Bohatý táta, chudý táta

Bohatý táta, chudý táta https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425338/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-dj0-425338.jpg 4 1146 205

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost. Po dvaceti letech od první publikace vychází nové rozšířené vydání, které je aktualizováno pro dnešní dobu.... celý text

Literatura naučná , Ekonomie a obchod , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

Johnny353
16.04.2019 4 z 5

Knižka má veľmi bavila. Poučná a veľmi dobre napísaná.

domina
09.04.2019 3 z 5

Četla jsem mnoho mnoho knih s touto tématikou, možná víc než by bylo zdrávo, tahle patří mezi ty horší a nudnější

PinkBunny
30.03.2019 4 z 5

čtené jako audiokniha 2h40m. Celá kniha obsahuje v podstatě jen pár nosných myšlenek, jak se budoucí bohatí lidé liší od budoucích chudých svým myšlením. Jako seberozbojová kniha, proč ne.

girdi
26.03.2019 2 z 5

Chápu, že opakování je matka moudrosti, ale teda v téhle knize toho bylo extrémně moc. Jakoby nic nestačilo napsat jednou, ale bylo nezbytné všechno přehrávat v různých variacích stále dokola. Únavné a otravné. Každopádně ale kniha obsahuje dost zajímavých životních postřehů a dobrých tipů. Donutila mě zamyslet se a motivovala mě k tomu se dále vzdělávat. Takže asi dobrý :-)

veronika5179
20.03.2019 4 z 5

Už vlastně legendární knihu jsem měla možnost si přečíst až teď. Obsahuje spoustu neskutečně zajímavých pohledů na svět, peníze, vydělávání a bohatství. Věřím, že pokud by se někdo opravdu "kousl" a řídil se pokyny v knize, může se mu to vyplatit. Jen bych to nebrala jako návod, ale spíše tip. I tak je třeba mít obrovské finanční znalosti, inteligenci nebo znát lidi, kteří Vám dobře a nezištně poradí - a to není zrovna jednoduché...

Spito49
04.03.2019 3 z 5

Pro zamyšlení je to opravdu dobrá kniha, ale co mi v knize vadí je neustálé opakování stejných vět a myšlenek.

HelenBarbora
17.02.2019 4 z 5

Kniha mě bavila a motivovala.

DriftBooks
06.01.2019 3 z 5

Motivační knihy. Prodávají se po milionech. Myslím, že každý kupující, každý čtenář, podvědomě očekává, doufá, věří, že právě tahle kniha změní jeho život. Proto jsou tak úspěšné. Je to jako sázet Sazku, kupovat losy, tipovat sportovní výsledky. Pokaždé se rochníme v naději, že to tentokrát přeci musí vyjít. Každý z nás má kdesi hluboko v hlavě zasunutý scénář, co udělá s tou obrovskou vyhranou částkou. A motivační knihy přeci nabízí recepty. Zaručené. Jak zhubnout. Jak zbohatnout. Jak zkrásnět. Jak omládnout… Jak… Prostě cokoliv si přejete, na to najdete zaručený návod.

Kiyosaki se vůbec netají tím, že je to skvělý byznys. Proč také. Vždyť přeci radí jak zbohatnout. Jeho rada zní: Prostě to dělejte jako já…

Z jakého důvodu tedy tyto knihy čtu, když si z nich dělám legraci? Když jsem vůči nim skeptický? No protože je to jako ty sázky do loterie. Ani já nejsem imunní. A navíc… v těchto konkrétních titulech jsem našel pár informací, které mě zaujaly a motivovaly. Takže vlastně… ono to nakonec nějakým způsobem funguje. Jen je potřeba si uvědomit, že sebelepší návody a rady ještě neznamenají onu kýženou výhru…

Colleague
06.01.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha pro lidi, kteří o osobních financích nic nečetli a chtěli by něčím začít. Je psaná velmi jednoduše. Pak je ale potřeba postupně přejít na náročnější četbu.

barbarera
03.01.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, návod, jak správně zacházet s penězi. Jistě by si ji měli přečíst všichni, co chtějí vstoupit do světa financí a se stát finančně nezávislými s použitím zdravého rozumu a obchodního ducha.

hackote1
30.12.2018 5 z 5

Doporučuji jako první knihu v oblasti osobního rozvoje a investic. Začnete jinak premyslet o svém majetku.

polarni.kun
06.12.2018 5 z 5

Ke komentářům se netřeba vyjadřovat. Kniha dala pouze odkaz na to, jak se má člověk postavit k penězům, aby se mu zlepšila finanční situace. Nikdo v knize nepíše, že má okrádat lidi, mít oblek... Jen aby lidé získali povědomí o finanční gramotnosti a aby člověk nad svými financemi začal logicky uvažovat- ne, opravdu to spousta lidí nedělá. Byla to moje první kniha o penězích a změnila mi dost myšlení a představte si, pomohlo mi to změnit můj postoj k penězům i s téměř minimální mzdou. Co víc dodat, kdo chce být chudý, tak bude.

3819
31.10.2018 2 z 5

Kniha vytvari jakysi dobry prehled, jak lidi premysleji a jednaji s penezi. Pak je ale vicemene jen o investovani penez, tak co potom, kdyz proste ve 25 po skole jeste zadne nemate? Kniha tak nabizi dost povrchni pohled.

SladkaK
19.10.2018 3 z 5

Každá, tedy i zdlouhavá a únavná kniha jako je tato, v sobě nese určité obohacení. Doporučuji možná spíš jako audioknihu na dlouhou cestu.

Coucouha
16.08.2018 3 z 5

Tato - dnes už téměř legedární kniha - se ke mě dostala až teprve nedávno a musím říct, že jsem od ní čekala mnohem více. Je napsaná velmi čtivě, pochopitelně a názorně. Nemám sice úplně co jí vytknout, ale jednoduše na to, jak je profláknutá, jsem očekávala mnohem "hlubší" informace.
Z této knihy je evidentní, že R. Kiyosaki zbohatl právě na tom, že prodává takovéto motivační knihy, kterých je určitě mnohem více, jen nejsou tak profláknuté jako tato.

Ttammarra
12.08.2018 5 z 5

Tato kniha by měla být povinná pro každého. Je čtivá, pravdivá a hlavně z praxe. Finanční gramotnost je velmi důležitá. Měl by se jí učit každý. Doporučuji i další knihy od Roberta Kyiosakiho ;)

jewarix
08.06.2018 5 z 5

"Četla" jsem ji pouze jako audioknihu, ale i tak je skvělá

Hopicek495
25.05.2018 4 z 5

Kniha mě bavila. Velmi. Během pár dnů jsem ji přečetl a má spoustu zajímavých myšlenek. Už jenom rozdíl mezi aktivy a pasivy. Samozřejmě, za vším stojí tvrdá práce. Autor měl asi také štěstí, že pocházel z movité rodiny. Já říkám, že každý v tomto ohledu musí mít trošku štěstí, kterému, jak se říká, musí jít člověk naproti (nesnáším klišé). Ale určitě knihu doporučuji všem, kdo se chce získat alespoň trošku finanční gramotnosti. Nebál bych se knihu zařadit do škol v rámci povinné četby. :)

Leusee
22.05.2018 3 z 5

Knížka, ve které je rozhodně několik zajímavých myšlenek, ale očekávala jsem od ní trošku víc.

RyonMathrin
06.04.2018 3 z 5

Několik myšlenek v knize je velmi podnětných. Pochopit rozdíl mezi pasivy a aktivy a využít toho (pořídit si nějaké aktivum, aby mi vydělávalo) není špatná myšlenka.
Vždyť už Bibli se píše podobenství (nejsem nijak moc aktivní křesťan, ale toto si pamatuji), jak otec dal každému ze třech synů zlatou hroudu a ocenil nejvíc toho, který majetek zmnožil a přinesl jich po čase zpět 10...
Samozřejmě za vším stojí úsilí a pilná práce. Vždyť všichni úspěšní lidé obětovali velkou část svého volného času (alespoň zpočátku) právě práci. Jde o to, že úsilí vynaložené na získání a udržení aktiva se časem rentuje, kdežto úsilí vynaložené na práci hodnocenou hodinovou mzdou je jaksi jednorázové.
Nutně ovšem musíme vycházet z principu, že část populace nikdy takto uvažovat nebude. Je to vlastně dobře, protože jinak by to nefungovalo (např. ty byty si někdo musí pronajímat).
Pro ty, kteří jsou však finančně gramotní, je kniha zajímavým rozšířením obzorů. Daleko víc ohledně tohoto tématu však sepsal o pár desetiletí dříve například Tomáš Baťa...

peníze bohatství

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta je v

Přečtených1 950x