Bitva o Británii

Bitva o Británii https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26196/bitva-o-britanii-26196.jpg 5 26 6

Publikace podává stručný přehled a autentické svědectví o letecké bitvě o Anglii r. 1940.

jan.para
18.01.2023 5 z 5

Na téhle kníže nejvíce hodnotím to, že ji napsal autor, který v bitvě o Británii opravu bojoval. Kniha obsahuje nejen popis celé bitvy, nebo letadel, ale také popisy bojů československých letců, jako byl Emil Fechtner, nebo Stanislav Fejfar.

Winster
01.12.2022 5 z 5

Vydařená "faktografie" z bitvy o Británii od samého začátku do konce. Popis jednotlivých systému obrany a útoku. Letadla používaná RAF i Luftwaffe. Velmi čtivé. Dostala se mi do rukou z vydání z roku 1991. Je zde hezky vyobrazeno, jak se RAF poučilo z každého náletu a operativně reagovalo na jednotlivé útoky nepřítele. Poučí vás i na základě používané techniky. Moc doporučuji všem milovníkům vzdušných soubojů z WW2.

Dant76
25.11.2020 5 z 5

Kniha popisující Bitvu o Británii. Stručně a výstižně napsána jedním z jejich účastníků Františkem Fajtlem.

mi-380
18.10.2018 5 z 5

73 let od poslední války. V Británii i u nás. Je těžké si představit, že by dnešní armáda dokázala bojovat s takovým nasazením a odhodláním při obraně. Ale čeho? EU? Našich hranic? Schengenského prostoru? Nebo některého našeho spojence v NATO, třeba Turecka? Kniha připomíná zprávu - obsahuje podrobný popis vývoje událostí v létě a na podzim roku 1940 s příklady hrdinství některých našich pilotů, kteří mají spolu s Poláky významný podíl na porážce německé luftwaffe.
95 % (zatím pouhých 18 hodnotících s průměrem 88 %).

dagmar5477
20.06.2018 5 z 5

Perfektní kniha, perfektního autora.

Jerry91
02.01.2011 5 z 5

Perfektní obsahově i pocit z ní je super při představě, že knihu psal ostřílený borec, veterán a vlastenec F. Fajtl není co dodat.......