ne každý by ale měl být bohatý a ne každý má a může mít finanční inteligenci, o které se v knize mluví. Kdysi mě na škole učili, že máme tři Q - IQ, EQ a VQ. Tyhle "kvéčka" jsou ve vzájemné synergii a do vínku nám je dáno většinou jedno či dvě ve větší míře na úkor ostatních. Málokdy se však zrodí hrdina, který by měl všechny tři na top úrovni. Obchodování, vytvoření dostatečných aktiv, je podle mě o štěstí, ale taktéž o tom mít tyto tři hodnoty na vysoké úrovni. Dost polemizování, prostě nemůžeme být všichni bohatí a tečka. Autor Vám maže kolem huby, jak to bylo jednoduché, ale jsou to kraviny. Říká to pořád a pořád dokola až se kniha stává nudnou a měl jsem chuť ji hodit do kouta. Pokud se autor tváří, že je svobodný a peníze mu vydělávají peníze, pak kecá. Protože do obchodování vložil veškerou svou energii a volný čas a možná je svobodnější Pepa, který každý den deset hodin nahazuje omítku. Peníze nejsou všechno, je dobré si to uvědomit. Pokud chápete práci jako nevolnictví a svobodu jako bohatství, kniha je pro Vás určená. Pro ostatní, kteří by rádi něco vymysleli a třeba si u toho něco vydělali, případně se duševně se obohatili, sáhněte raději po něčem jiném...

Red_Fox
07.01.2017

Začátek knihy mě opravdu oslovil.
Souhlasím s tím, že vlastně celý život pracujeme. Pracujeme pro peníze. A také souhlasím s tím, že nás ve školách v tomto směru učí do života málo.
Aby se člověk dokázal dostat z krysího závodu, musí být dostatečně finančně gramotný (nikdy není pozdě se vzdělat) a hlavně musí mít na podnikání a podobné činnosti buňky (a to už je horší).

Bohužel asi v polovině nadšení opadlo a knížku dočíst pro mě byl porod.
Přijde mi, že jsem nedostala dostatek zajímavých, užitečných informací, které by udržely mou pozornost a zájem.

Vesmich
28.12.2016

Kdyby tak šlo zbohatnout čtením o tom, jak zbohatli jiní! V těchto knihách to působí tak snadno, jako recept na koláč. A v obou případech se až při akci ukáže, že to chce ještě něco navíc. Kniha se čte snadno a pěkně to odsejpá.

LuthyLaura
27.12.2016

Kdybych se nedostala dále, nevěděla bych, že základ této knihy i mnoha dalších, je převzat od Napoleona Hilla. Každý máme svoji inspiraci. Ale vše má svůj čas a na začátek je to určitě dobrá kniha.

Saffrin
21.12.2016

Přestože je kniha psána před dvaceti lety, principy v ní popsány nikdy nezestárnou.

pomiko
05.12.2016

klasika, kterou si jednou za čas přečtu :)