Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána

Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30176/blazniva-dobrodruzst-30176.jpg 4 46 12

Dobrodružný román o statečném muži přezdívaném Fanfán Tulipán, který již od dětských let projevuje výrazný talent pro romantická dobrodružství a hrdinské kousky. Hlavního hrdinu Fanfána Tulipána sledujeme ještě mnohem dřív, než byl počat - milostná zápletka mezi patnáctiletou Jeanne Bécuovou a vévodou orleánským skončí zplozením jednoho z nejobdivovanějších hrdinů tehdejší Francie. Jako odložené dítě neznámých rodičů vyrůstá v polovině 18. století na pařížském předměstí Saint-Denis, kde prožívá uličnické dětství i své první milostné zkušenosti - v pozdější době tak četné... Později už jako dospívající mladík odchází „hledat štěstí" do světa. Lstí pomstychtivé milenky se dostane nedobrovolně do armády, kde se zněj stane uznávaný voják a vyslouží si přezdívku La Tulipe. Při dobývání Korsiky se seznámí s mladičkou, krásnou a osudovou Letizií. Při zpáteční cestě do Francie je jejich loď přepadena anglickou fregatou a Letizia je unesena. Fanfán se nevzdává a vydává se do Anglie hledat svou lásku - nevědomky se stává francouzským špionem a opět se ocitá v nebezpečí..... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Melantrich

Les mille et une folies de Fanfan la Tulipe , 1979

lada3781
18.11.2022 5 z 5

Vtipná a rošťácká knížka pro každého borce.. :-)

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha z řad klasiky.
Kdo by neznal priběh Fanfána, i když většina pravděpodobně zná filmové zpracování, kniha je o něco málo lepší.

zdennyrakky
15.07.2022 odpad!

Těšil jsem se, že si v létě přečtu příjemně odlehčený historický román, a místo toho čtu o slizkým stárnoucím paroháči píchajícím patnáctku, kterou si vyhlídl v klášteře. Stačilo pár stránek. Mmch, člověk, co to překládal, zoufale neuměl česky.

IvetaZ
17.01.2022 3 z 5

Víceméně zábavný historický román a četba plyne bez problémů, ale nemám moc pochopení pro tenhle typ romantické četby s Casanovou v hlavní roli, takže nemůžu dát víc než 3*.

Sandik
28.09.2021 3 z 5

Další z knih, kterou jsem přečetl proto že byla předlohou skvělého filmu. A taky další z knih, které mě nesmírně zklamaly. Ano, je to duchaplné, historicky poučené, s otevřeným koncem, často jízlivé až cynické, ovšem navzdory tomu je to vlastně jakási podivná kombinace červené knihovny a dobrodružné literatury typu Bigglese a jemu podobných. Na rozdíl od něj a asi i té červené knihovny (to neumím posoudit, nikdy jsem to nečetl) , je ovšem tohle neskutečně zdlouhavé a mimo to si to hraje na "velký román", přestože jím ve skutečnosti není. Celkový dojem: 65%

maryzka
09.05.2021 2 z 5

Nějak mě kniha nezaujala, sice pár stránek se dalo snést, místy byla dokonce i čtivá , ale jinak asi ne. Mezi fanynky filmu bych se taky nezařadila, snad bych jen na milost vzala písničku od Heleny Vondráčkové ,, Fanfán Tulipan

laura
16.01.2021 5 z 5

Ano, za vším hledej ženu ;)

Srdcová záležitost mého mládí. Já jsem ten příběh milovala. Nejspíš jsem milovala i Fanfána a všechna jeho dobrodružství. Všechny jeho lásky.

Úžasně čtivé, napínavé, dobrodružné, romantické, nabité zvraty a nečekanými zápletkami. Nezničitelný Fanfán a jeho optimistický přístup k životu i k lásce. Nevzdává se, bojuje, miluje, opouští ženy i domov a nachází vždycky něco dalšího, co ho žene vpřed.

Laskavé, úsměvné, milé. Za mě jeden z nejlepších příběhů, jaké jsem kdy četla.

m_martina
07.06.2020 5 z 5

Kdysi dávno jsem viděla film a teprve po dlouhé době se mi dostala do rukou kniha. Obojí je zdařilé, kniha je dobře napsaná a určitě zaujme i dnešního čtenáře.

85098211
20.08.2018 5 z 5

A je tu další kniha, která mne doprovázela na dovolenou. A tentokrát jsem byla navýsost spokojená. Mám moc ráda historické a zároveň dobrodružné romány - a toho se mi zde dostalo mírou vrchovatou. Kniha je neskutečně čtivá a je hodně těžké se od ní odtrhnout. Hlavní hrdina je sympatický sukničkář - njn, nemůže za to, podědil to po matce i po otci ;-), a i jeho statečnost je obdivuhodná. Za mne tedy plným právem nejvyšší počet hvězdiček :-).

Ladys
10.09.2014 4 z 5

Bláznivá dobrodružství? Je to přesné. Tulipán lítá Evropou sem a tam, osud ho zavane i na americký kontinent... A proč to všechno? Jako vždy. Za vším hledej ženu :-)
Jednou si to zkusím přečíst znovu. Poslední dobou mám sklony se vracet ke knihám, co mám rád.

Jackjelly
03.05.2012 4 z 5

Jsem rád že jsem nebyl sám ve čtvrteční frontě, mé vzpomínky jsou obdobné,příjemný relax mezi studiem, restauracemi kamarády a ...

bikerbm
30.11.-0001 4 z 5

Docela jsem zavzpomínal,když jsem tuhle knihu četl,jak v dobách minulých,v dobách totality,jsem si na ni vystál frontu před knihkupectvím.Příjemné počtení,s lehkostí a humorem popisovaná dobrodružství románového i filmového hrdiny Fanfána Tulipána.

18. století Francie historické romány

Autorovy knížky