Třetí výstřel

Třetí výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280955/bmid_treti-vystrel-A4Z-280955.jpg 4 12 3

Bob Lee Swagger série

< 8. díl

Ve své nové knize se Stephen Hunter vrací k události, která navždy poznamenala moderní dějiny Spojených států. Hrdina knihy, bývalý odstřelovač námořní pěchoty Bob Lee Swagger, je na stopě strůjcům atentátu na Johna F. Kennedyho, prezidenta Spojených států....

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

The Third Bullet , 2013

LoArmistead
31.03.2022 2 z 5

Odloženo po 127 stranách, což je cca 1/4 knihy. Největší problém? Ta knížka nemá duši. Postavy jsou dost povrchní, jejich motivace nejasná, místa nemají atmosféru, vše je psáno jakoby strojově, jako kdyby autor do práce vůbec nedal vášeň. Číst Třetí výstřel je jako lízat nanuk přes obal - sice teoreticky lížete nanuk, ale cítíte jen plast, žádnou chuť ani vůni. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Osud postav mi byl jedno. A to podotýkám, že jsem velký fanoušek amerických dějin a konspiračky kolem JFK mě baví. Je vidět, že autor si věc nastudoval a pár myšlenek není špatných. Celá teorie, kterou Hunter vystavěl právě kolem třetího výstřelu je zajímavá. Nicméně je zabalená do nemastného a neslaného obalu. Jednou se ke knížce určitě vrátím. Ale teď mám zkrátka ke čtení mnohem lepší věci. Prozatím dvě *.

rengers
21.03.2020 2 z 5

Příběh je zajímavý a poučný, bohužel mi připadá příliš roztahaný, zbytečně dopodrobna popisující události, místa a věcí.

ThomasRuhe
17.06.2016 4 z 5

V této knize si Stephen Hunter vzal do pera atentát na Johna F. Kennedyho. Jak sám přiznává, vycházel ze známých faktů a událostí uvedených ve zprávě Warrenovy komise, která se atentátem tehdy zabývala.
K tomu všemu přidává vlastní fiktivní verzi příběhu, ve kterém je Lee Harvey Oswald pouze nastrčená figurka.
Musím přiznat, že tento mix pravdivých událostí a fikce se povedl.Kniha je dobře sepsaná, napínavá a přitom reálně uvěřitelná. Hunter se v knize hodně věnuje zbraním, střelivu i balistice, kde znovu vychází z pravdivých skutečností a tím opět přidává na realitě.
Poslední třetina knihy se trochu táhne, ale protože se blíží velké finále, je to jen drobná vada na kráse.
Vidím, že jsem úplně první čtenář který bude knihu hodnotit, takže jí pošlu na startovní čáru se čtyřmi hvězdami.