Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204699/mid_bludicka-aneb-mysticka-detektivka-z-2gN-204699.jpg 4 38 22

Podle pověstí žije v šumavských lesích tajemný Percussor - zabiják žen a dívek, který jednou za čas udeří a své oběti značkuje germánskými symboly. Pátrání po něm zasvětil v 19. století svůj život učitel a písmák Andreas Schmidt, ale bez výsledku. Od jeho dob žije v močálu poblíž vesnice Lučina nadpřirozená bytost - blůdička. A právě s ní se setká mladý historik a spisovatel Hynek Nox, právě díky ní se dostane ke staré kronice, seznamuje se s příběhem Andrease Schmidta a Percussora a rozhodne se na Schmidtovo pátrání navázat... (MLP)... celý text

Tyrkysová
18.05.2018 5 z 5

Román Blůdička je opravdu skvěle napsaný, s každou další stránkou se více a více ponořujete do spletitého příběhu a jste zvědaví, jak to všechno skončí. Kombinace příběhu odehrávajícího se v realitě, zápisků v kronice a zapsaných vzpomínek dalších postav je velmi originální a i přes zdánlivou zamotanost se dobře čte, aniž byste se v příběhu nějak ztráceli. Naopak mu dodává ten správný šmrnc.
Pro fanoušky mystiky, lehkého thrilleru, detektivek a možná i lehčího hororu, je jako dělaný. Ani jednoho tam ale není až příliš, vše se krásně kombinuje a závěr, ten prostě stejně čekat nebudete. Autor mě rozhodně navnadil k tomu si přečíst i další jeho knihy :)

Keddie
24.11.2014 5 z 5

Výborný román. Trochu mi připomínal některé romány Miloše Urbana, ale přesto to bylo originální čtení. Děj má dvě roviny. Do jedné se dostaneme prostřednictvím kroniky a druhá je současnost. Nakonec se vše zajímavě propojí.

horory pohraničí mysteriózní, mystéria české detektivky

Radek Coufal
česká, 1979