Bludný kámen

Bludný kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9141/bmid_bludny-kamen-rOg-9141.jpg 3 5 3

Jihočeská trilogie série

Příběh dvou mileneckých dvojic odehrávající se v Jižních Čechách za vlády Vladislava Jagellonského. Hlavním dějištěm románu jsou České Budějovice, které byly v té době v držení uherského krále Matyáše. Autorka pro svůj děj čerpala ze starých kronikářských záznamů i ze starých pověstí, především o bludném kameni na českobudějovickém náměstí. Na pozadí realisticky vylíčených vztahů mezi českými a německými měšťany, tovaryšské rebelie, cechovních pořádků i tehdejšího náletu kobylek se odvíjí tragický milostný příběh.... celý text

RADIN
RADIN
12.02.2022 1 z 5

Nedočítané.

Kolben
Kolben
19.08.2021 1 z 5

Vzhled k tomu, že jsem Budějčák a zajímám se o historii města, knihu jsem přečetl. Děj je sice zajímavý a i když o tomto incidentu je v archivních materiálem pouze skromná zmínka, je vlastně pouhou fikcí. Nicméně styl psaní této spisovatelky mne bohužel nenadchl, spíše zklamal. Na rozdíl od jiných autorů historických knih se mi tato kniha četla dost těžce.

witiko
witiko
24.04.2017 5 z 5

Knížka, která mě opravdu hodně příjemně překvapila a zaujala. Spojení velice autentických historických reálií s psychologickou drobnokresbou hlavních postav na základě nejznámější českobudějovické pověsti je mimořádně povedené. Autorka svoje rodné město (kterému je kniha věnována, ačkoli tu není vylíčeno v nijak růžových barvách...) oslavila skvělým historickým románem, který má jen tu smůlu, že je poměrně málo známý. Tím spíše doporučuji tuto knížku objevit.