Bizom aneb Služba a mise

Bizom aneb Služba a mise https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291646/bmid_bizom-aneb-sluzba-a-mise-1lC-291646.jpg 3 11 2

Nová próza Sylvy Fischerové Bizom aneb Služba a mise se odehrává v naší současnosti. Nezvykle komponované vyprávění má mnoho rovin, vrstev a záhybů, přičemž krouží kolem základních otázek vztahu mezi jedincem a společností: Co je lidský osud, proč se rodíme, do čeho se rodíme, co jsou dějiny? V čem spočívá svoboda? Co dělat dál? Ústředním principem našich životů přitom je a zůstává hra. Přítomnost hry stále znovu potvrzuje, a to v nejvyšším smyslu, nadlogický charakter naší situace v kosmu. Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, protože hra je nerozumná.... celý text

-Pečivo-
-Pečivo-
29.01.2017 4 z 5

Podle autorky je hlavní postava, Jirka Bizom, postarší týpek, kterýho někde potkala. Kniha ale neni jeho příběh, je to snůška jeho zážitků, názorů a úvah. Je to tak trochu pátý přes devátý, ale i díky stylu psaní to neuvěřitelně funguje. Kdyby to bylo hudební album, tak by to byl Narcissist od Deana Blunta.

Navíc sem se utvrdil v tom, že bych do Indie nejel ani kdyby tam tek jagrmeister z voken. 8/10, velký překvapení, srovnatelný s Romanem Skamenem v Kindervejci.

Palivo
Palivo
12.04.2016 5 z 5

Vůbec nevím co jsem to přečetl, ale dost se mi to líbilo. Především tedy v momentech, kdy jedna věta navazovala na druhou a začalo to dávat smysl. V jiných pasážích se zase kniha dá používat místo Jagermeistera a heroinu pro navození halucinací. Nádherná konceptuální, postmoderní poezie, která je vlastně román, který je vlastně průjem.