Bob Dylan: No Direction Home

Bob Dylan: No Direction Home https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463824/bmid_bob-dylan-no-direction-home-qiY-463824.jpg 5 3 1

Kniha Roberta Sheltona Bob Dylan: No Direction Home je jediným vyprávěním o počátcích dráhy světoznámého písničkáře „z první ruky“. Shelton jako první rozpoznal v Dylanovi talent a napsal o něm v New York Times. S Dylanem se přátelil až do konce sedmdesátých let a svou knihu psal s jeho souhlasem a spoluprací. Dylan Sheltonovi rovněž umožnil hovořit s rodiči, bratrem a přáteli a poskytl mu řadu rozhovorů. Shelton knihu dokončil až po dvaceti letech. Poprvé vyšla v roce 1986 v mnohem kratší podobě, než autor zamýšlel. Editorka současné verze Elizabeth Thomson jeho původní dlouhý text zveřejnila v roce 2011 u příležitosti Dylanových sedmdesátých narozenin. Dnešní podoba knihy s velkým množstvím fotografií je kratší a popisuje nejen počátky Dylanovy kariéry, ale také analyzuje jeho texty, desky, vývoj, proměny i osobnost. Předmluvu a doslov napsala Elizabeth Thomson.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Hudba a zpěv
Vydáno: , Pangea

Bob Dylan: No Direction Home , 2021

Any26
23.09.2023 5 z 5

Docela doost hezky zpracovaná kniha o Bobu Dylanovi. Obrázky téměř na každé stránce - což je úplně skvělé a je to zážitek jen při samotném listování. Celkově po grafické stránce je to za mě výborně odvedená práce.
Co se týče obsahu samotné biografie, nepřišlo mi to vůbec špatné. Líbilo se mi, že se to skládá z osobních rozhovorů s Dylanem, a vyloženě jsou to rozhovory pro tuto knížku, navíc je to psáno člověkem, který k němu měl nějakým způsobem dost blízko.

Autorovy knížky

Robert Shelton