Blíženci

Blíženci https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86810/bmid_blizenci-fVD-86810.png 4 139 20

Příběh vyprávěný střídavě dospívajícím chlapcem a invalidní dívkou o tom, jak se jejich rodiče vzali a oni se učí žít společně v nové rodině.

Verika
04.02.2024 3 z 5

Sáhla jsem po knize od autora mého dospívání. Příběh o vztazích a pocitech v rodině, který vypráví střídavě David a telesně postižené Milada.

sidonka
29.12.2023 5 z 5

Báječný návrat do dívčích let, kdy byl tento autor pro mě TOP a prima příběh o spojení dvou neúplných rodin a jejich vztazích

DK197
18.08.2023 3 z 5

KNIHA: Na stylistiku tohoto počinu jsem si musela chvíli zvykat. Ale jakmile se vám to podaří, příběh vám příjemně plyne pod rukama. Všechny zápletky jsou víceméně předvídatelné ale stejně vás zajímá, co bude dál. Autorovi se navíc skvěle povedlo vyjádřit pocity handicapované slečny... Škoda, že ne všechna témata, která v knize nakousne, také dořeší. Kniha je taková neukotvená s otevřeným koncem. Osobně znám asi i lepší dílka, ale byl to zajímavý exkurz do literatury pro dívky 90. let.

LuckyZ
10.08.2023 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Asi jsem jí četla i jako dítě, ale vůbec si nevzpomínám, že by na mě nějak zapůsobila. Možná jsem jí dříve nečetla. Určitě by mi něco dala,protože jsem prošla stejným trapenim jako "invalidni" slečna. Škoda, že pan Rudolf používá stejné obraty a myšlenky jako v knize Z deníku pampelišky, kterou napsal o rok dříve, a ve které je třetí povídka také o dívce s dětskou mozkovou obrnou. Ale je hezké, že svět člověka s postižením dostal prostor v samostatné knize. Doporučuji k přečtení, těm kteří se nebojí jinakosti.

ještěrka38
23.04.2023 3 z 5

Stanislav Rudolf patřil k mým oblíbeným v době dospívání. Teď jsem se k němu vrátila, protože se mi kniha hodila do výzvy. Pořád je to pro dospívající holky čtivé..

Calinda
02.02.2023 3 z 5

Pamatuji si na ni z dob dospívání.

Nuttelka
10.01.2023 4 z 5

Ach ta nostalgie dětství a dospívání. S Miladou jsem hodně soucítila, když člověk vybočuje, nemá to vůbec lehké... vím, o čem mluvím. Jinak hezky napsaný příběh.

Nofar197
09.01.2023 3 z 5

Jeden příběh o szivani členů nové rodiny vyprávěný střídavě ctrnactiletym Davidem a stejně starou Miladou, kteří se díky sňatku svých rodičů, rozvedené Milky a vdovce Petra, stanou nevlastnimi sourozenci. A není to snadný úkol : Mladí je zranitelné a zejména na malém městě, kde rodina žije, se najde hodně lidí zatížených předsudky, o nevhodných poznámkách vrstevníků nemluvě. David je technicky nadaný sportovec, zatímco Milada, velmi hezká a chytrá dívka, je intelektuálně založena. Problémem je její pohybové postižení po DMO, kvůli kterému je občas odmitana jak spolužáky, tak na začátku svými dvěma novými sourozenci. Ale i díky nové nevlastní matce nebo kamarádce Renate začne postupně objevovat svou fyzickou krásu i jiné přednosti. Naopak Davida nové okolnosti přinutí změnit své priority a oba k sobě postupně najdou cestu.

Lucissia
26.10.2022 5 z 5

Koupeno kdysi u nás v antikvariátu za 5 Kčs. Teď jsem si ji zopakovala, a zase mě bavila jako kdysi. To pozvolné přibližování sourozenců k sobě i k novým rodičům... A pohled ze dvou stran. Paráda. :-)

andrea7191
02.02.2022 4 z 5

Jaj, sentiment pubertálních dob.
Nebyl to úplně můj oblíbenec, byli jiní, kteří mi v době hormonálních let, masírovali již tak dost bujnou fantazii. Ale tohle šlo, to teda jo.

Znedla
15.12.2021 4 z 5

Příběh dospívající Milady s tatínkem a Davida, jeho sestry Kamily a maminky jejichž život se propojí sňatkem rodičů, který ovšem jejich ratolesti nepřivítají s velkým nadšením. Ale všechno chce a má svůj čas...

Hezký nápad s vyprávěním příběhu jak věci vidí Milada a jak je vidí Petr.
... Mládí je zbrklé, nedočkavé, žádoucí a ... a nespravedlivé! ...
Knihy S. Rudolfa se prostě nikdy neomrzí :-).

Přečteno jako Výzva 2021 - Kniha, která má na obálce srdce (vydání z roku 1992).

Dejnau
21.06.2021 5 z 5

Další poklad z knihobudky, který nezklamal.

Zlatinka.Emilly
04.01.2021 4 z 5

Jako náctiletá jsem knihy od Rudolfa přímo hltala a pak následně i moje dcera. Proto jsem byla ráda, když jsem od jedné paní získala 11 knížek od tohoto spisovatele. Určitě si je postupně všechny přečtu, tahle začala do výzvy. Kdo očekává nějaké milostné scény, bude zklamán. Sžití dvou rodin přináší většinou problémy, tady to ale fungovalo, škoda, že jsem si knihu nepřečetla tak před pětadvaceti lety :) Milka zahrála roli matky velice kladně a až na to kouření v bytě i autě bych kladně hodnotila i Petra. Takže čtěte tyto knihy, mohou vás v životě posunout na jiné místo.

Baja333
18.09.2020 5 z 5

Krásná kniha. Kdyby nebylo komentářů, které odhalují závěr knihy, tak by pro mne byl konec knihy překvapivý......

JancaMia
23.04.2020 3 z 5

v 90. letech jeden z mých nejoblíběnějších dívčích románků

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Průměrná romantická kniha. Je hezká.

edith79
08.04.2017 4 z 5

Mile napsaná knížka o sourozenecké lásce, nejen pokrevní. Knížka o tom ,jak je těžké být vržen do neznáma bez vlastní vůle a pokusit se ze vzniklé situace vytěžit to nejlepší, i když to bolí psychicky, a v tomto případě i fyzicky.

Lelaqu
06.01.2017 4 z 5

Pěkná kniha o sourozenecké lásce.

Izu
16.09.2014 3 z 5

Díky že sem píšete spoilery !!!

kika 13
07.02.2013 4 z 5

Pěkný a zajímavý román o soužití více lidí v jedné domácnosti.