My jsme legie

My jsme legie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364823/bmid_my-jsme-legie-aEF-364823.JPG 4 188 41

Bobiverzum série

První díl zábavné sci-fi trilogie Bobiverzum. Bob Johansson právě prodal svou softwarovou firmu a těší se, jak si bude užívat života. Je spousta míst, kam může jet, množství knih, které si může přečíst, a filmů, na které se může podívat. Takže je trochu nespravedlivé, když při přecházení silnice zemře. O sto let později se Bob probudí a zjistí, že jeho ostatky byly prohlášeny za bezprávné a on je nyní majetkem státu. Boba nahráli do počítače a jeho úkolem je ovládat umělou inteligenci v mezihvězdné sondě, která hledá obyvatelné planety. V sázce je hodně: nic menšího než nárok na celé světy. Pokud tento úkol odmítne, vypnou ho a nahradí někým jiným. Pokud přijme, stane se terčem. Nejméně tři další země se totiž snaží uspět se svými vlastními sondami. A hrají špinavou hru. Bob zamíří nejvyšší možnou rychlostí pryč od Země, protože vesmír je pro něj nejbezpečnější místo. Nebo si to alespoň myslí. Jenže vesmír je plný zlomyslných bytostí a vetřelci je dokážou rozzuřit, velmi rozzuřit.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Host

We Are Legion , 2016

Lady Greystoke
Lady Greystoke
14.03.2024 4 z 5

Přesně ta pravá kniha pro echt sci-fi nerdy. Myslím, že by se velmi líbila Erichu von Dänikenovi a všem z Vetřelců dávnověku, zejména ty pasáže o Delťanech.

marco026
marco026
05.12.2023 4 z 5

Bob Johansson umiera práve v čase, keď sa mu podarilo predať svoju firmu za veľmi pekné peniaze. Prebúdza sa o viac ako sto rokov a zisťuje, že sa z neho stal replikant. Okrem toho, že ho nahrali do počítača, tak bol zbavený svojich ľudských práv a prehlásený za majetok štátu. Jeho úlohou neskôr bude ovládať vesmírnu sondu, ktorá má za cieľ hľadať planéty vhodné pre život.

Kniha je plná originálnych nápadov, ktoré som doteraz nikde inde nevidel. Humorom a odkazmi na Star Trek alebo Star Wars tiež boduje. Príbeh je plný objavovania nových planét, ale tiež sa zameriava na záchranu ľudskej rasy. Bob je vynikajúca hlavná postava, ktorá si dokáže poradiť takmer s každou vážnou situáciou. Čo mi však vadilo bol hlavný záporák. Nie je zaujímavý charakterom a jeho motivácia byť zlý je tiež jednoduchá aj keď dáva zmysel. Nachádza sa tu hneď niekoľko dejových liniek a popravde každá z nich ma bavila. Niektorá menej iná zase viac, ale žiadna nenaťahovala umelo dej a nebola vyslovene nudná. Jedna z vecí, ktorá mi však prekážala bola absencia zaujímavých vedľajších postáv. Bob často hlavne v druhej polovici knihy interaguje s mnohými postavami, ale ani jedna nie je ničím výrazná.

Celkovo sa jedná o dielo plné vynikajúcich nápadov, ale v niektorých smeroch je skrátka nedotiahnuté (postavy, záporák). Napriek tomu cestovanie k novým planétam, ktoré by mohli byť potencionálne vhodné pre život je dostatočne zábavné. Objavovanie neznáma je to najlepšie, čo kniha podľa mňa ponúka.

SkillJam
SkillJam
06.07.2023 5 z 5

Po dočtení dokonalého Spasitele od Weira jsem hledal něco podobného a spousta lidí doporučovala právě Bobiverzum a musím říct, že to je naprostá paráda. Po dočtení jdu hned objednat zbylé díly.
Skvělé sci-fi, které pluje na hranici uvěřitelnosti, správný a vtipný hlavní hrdina/hrdinové a různorodé příběhové linky, které umí být i napínavé a nebo zatraceně poutavé, jako třeba Archimédova linka, která mě velmi bavila a nemůžu se dočkat, jak bude pokračovat dál.
Jednoznačně doporučuji.

MichaelNewchop
MichaelNewchop
06.01.2023 5 z 5

Pomóc, prosím pomozte mi. Propadl jsem šarmu Velkého Boba a není mi pomoci! Skrze sarkazmus a neotřelý humor mi tenhle Bob zalezl hluboko pod kůži a né a né se pustit. Asi už tam zůstane natrvalo.
Proti tak kurevsky dobré zábavě prostě nemám žádnou obranu. Pravda, dovedu si představit, že by se kdesi v odlehlých koutech galaxie našlo pár imunních sucharů, kterým by tato kniha třeba nevoněla, ale to prostě není můj případ.
Dobrá zábava? Zajímavá myšlenka? Chci pokračování?
Ano. Ano. Jasně, hned!

Schary
Schary
02.08.2022 5 z 5

Moc pěkná sci-fi kniha! Když jsem si četla o čem kniha je, tak jsem ji chtěla i odložit, dokopala jsem se k ní jen díky vysokému hodnocení zde na databázi. A rozhodně nelituji, Bob a všichni jeho druzi mají velice zajímavý posmrtný život ve vesmírném prostoru.

mrník
mrník
18.07.2022 5 z 5

toto mi zkratka prijde jako absurdne skvela kniha.

vlkodlaq
vlkodlaq
09.05.2022 5 z 5

Nalákali mě na "pokud máte rádi Ready player one nebo Marťana, bude se Vám to líbit."
Měli pravdu, líbí se mi to. S Ready player one a Marťanem to má sice podobného méně, než by člověk řekl, snad jen spád a čitelnost, přesto mě kniha podobným způsobem vtáhla do děje a jen nerad ji odkládám.
Takže pokud máte rádi Ready player one a Marťana, bude se Vám to líbit.

Naraca
Naraca
23.09.2021 5 z 5

Tohle mi výborně sedlo. Chtěla bych se rozepsat víc, jak mě bavily všechny dějové linky, jak super mi připadá, že některý z Bobů našel i šíleného replikanta, obecně Bobové mě hodně bavili, a je jedno, že jsem si nepamatovala ktetý je čí "potomek", každý má zkrátka svou osobnost, pohled na problém a svůj úkol ... Jsem ale zrovna líná dodat tomuhle textu vyšší stylistickou úroveň, užívám si právě vítězný pocit z úspěšné meziplanetární mise.

potok
potok
17.07.2021 2 z 5

Možná až příliš fantasmagorické, ale nápad dobrý.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
28.03.2021 3 z 5

Přestože mě první díl Bobiverza bavil, nakonec hodnotím jen lepším průměrem.
Do cca půlky jsme tu měli poměrně ucelený a zábavný příběh, ale poté co se Bob začal replikovat, šlo trochu z kopce.
Sice kniha bavila až do poslední stránky, některé linky byly slabší a některé silnější (Bobova vs. Rikerova), ale chyběla mi nějaká hlubější myšlenka, místo kam by se příběh měl ubírat. Ve zkratce mi vadilo členění příběhu na několik linek (víc než dost), což knize s originálním námětem spíš ublížilo, než pomohlo.
Každopádně se jedná o velmi příjemnou odpočinkovou sci-fi četbu.

Turlogh
Turlogh
25.01.2021 3 z 5

Není to špatné sci-fi, přesto musím říci, že část knihy, tak uprostřed, mě moc nebral a dokonce jsem chvíli uvažoval, že knížku odložím bez dočtení. V druhé půli románu se situace trošku zlepšila, ale vzhledem k tomu, že nemám rád rozdělování základního děje do mnoha pod částí, nenadchlo mě to. Číst se to dá, ale není to můj šálek kávy, jak se říká. Znám asi tak 250 mnohem lepších sci-fi. Howgh.

Aliii
Aliii
31.12.2020 4 z 5

Bob(ové) mě bavili (a v dalších dílech doufám ještě bavit budou). Přesně správně namíchaný humor, akce, myšlenky k zamyšlení i dobrodružství při objevování nových světů.

J4rosl4v
J4rosl4v
24.08.2020 5 z 5

Wow, tak to bylo něco pro srdce sci-fi fandy. Přečetl jsem jedním dechem. Ne proto, že by to bylo tak napínavé, jako spíš pro unikátní příběh, kde mě hnala prostě zvědavost, kam dál se Bob nebo jeho klony posunou. Vlastně mi to celé nepřišlo nijak nereálné, docela si dokážu tuhle verzi budoucnosti planety a lidstva představit. Celkově hodnotím jako nenáročné, oddechové čtení. Narážky na Star Trek, Star Wars a další sci-fi klasiku, mohou někomu vadit, ale já jsem si je užíval. V tomhle bych si asi s Bobem, respektive s většinou jeho kopií rozuměl :-) Jdu se začíst do druhého dílu, snad se v tom Bobiverzu neztratím ...

Ládja
Ládja
22.07.2020 4 z 5

Příjemné překvapení. Po nějaké době opět něco, co dokázalo překvapit...

B4LU
B4LU
20.07.2020 4 z 5

Velmi pohodové, nenáročné čtivo. To, co zprvu vypadá jako dost přímočará výzkumná záležitost, se díky kopírování větví do hned několika linií, takže vyjma zmíněného vesmírného průzkumu sledujeme také různé politikaření, záchranné operace, cizí druhy i obligátní vesmírné bitvy. Určitě se podívám na další díly.
Jediné, s čím jsem měl trochu problém, byly neustálé a všudypřítomné popkulturní narážky. Zprvu to ani tolik nevadilo, protože jich nebylo tolik - ale s větším množstvím kopií roste i počet odkazů na všechno možné, hlavně (ale nejen) na Star Trek, a osobně mi to přijde docela zbytečné a trochu rušivé.

XD62
XD62
22.06.2020 5 z 5

Skvělé sci-fi čtení, spousta zajívavých témat - prozkoumávání vesmíru, bitvy, lehce filozofických problémů co znamená být člověkem a jiných existencionálních otázek (žádného těžkého čtení se ale obravdu bát nemusíte) , to vše proložené odkazy na sci-fi pop kulturu. Navíc v čele s velmi zábavným hlavním hrdinou, vtipnými hláškami a momenty Kniha je navíc psaná (přeložená) velmi čtivě a poutavě.
Za mě je to naprostá pecka s plnou palbou bodů, kterou sem zhltnul na jeden zátah a všem ji s nadšením doporučuji.
Du si pro další díl.

Bašťák
Bašťák
20.06.2020 3 z 5

Bobiverzum je rozhodně zábavné až návykové sci-fi čtení, zkrátka takové sladké sci-fi lízátko. Povedené, jen bych trochu ubral těch narážek na StarWars a Star Trek a jiné série, to mi trochu vadilo.

kokrokr
kokrokr
29.05.2020 4 z 5

Fanouškům sci-fi, mohu jen doporučit. Celá série má originální a zajímavý příběh.

E.lisabeth
E.lisabeth
06.05.2020 5 z 5

Neni to typicka wow kniha, od ktere by se nedalo odtrhnout, ale nedokazu si predstavit dat ji mene nez pet hvezd. Clovek se v Bobech sice obcas trochu ztraci, ale co jineho cekat, kdyz jich je tolik:). Na dalsi dil se vrhnu myslim velice brzy, protoze potrebuju vedet jak pokracuji nejmene tri dejove linie.

Predator3313
Predator3313
27.04.2020 5 z 5

Perfektní knížka. Není to úplně typický kousek, ale o to mě to víc zajímalo.
Bavila mě prakticky od první stránky až po tu poslední.
Popravdě by mi nevadilo, kdyby byla delší, některé části bych klidně rozšířil, objevování planet a ekosystémů, to je moje :)
Tak či onak se to četlo samo a Bob je fakt frajer, i většina jeho kopií.

umělá inteligence sci-fi

2018  85%My jsme legie
2018  86%Protože je nás mnoho
2019  88%Všechny tyto světy

Kniha My jsme legie je v