Blbinky a bláto

Blbinky a bláto https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252743/mid_blbinky-a-blato-wU0-252743.jpg 4 5 3

Podtitul: Akční knížka vhodná do velkoměst & pro stavbu domečků na stromech. Příroda čím dál tím více mizí ze života dětí. Ulice, účelové městské stavby a bezútěšné agrární stepi stále silněji omezují prostor pro jejich aktivity. Školní povinnosti a přesně nalinkované volno dětem ponechávají jen omezený čas na to, aby si mohly skutečně svobodně hrát. Autor spolu se svými dětmi Maxem (13) a Emmou (10) přinášejí návrhy, jak se děti mohou venku projevovat opravdu přirozeně a svobodně jako „za starých dob“. Jejich nápady sahají od spikleneckých pokynů nabádajících k přeměně vlastní zahrady v dobrodružnou zónu až po výzvu k přestavbě školních dvorů a ulic měst v divoké přírodní prostory. Tato „příručka živosti“ přináší inspiraci rodičům, dětem i pedagogům. Rodiče zde najdou ekofilozofické úvahy a postřehy, děti zase konkrétní rady, jak mohou samostatně tvořit a hrát si podle svých skutečných představ – navzdory rodičům a učitelům, kteří se dětskou přirozenost většinou snaží vměstnat do dospělého pohledu svázaného současným stavem naší společnosti. Pryč se studenými, sterilními parky a zahradami, vzhůru za tvořivým, opravdovým životem v přírodě!... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , DharmaGaia

Das Quatsch-Matsch-Buch. Großstadtgetestet und baumhausgeprüft

Petra1323
20.05.2023 4 z 5

Nostalgie z toho, že jsem tak prožila dětství. Utopistická představa, že si tak mohou hrát dnešní děti.

michal2601
21.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha plná inspirace, doporučuji všem dospělým na připomenutí živelného světa dětství.

zazvorek
30.09.2019 4 z 5

Sympatická ekofilozofická výzva k tomu, aby v sobě děti tak trochu anarchisticky probudily život. A taky kniha o tom, proč je městská divočina lepší než národní park, proč je kohoutek s vodou lepší než vybavené hřiště a proč nám škodí neustálé hodnocení veškerého našeho konání. Kéž by si to děcka vzala k srdci a začala "dělat bordel".