Bludná pouť Excelsioru I. díl

Bludná pouť Excelsioru I. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114788/bmid_bludna-pout-excelsioru-i-dil-pvA-114788.jpg 2 3 2

Dobrodružný román plodného amerického autora sleduje strastiplnou plavbu obchodní plachetnice Excelsior, jež roku 1852 vyplula s nákladem z New Yorku do San Franciska. Mlha a nucené přistání v nepřátelsky naladěné mexické misii však obrátí pouť Excelsioru nečekaným a nebezpečným směrem...

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , B. Kočí

The Crusade of the Excelsior , 1887

elcapitano
25.07.2023 1 z 5

Četba této knihy byla naprostým utrpením, dočetl jsem to do konce jen díky určitému masochismu. Budu konkrétní: strašlivý a v dnešní době nečitelný jazyk, nepřehledný děj splácaný podle nějakého prapodivného vkusu, který nejspíš panoval v době vzniku knihy. Jde pravděpodobně o nějakou verzi "šestákového" románu střiženého mexickou "telenovelou". Proč jsem to četl? Zajímalo mne to z historického hlediska, co lidé před sto lety četli jako oddechovou (ježišmarjá, doufám, že je to míněno jako oddechová) literaturu, co je zajímalo (nejvíc asi zardělé líce slečny Keenové případně co měl kdo na sobě a jak dodržoval společenskou etiketu) a případně pár historických reálií. Další zajímavý moment pro mne byl, pozorovat, jak tehdejší doba nahlížela svrchu na divochy - indiány (jako na nesvéprávný dobytek - doslova) případně jakou měla automatickou autoritu katolická církev. .. přečetl jsem oba dva díly, stejné hodnocení píšu i k druhému dílu.

Luigi1
21.11.2022 5 z 5

Plachetnice Excelsior pro nepříznivé podmínky musela přistát v nepřátelského přístavu.

Kniha Bludná pouť Excelsioru I. díl je v