Body Book

Body Book https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222141/bmid_body-book-222141.jpg 4 165 29

Body Book není příručka, která by ženám předepisovala, co mají splnit za týden, za třicet dní či za rok. Je to kniha, která předpokládá dlouhodobou, nejlépe trvalou, změnu celého životního stylu. Je to rádce, s jehož pomocí můžete prožít dlouhý, šťastný a hlavně zdravý život. Cameron Diaz je dlouhá léta inspirací pro miliony žen po celém světě. Tato sportovně založená, mimořádně úspěšná filmová hvězda však sama přiznává, že o zdravý životní styl nedbala vždycky. Na samém začátku své kariéry se naopak stravovala a žila nezdravě, což se negativně odráželo jak na stavu její pleti, tak na tělesné kondici. „Jestli je člověk to, co jí,“ říká Cameron, „tak jsem byla burrito s extra porcí sýra a omáčky. Bez cibule.“ Když si ale sama na vlastní kůži, doslova a do písmene, ověřila, jak je výživa bezprostředně provázaná se zdravím, nikdy na tuto lekci nezapomněla. Od té doby se péčí o tělo a ducha zabývá velmi intenzivně a v této knize se s vámi chce podělit o rady, které získala od těch nejlepších odborníků, a tipy, které pramení z její osobní zkušenosti. V úvodu knihy se Cameron věnuje výživě a vysvětluje, proč není třeba bát se hladu – ženy by se naopak měly naučit naslouchat svým přirozeným instinktům a dodávat svému tělu zdravou, nutričně bohatou a vyváženou stravu. Se správným jídelníčkem úzce souvisí i potřeba pravidelného tělesného pohybu. Mnohé ženy však pohybovou aktivitu považují pouze za prostředek ke snížení váhy či zpevnění postavy, a neuvědomují si, že pokud chceme být psychicky a mentálně zdraví, musíme se hýbat. A navíc je pohyb osvědčenou prevencí celé řady vážných onemocnění. Důležité je vybrat si tu nejvhodnější sportovní aktivitu a docílit toho, aby se člověk díky sportování cítil (a vypadal) co nejlépe. Chcete-li mít zdravé a krásné tělo, musíte se v první řadě dozvědět spoustu užitečných informací o tom, jak vůbec lidský organismus funguje a co k tomu potřebuje, a poté všechny tyto znalosti úspěšně převést do každodenního života – musíte proměnit teorii v praxi. A velkým povzbuzením pro vás bude to, že i Cameron kdysi trápila špatná pleť, nehezká postava a prachmizerná kondice. V její knize najdete všechno, co musíte vědět, aby vaše cesta za krásnou postavou a spokojeným duchem byla úspěšná. Vzhůru k lepším a hezčím zítřkům!... celý text

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Jota

The Body Book , 2014

DominaCZ
01.07.2023

No, vzít si jako představu ideálu zrovna tu která má ještě v dospělosti ksicht obsypanej akné mi nepřijde jako dobrej tah...nebo to je právě tím cílem, že ačkoliv ji to tak vytáčí, přesto se miluje?? To je poselství knihy?? Takový nicneříkající.

Sabulep
12.09.2022 4 z 5

Milá knížka, spoustu informací určitě znáte. Tady máte vše pohromadě s přidanou hodnotou. Určitě budu číst znova.

Mrs.Depp
07.08.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou asi rok a půl a asi čekala na správnou dobu, kdy budu moct rady Cameron dostatečně ocenit. Jsem zrovna na nemocenské, přemýšlím, co dál a díky této knize jsem pochopila na čem zkrachovaly vždy mé snahy udělat něco pro sebe: na nedostatku důslednosti. Na začátku knihy Cameron píše, ať si z této knihy uděláme svou knihu, do které si budeme vepisovat různé poznámky a že až ji dočteme, pochopíme základy toho, jak funguje naše tělo. Spousta lidí tady v komentářích píše, že to pro ně nebyly žádné novinky a že vlastně bylo zbytečné si tuto knihu koupit, já jsem sice taky o spoustě věcí, o kterých Cameron píše už slyšela, ale přesto v knížce je to vše sepsáno pohromadě, takže konečně můžu tyto informace využít. Na knize se mi hlavně líbí, že díky ní konečně chápu základy toho, jak mít ráda sáma sebe takovou, jaká jsem, ne tu vysněnou představu, kým bych se chtěla stát, tuto cestu si k sobě hledám už roky a stále jsem nevěděla, jak na to. Jako už tady někdo psal, chtěla bych si vypsat důležité informace z knížky, které mi v mnohém pomohou, díky knížce jsem si začala více hlídat svůj pitný režim, začala jsem si více hlídat, abych jídlo, na kterém jsem doslova fyzicky závislá, tedy to které obsahuje cukr a kofein začala postupně nahrazovat zdravějšími alternativami, začala si více hlídat pohyb a dělat pro sebe toto všechno tak, aby mě to bavilo a měla bych z toho radost a s tím, že nemusím vše zvládat dokonale, ale každá procházka, každý kousek zdravého jídla nebo naopak každá nesnězená sladkost pomáhá..a to je teprve začátek..věřím, že teď když se chystám si části, které jsem si zvýraznila znovu projít, najdu tam pro sebe ještě spoustu dalších užitečných tipů, Cameron pro nás sepsala cenné rady..to jak je využijeme už je na každém z nás, kteří jsme knihu četli, protože jak píše Cameron, pokud jste si její knihu jen přečetli a nebudete se jí řídit, byl to pro vás zbytečně strávený čas.. určitě všem doporučuji a těším se až si přečtu Longevity book:)

DanielaBF
11.08.2020 5 z 5

Perfektná kniha, moja výživová biblia, kopec vecí som netušila. Je to tu všetko zhrnuté pekne na jednom mieste a zrazu veľa vecí, pokiaľ ide o fungovanie tela, dáva zmysel. Mám ju doma už dlhšie, ale pustila som sa do nej až teraz, keď sa snažím urobiť niečo pozitívne so svojím zdravím. Zrejme som ju začala čítať v správny čas, a tak je pre mňa veľmi prínosná. A navyše je milá a aj jemne vtipná. Už som si objednala aj druhú Cameroninu knihu.

tomanova_terez
20.01.2020 5 z 5

Čtivá a srozumitelná kniha, která hezky shrnuje cenné vědecké poznatky. I přes to není vůbec nudná a přinesla mi mnoho nových informací. Vřele doporučuji každému, kdo se zajímá o to, co jí.

MaggieR
15.05.2019 3 z 5

Pekná knižka na povzbudenie do zdravého životného štýlu.

Eldaren
11.04.2019 3 z 5

Kniha v podstatě nepřináší žádnou novou informaci (minimálně pro nás z Evropy :)). Přesto je v ní užitečný souhrn pouček, jak se stravovat a žít zdravě.

Elčokča
28.11.2018 4 z 5

Jsou to vesměs rady, které známe nebo si je dokážeme logicky odvodit, ale jsou hezky přehledně a pohromadě na jednom místě. Je fajn si je znovu připomenout.

Denčaa
27.11.2018 4 z 5

Cenné rady a zkušenosti, které jsou zde sepsány, opravdu mohou člověku pomoct. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a člověk se opravdu zamyslí nad tím, jak se stravuje, co jí a jak se hýbe. Knihu bych brala spíš pro takové začátečníky zdravého životního stylu. Je zde všechno popsáno od píky. Avšak svou hloubku to rozhodně má. Hvězdičku strhávám za opakující se pasáže, hlavně ve třetí kapitole.

SuperMum
11.05.2018 4 z 5

Kniha od známé herečky, která se zabývá třemi oblastmi: výživa, fitness a mysl. Pěkně a kvalitně zpracováno.

Pitbullka
01.03.2018 odpad!

Za me nuda a ztrata casu. Opravdu nezazivne napsane, s tou tematikou je spousta jinych knih, ktere budou vetsim prinosem.

KateTheBlogger
20.02.2018 5 z 5

Tahle knížka mne opravdu donutila vstát z gauče a pořádně si dát do těla :-) Cvičení, zdravou stravu a zdravý životní cíl nepraktikujeme kvůli tomu aby nám ostatní záviděli naše krásná těla, ani kvůli "cool" fotkám na instagram, ale kvůli nám samotným. Cameron udává příklady z vlastního života a přidává i různé triky a tipy jak dělat pro své tělo to nejlepší. Knížku jsem četla již dvakrát a myslím, že rozhodně ne naposledy!

irena0595
09.01.2018 3 z 5

Kniha byla spíše pro úplné neznalce zdravého životního stylu. Nebyla špatná, ale mě osobně nic nového nepřinesla. Bylo v ní, že se máme hýbat, myslet pozitivně a jíst kvalitní nerafinované produkty, a proč. Vlastně nic, co by člověk nevěděl. Za mě teda trochu předražená kniha, hodící se spíše pro úplné začátečníky, co poprvé slyší o zdravém životním stylu.

swon
15.08.2017 1 z 5

Kde bych tak začala...? Od knihy jsem očekávala příliš, ale na to jsem přišla až po jejím dočtení. Překlad je katastrofální! Nepovažuju se za žádného jazykového puristu, ale v tomto případě to je potřeba zmínit. Některé věty nedávaly v češtině vůbec smysl, slovní zásoba překladatelky je velmi omezená vzhledem k tomu, že slova či slovní obraty se neustále opakují. Za to ale Cameron se spoluautorkou nemůžou.
Co se týče obsahové stránky věci: kdyby knížka měla 100 stran, naprosto to bude stačit a možná by to i tak bylo příliš. Vlastně nevím, co jsem si z toho vzala, protože to většinou byly tak jasné věci, že k tomu kniha nebyla potřeba. Jsem typ, co sportuje od dětství a většinou ví, co je fakt hnusné jídlo a že by ho jíst neměl. I když na něj má chuť...A že to je prostě všechno o vůli a disciplíně. A pak témata ženství a fyziologie. OK, pro třináctileté holky dobrý (ty ale nejsou cílovou čtenářskou skupinou). Jenže mně je skoro 30 - o cyklu vím tak 15 let, stejně tak o PMS...Jenže, to ví snad každá žena - i ta, co nesportuje či nejí jen klíčky.
A toliko o knize. Výše zmíněné se opakuje skoro na 300 stranách.
Přijde mi, že za koupi nestojí.

Kate338
05.03.2017 5 z 5

Vynikající kniha popisující co nejjednoduším způsobem všechny důležité pojmy,informace co by jsme jako obyčejní smrtelnící měli o svém úžasném těle vědět. Velmi se mi líbil i kamarádský způsob jakým Cameron promlouvala skrz knihu se svými čtenářkami. Určitě kniha ke které se budu často vracet když mi dojde inspirace :)

Lopezka
08.12.2016 4 z 5

Cameron mám ráda, tak jsem byla zvědavá na její velmi úspěšnou knihu, nebyla špatná, hodně odborně napsáno, takže těžké říct, co z toho opravdu Cameron psala, kromě těch pár vět o sobě, spíše prodává své jméno.... dobře napsáno, shrnuto, spousta zajímavých věcí, mně tam konkrétně chyběly nějaké její soukromé recepty nebo něco takového. Ale celkově dobrý dojem, určitě se doma neztratí a budu se k ní vracet :)

Daenerys.Tar
13.10.2016 2 z 5

Nic nového co bych už před tím neslyšela jsem se nedozvěděla, ale je to pěkně shrnuté. Ani moc motivačně na mě nepůsobila.

Juici
26.04.2016 5 z 5

.. Vaše tělo je ta nejcennější věc , kterou máte ..

Cameron děkuji ti za nádhernou a inspirující knihu, ve které je vše naprosto super seřazeno a napsáno. Jsem nadšená a vždy se k ní budu ráda vracet nejen pro rady. Pochopila jsem mnoho věcí a jsou pro mne velmi cenné. Jediné vytknutí, za které ale spisovatelka nemůže, je katastrofální překlad knihy. Některé věty absolutně nedávají smysl.

lucin_a
09.03.2016 5 z 5

Komplexní průvodce ženského těla.

Dennynka
02.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! :) V dnešní době anorexie a bulimie by měla být povinná pro ženy každého věku. Vše je jednoduše, srozumitelně a jasně popsáno. Cameron popisuje nejen zásady správné výživy společně s příklady a tabulkami, ale především nás učí milovat své tělo - a to je to nejdůležitější, co se v životě musíme naučit :)

zdraví péče o zdraví krása

Autoři knihy

Cameron Diaz