Birlibán

Birlibán https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70926/birliban-70926.jpg 5 231 47

Birlibán je divné jméno pro malého kluka, ale Birlibánovi se dějí také podivné věci a zažívá podivná dobrodružství. Kdo z vás se například dostal do Bonbónovic, Neposluch nebo do Lenošindy. Birlibán rozhodně není vzorný, naopak dost zlobí. Rozhodně však není zlý, chce pomoci svému maňáskovi, zajíčkovi Janečkovi, chce ho chránit před mlsnou liškou a na svém putování objeví i další nové kamarády. Nakonec i porozumí, které věci by mohl udělat i jinak.... celý text

Lidudu
05.08.2014 5 z 5

Četla mi jí maminka, když jsem to sama ještě neuměla a já jsem jí měla děsně ráda. Ta kapitola s klobásama a koláčema na stromech je prostě boží :-)

Natique
17.03.2014 5 z 5

V dětství jsem tuhle knihu milovala...

Finskej
09.02.2014 5 z 5

Nesmrtelná záležitost. Jako kluk jsem se od té knížky nemohl odlepit. Jako dospělý občas v noci snívám o Lenošindě :-)

Donika
27.12.2013 5 z 5

Ach Birlibán. Vzpomínka na dětství. :)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Pěkná kniha,v babičce knihovně,tak jsem si ji v dětství pujčila a už mi zůstala a šla někam dál k neteřím 13tiletým:o)

Marbulka
30.12.2011

Tuhle knížku miluju, je to jedna z těch co jsem četla jakodítě několikrát a líbí se mi i teď v dospělosti.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Krásná kniha, nenásilnou formou se snaží dítku přiblížit ty správné hodnoty.