Blázni z Velepes

Blázni z Velepes https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59063/blazni-z-velepes-59063.jpg 4 17 6

Nepatrnou vesničku, či spíše samotu Velepsy, nenajdete na žádné mapě. Přesto se zde, na polorozbořeném statku, odehrává vzrušující drama. Začalo už ve městě: doktoru Machovi jeden z jeho pacientů v psychiatrické léčebně prodá statek "na konci světa"... Mach se nadchne pro obnovu stavení a hned se tam s ženou Jájou nastěhuje. Přidají se i jeho synovci. Pokoušejí se zde chovat pštrosy, pěstovat žampiony, jako melouch zkusí detektivní agenturu, posléze založí sexuologickou poradnu. Jejich aktivity však postupně zkrachují. Náhle se zjeví muž, který Machovi statek prodal, s nabídkou, jíž se nedá odolat... Čechurovy postavičky mají svérázný charakter a vlastní chyby, nedostatky a přehmaty, ale jistojistě vzbudí váš úsměv.... celý text

Katka2382
27.05.2020 5 z 5

Humorná odpočinková četba.Nečekejte žádný velký děj ani hluboké myšlenky.Spíš takové milé počteníčko.

Melaanie
17.04.2018 4 z 5

Útlá a vtipná knížka, která se četla přímo sama. Jako oddechové čtení doporučuji, dlouho jsem nečetla takové milé pohlazení po duši.

kopretina19
20.02.2018 5 z 5

Pohodové čtení, kterému v žádném případě nechyběl humor. Pro relax a pobavení ideální příběhy jedné bláznivé rodinky.

Briv
21.08.2017 3 z 5

Knihu jsem četla v létě a na tohle období se báječně hodila. Čtení to bylo vtipné a veselé. Odpočinula jsem si u toho, ale na druhou stranu nemám zájem číst další podobné knihy. Tahle jedna mi stačila. Měla jsem totiž pocit, že na moje gusto byla až moc jednotvárná. A pro mě byl stejně nejlepší Maxipes Fík.

mercedes1j8
09.08.2013 3 z 5

Skvělá humorná knížka vhodná třeba k bazénu.

regi1
06.08.2013 3 z 5

Ideální humorná knížka na dovolenou.
Nenáročná,jednoduše psaná kniha s jen pár postavami a nijak komplikovaným dějem mi zprvu přišla až moc primitivní a nudná,ale po pár stránkách jsem si hlavní postavy oblíbila a zjistila,že ironie vložená mezi řádky spolu s letmo vyslovenými a schválně nezodpovězenými myšlenkami,vás nutí k zamyšlení a bilancování.