Bod klamu

V neprístupných končinách Arktídy objaví satelit NASA pod hrubou vrstvou ľadu unikátny nález – tristo rokov starý meteorit so stopami fosílií. Je to naozaj dôkaz existencie mimozemského života? Úradujúci prezident Zach Herney povolá štyroch vynikajúcich vedcov, aby potvrdili pravosť nálezu a vyslobodili ho z ľadového zovretia na ďalší výskum. Nejde len o prevratný vedecký dôkaz, ale v predvolebnom období aj o body na strane úradujúceho prezidenta. Opozičný kandidát senátor Saxon totiž postavil svoju kampaň práve na kritike drahého vesmírneho výskumu, ktorý neprináša nijaké výsledky. Tímu odborníkov za polárnym kruhom a Rachel, dcére senátora Saxona a spravodajskej dôstojníčke Bieleho domu, odrazu ide o život. Nečakane sa ocitnú uprostred nebezpečnej hry najvyšších vojenských a politických kruhov Ameriky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204956/big_bod-klamu-204956.jpg 4.12230
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Deception Point, 2001

Kniha Bod klamu

cryingPickle

Celkom dobrý thriller, ale ľudí čo už čítali viac knižiek od Browna moc nenadchne, vzhľadom na to, že tieto knihy sú písane takpovediac cez jednu šablónu. Ale aj tak príbeh pekne odsípa a určite sa nebudete nudiť. Ľuďom čo ešte nič od Browna nečítali odporúčam túto knižku všetkými desiatimi bez mihnutia oka.

Ako pekný bonus tu bola postava Corkyho ktorá mi prišla nesmierne vtipná. Aspoň toto bolo také pekné osvieženie ktoré nie je v knihách s Robertom Langdonom.

Paldiny

Nemôžem povedať, že som knihu zhltol jedným dychom, šlo skôr o rekreačné čítanie z lehátka. V mojich očiach jej uškodilo najmä to, ako sa vedecky snažila tváriť, pričom šlo o obyčajné béčko. Plynulo to najmä z bezhlavého riešenia situácií vysokopostavených politikov, tajných špiónov či renomovaných vedcov a riaditeľov svetových inštitúcií. Keď som sa ale prestal pozastavovať nad logickými trhlinami o veľkosti tých na Milneho ľadovom šelfe, potom šlo o napínavú a ku koncu aj krvavú jazdu, kedy bez večere nezostali ani húfy zvieratiek zvaných ako Sphyrna mokarran. A keď som už zabŕdol do zoznamu nebožtíkov, tak najintenzívnejší odchod zo scény pripisujem hneď prvému nešťastníkovi, ktorého pocity popisoval autor až do poslednej sekundy.

whiolet

Knihy s touto tématikou nečtu, takže tohle( sice v audioverzi, ale i tak) byla příjemná změna.
Příběh obsahoval politické intriky, zajímavosti ohledně vědy, geologie i Nasa.

renefer

Ideální pro někoho, kdo má rád politické machinace a baví ho politické prostředí. Chybělo mi tam trochu toho tajemna, které většinou obestírá romány tohoto autora. A neuvěřitelně mě štvala Rachel, takový Brouk Pytlík, všechno věděla, všechno znala a tam kde si nevěděli rady renomovaní vědci stačilo jednoduché nastínění problému a hned to tento Einstein v sukni rozluštil. Hlavního padoucha jsem neodhalila, můj favorit byl jiný.

playada

Akční scény, odborná připravenost, to vše hodnotím na výtečnou. Méně už jaksi prostředí prezidentů, senátorů, významných a ještě významnějších osobnostį. Připadalo mi to promiňte mi to- trochu vlezdoprdelkovsky. Abysme se ze všech těch mocných a nejmocnějších ještě nepokakali..

Adapa

Anatomie lži, to je klasický Dan Brown a přitom zároveň i jiný Dan Brown. Oproti jiným knihám zde chybí nádech tajemna a záhadných symbolů. Je to svým způsobem politický thriller, kdy důležitá část se odehrává v Arktidě. Překvapilo mě, že na tolika serverech a v tolika anotacích se píše, že se děj odehrává v Antarktidě. Jak kdyby knížku ani někdo nečetl.
Český název knížky je dokonalý. Jedna lež a konspirace překrývá druhou. Nikomu se nedá věřit, každý zde má své zájmy. Cca v polovině knihy mě napadlo, kdo je skutečně tajemný patron, kdo tahá za nitky a nařizuje vraždy.
Knížka má kratší kapitoly, které se velmi dobře čtou. Každá kapitola končí nedopovězeným příběhem a láká to tak začít číst hned další kapitolu a dozvědět se, co bude dál.
Bezproblémová oddechová literatura pro vyčištění hlavy.

Zlatinka.Emilly

Směsice expediční, politická, výzkumná i špionážní. Tedy nic pro mně.

michaela2338

Krátce před tím jsem četla jeho Digitální pevnost. Zdá se, že tvoří podle stejné šablony. Padouch nebyl proto žádným překvapením. Hlavní hrdinové jsou krásní, nesmrtelní, zatraceně chytří a přemůžou i cvičené zabijáky Delta Force. A k tomu všemu je americký prezident Mirek Dušín.