Blbec z Xenemünde / Erosomy

Blbec z Xenemünde / Erosomy https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19987/mid_blbec-z-xenemunde-erosomy-ygu-19987.png 4 24 3

Speciální vydání u příležitosti 75. narozenin Josefa Nesvadby Povídky českého autora sci-fi. Nejen astronomie, fyzika, chemie, ale i psychologie a psychiatrie jako vědní obory vstoupily do hájemství české science fiction. Dokonce tyto „měkké vědy“ hrají v sedmi desetiletích dějin české větve žánru prim – a na tomto poli se mimořádně výrazně vepsal Josef Nesvadba, srdcem spisovatel, povoláním a také srdcem psychiatr. V tomto cyklu prezentujícím výběr fantazijní literatury dvacátého století tvoří Nesvadbovy povídky roli vrcholu klenby. Nesvadba navazoval – zejména na Čapka a Weisse, a předal poselství dál, autorům, kteří přišli po něm. Měli se od něho co učit.... celý text

petr_
29.12.2019 4 z 5

Povídka je vynikající a vynikající byl také film na toto téma, bohužel se asi nedochoval.

Paulus.1987
29.12.2017 2 z 5

Je mi líto, tuhle sbírku sci-fi povídek nedokážu náležitě ocenit. Ačkoliv byly některé povídky velmi povedené (např. titulní Blbec z Xeenemünde), u některých jsem měl pocit, že čtu slohový mišmaš žáka základní školy. Ve srovnání např. s povídkami Isaaca Asimova tohle prostě neobstojí.

Radous
05.07.2016 3 z 5

Všechno svým způsobem zajímavé povídky, některé lepší než jiné, ale jinak kvalita. Rozhodně se vyplatí si přečíst tento vzorek české sci-fi.