Bod mrazu

Bod mrazu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29665/bmid_bod-mrazu-Oa8-29665.jpg 3 23 5

V nepříliš vzdálené budoucnosti, takřka v přítomnosti, se lidstvo potýká s nedostatkem vody. Například řeka Colorado už prakticky nedotéká do moře, poněvadž je cestou odčerpána podniky i domácnostmi. Hrdiny knihy Karen Dionneové jsou převážně ekologičtí aktivisté, z nichž někteří skončili u ekoterorismu, jiní byli pod tlakem okolností nuceni stáhnout se do pasivity, případně i do služeb gigantického koncernu, který se pokouší nevybíravým způsobem, bez ohledu na nejpotřebnější, získat obrovské zásoby pitné vody pro ty, kdo nejvíc zaplatí, i za cenu zničení nejjižnějšího kontinentu naší planety. Ke svému cíli používá nejmodernější techniky, jenže někdy se příroda ukáže příliš mocná a zabíjí viníky i nevinné. Scénář předložený autorkou se bohužel může velmi brzy stát realitou.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Freezing Point , 2008

ludek.n
15.01.2023 3 z 5

Zdivočelé krysy, neznámá smrtelná nemoc, mráz a led decimují vědce ze stanice Raney v Antarktidě. Když se k tomu přidají ziskuchtivé zájmy nadnárodní korporace, která se nezastaví před ničím, je zaděláno na pohromu gigantických rozměrů. Prvotina Karen Dionne pracuje s katastrofickým ekologickým scénářem po svém vlastním způsobu. Do klasického dobrodružného thrilleru přimíchala prvky hororu a také něco málo fantastiky, uzavřenou izolovanou skupinu vystavila nepředstavitelné situaci, a celý příběh pak zasadila do ledových pustin Antarktidy. Přiznávám, že ani v jedné z vyjmenovaných skutečností mě autorka nepřesvědčila o tom, že by mi něco z toho mělo zůstat nadlouho v hlavě. Postavy tuctové, nevyprofilované, prostředí bez odezvy, zápletky splácané dohromady a okoukané odjinud, slibná témata utopená a pohřbená pod nánosem lacinosti. Celé to akční vyprávění postrádá nadhled a švih. K finále je potřeba se prodrat s dřevorubeckou sekerou v ruce a na ztráty cestou nekoukat.

Vé-Vé
05.12.2014 2 z 5

Pro mě zklamání, sice jsem knihu vybrala v knihovně naprostou náhodou, ale stejně. Mít po dočtení pocit, jako že jsem vlastně vůbec nic nečetla, to nemám ráda.

SPOILER ALERT
Lidožravý krysy, to jako vážně? A hlavně, jak to, že nepotratila, když se tolik omlátila o ledovec. :)

deedulka
25.12.2012 4 z 5

Zajímavý pohled do budoucnosti a řešení nedostatku pitné vody. Napínavý příběh z ledovce, odkud je těžké jen tak vycestovat.

Kate.S
14.12.2012 3 z 5

Není to špatná kniha. Je dobrodružná, mě přišla možná trochu složitá na pochopení děje, ale pak jsem se chytla. Zajímavý náhled do budoucnosti, který však může být za pár let realitou.

Peter.Melon
24.05.2012 5 z 5

Výborná kniha.Je napínavá,akční a dobře čitelná.Stojí za přečtení.Hodnotím ji 100 procenty.Autorka této knihy Karen Dionne je bystrá.

ekologie napětí budoucnost ekoterorismus ledovce voda

Karen Dionne
americká