Bitevní mág

Bitevní mág https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431386/bmid_bitevni-mag-19k-431386.jpg 5 113 33

Svět podléhá spalujícímu stínu Posedlých a pouze moc bitevního mága ho může zachránit. Ale prastaré pouto mezi mágy a draky selhává. Příliš mnoho draků je černých. Černí draci jsou nepřáteli lidstva. Černí draci jsou šílení. Falco Danté je churavý kluk ve světě válečníků, a co hůř, je synem vraha. Hnán touhou porozumět svému otci se odhodlá k činu, který ho dožene na pokraj beznaděje. Najde způsob, jak spasit svou duši před věčnými plameny pekla?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Triton

Battle Mage , 2017

vlad77sk
28.07.2020

Nie je to zle ...Dnes som si ju kupil ,som v polovicke a furt cakam že hlavní hrdina sa nejako dostane k drakovi.Čo sa stalo no praveze nic.Zajtra docitam

Corpy
29.06.2020 5 z 5

Musím se s Vámi podělit o tuto 786 stran tlustou knihu. Dnes jsem jí šťastně dočetl a zanechala ve mne veliké pocity a emoce.
Prozatím jsem četl hodně fantasy knih, ve kterých se objevují draci, ale žádné z nich nebylo tak "dospělé" a tvrdé, jaký život ve skutečnosti je.

Bez spoileru: Příběh, který nalezneme v tomto díle, se odehrává ve světě sžíraném démony. Ve světě, kde bitevní mágové a draci, kteří se staví po jejich boku, jsou jediní, kteří dokáží odolávat strachu a bezmoci sálající z démonů, a jako jediní s nimi dokáží bojovat. Je to příběh o churavém hubeném klukovi, kterého nikdo nemá rád a každý mu vyčítá chybu jeho otce, bitevního mága. Náš mladý hrdina se dostane na úplné dno svého bytí, ale postupně si začne budovat pověst ve válce lidí proti démonům.
Je to klasický fantasy příběh, kde v hlavní roli hrají meče a magie, draci, rytíři, odvaha, láska a mnoho dalších silných emocí, na které se kniha zaměřuje.

Pro mne se stala tato kniha naprostou TOPovkou, především na poli fantasy, ve kterém se objevují draci. Ovšem není pro děti ani mladistvé, v příběhu se objevuje mnoho drastických a brutálních scén především ve spojení s démony, nebo ve scénách bitev, které jsou opravdu barvité. Ale to jenom dodává na kvalitě celkově pojatého příběhu (i když někomu by mohl připadat příběh založený na jednoduchých základech).
V knize nalezneme mnoho postav, ke kterým si brzy vybudujeme vztah, ale vidíme, jak se v průběhu knihy postavy pilují a brousí tím, co vše se ve válce děje.
Jak už jsem zmínil, příběh si zakládá hodně na popisu pocitů a emocí jednotlivých postav. Četl jsem už několik recenzí, kde to čtenáři odsuzují. Ale opak je pravdou, nebýt těchto popisků, boj s démony by najednou ztrácel veškerý význam a smysl. Příběh by se zdál plytký a nezáživný.

Za mne kniha dostává devadesát devět draků ze sta. :-)

Spoiler: Draků je v příběhu hned několik a k některým z nich si stihneme také vybudovat vztah. Jen je mi trochu líto, že autor více nepracoval s tím, jak hlavní hrdina buduje vztah ke svému vlastnímu drakovi Sidiánovi. Ale rozumím, průběh války si vyžadoval rychlost jednání a rozhodování.

nipaaaa
19.05.2020 5 z 5

Naprosto úžasný zážitek od začátku do konce

czroak
18.05.2020 5 z 5

Tohle se četlo samo a to si od dobré fantasy představuji.

Maedros
17.05.2020

Klasická fantasy která mi přišla jako mix Eragona a Tetovaného, kde ale člověk horko těžko získává orientaci v postavách, nějaký vztah k nim atd.
Souboje pořád na jedno brdo a konec jsem absolutně nepochopil. :(

lefo
15.05.2020

"Klasicka" fantasy s patosom je fantasy pre muzov. Moderna "dospela" fantasy je literatura pre zeny.

Lila94
13.04.2020 4 z 5

Pro mě po delší době pekná, "klasická" fantasy. Jak už bylo i napsáno, v knize je sice občas více patosu, ale že by to bylo vyloženě rušivé, to se říct nedá. Délka knihy mi nevadila. Jinde je příběh rozdělen do více dílů, zde je spojen do jedné tlusté knihy. Pokud hledáte výpravnou fantasy na příjemné čtení, určitě po Bitevním mágovi sáhněte.

leganto1990
01.04.2020 3 z 5

kniha pěkná ale moc dlouhá chtělo by to o půlku méně ;)

Archie
26.03.2020 3 z 5

Od dětského fantasy nadšení ve skvěle napsaném úvodu (vyvolávání draka, hezky načrtnuté charaktery a mytologie), až po velké zklamání v druhé polovině knihy. Vše je najednou natahované, nudné jsou bitvy i přípravy na ně, mytologie se stává unylou a generickou, patos se násobí a samotný závěr už opravdu bolí. Kdyby se kniha rozdělila na dvě, hodnotil bych první díl na čtyři hvězdy a druhý na dvě.

trudoš
10.03.2020 4 z 5

Skotský spisovatel Peter A. Flannery strávil nad Bitevním mágem bezmála šest let života. Na rozdíl od žánrové konkurence však neinvestoval všechen ten čas do několikadílného eposu, ale od začátku se soustředil na jeden komplexní román. Pravda, nakynulo mu to do úctyhodných osmi stovek stran, ale kdo kdy slyšel o epické fantasy trpící anorexií? Nehledě na to, že vyprávění obsahuje všechno, co poctivá sága potřebuje - uvedení do děje, představení postav, vývoj charakterů, zlom v osnově, smrtelné nebezpečí, emoční vypětí, zákulisní intriky, gradaci napětí a makabrózní finále za ocelového třeskotu bitvy.
Na rovinu, nejde o J. R. R. Tolkiena, Raymonda E. Feista či Davida Eddingse. Na to je autorova stylistika příliš nevyzrálá a zápletka na moderní poměry jednoduchá. Ovšem kdo kdy propadl kouzlu Hraničářova učně Johna Flanagana, případně trudné mytologii herního Warhammeru, neměl by být dobrodružstvím mladého dračího jezdce zklamán. A možná ke konci i slzu dojetí uroní, nemá-li srdce z žuly.

Peťa2110
22.02.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila a i malé nedostatky prekryl fakt že kniha je proste úžasná. Preto si knihu radím medzi moje moje obľúbené a vrelo odporúčam. Kniha vás pohltí od prvej stránky a vy ju nedokážete odložiť kým ste neni na konci, i presto že má kniha kopu strán bude prečítaná v rekordnom čase lebo vám nedá pokoj kým nezistíte čo sa bude diať ďalej.

romison
21.02.2020 2 z 5

tak prevazna cast knihy docela jde, i kdyz je to YA jak vysity, a ten svet je strasne nelogickej a neverohodnej, ale docela to odsejpa klasicky fantasy schema, dal bych i 60 procent, ale posledni petina je pro me desna uplne, ze jsem to mel problem docist. Objevi se tolik zbytecnyho überpatosu, az to bylo k smichu. Popis bitev na konci byl umornej a vcelku zbytecnej, kdyz uz slo jen o hlavniho hrdinu, u kteryho ani nespocitam kolikrat chtel spachat z nejakyho duvodu sebevrazdu, uplnej emokokot :) a ostatni postavy se chovaj taky jako naprosti kreteni, to je vseobecnej rys YA, musim se jim vyhnout priste, ale hodnoceni na goodreads jsou kolem 4,5 z 5ti, tak jsem to zkusil a litoval trpce na konci. Ale aspon je to jen jedna kniha a neni to rozestrkany do trilogie a prvni polovin odsypa dobre ;)

KAREL6725
15.02.2020 5 z 5

Knihu jsem koupil po přečtení anotace. Mám rád příběhy kde se vyskytují draci, tak že jasná volba. Nelituji i když se jedná o první knihu autora . Příběh Falca a Malakiho mě vtáhl do děje , od začátku knihy rozděleno na hodné a zlé . Žádný složitý příběh , lehká orientace v osobách a ději knihy. Pokud hledáte dobré fantasy a chcete se pobavit a u knihy si odpočinout tak Bitevní mág je jasná volba. Nic převratného se nekoná , ale je to dobrá kniha a dobrý příběh. A po dočtení knihy nemusíte přemýšlet proč jste četli 1000 stran sraček = Meč přísahy. Ne , že by to nemohli číst děti, ale do kategorie Fantasy pro děti bych to nezařadil , na své si přijde i dospělí čtenář. Mě se to líbilo moc , celková spokojenost. Kdyby to mělo pokračování vůbec bych se nezlobil. Jako prvotina autora skvělé. Těd mě napadlo srovnání Anthony Ryan = Legie plamenů to je škvár. Bitevní mág u mě vyhral na celé čáře. Mistním odborníkům na díla Tolkiena , Sandersona , Martina, se asi líbit nebude. Mám rád dobrou fantasy a tohle je dobrá fantasy. Doporučuji, stojí za přečtení.