V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291023/bmid_v-pasti-neotvirej-oci-nebo-zemres-yma-291023.jpg 4 785 238

Bird Box série

TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo. Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra? Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa, který budete hltat do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Zelený Kocúr

Bird Box , 2014

Deena_
23.10.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá a bavila.. Připadalo mi, že jsem s nimi v domě a prožívám to taky. Je psaná s lehkostí takže se velmi dobře čte určitě kouknu i na film pro porovnání.

Jadavin
21.10.2020 2 z 5

Seabeast v komentáři níže přesně vyjádřil můj názor na knihu.

Anniee
17.10.2020 5 z 5

Tohle místama fyzicky bolelo. V týhle době, v tomhle počasí (tma, vítr, déšť, déšť, déšť). V tomhle rozpoložení. Přišlo mi, jako bych tam s Malorie byla. Jako bych to prožívala s ní, viděla všechnu tu hrůzu. Knížka rozhodně prožitá na sto procent.

Maku.17
07.10.2020 4 z 5

Je to nevšední námět. Nedoporučuji slabším povahám, já sama mám ještě měsíc po přečtení špatný sny. Kdo chce drama a napětí, najde to v této knize.

princesse
05.10.2020 1 z 5

Tak na tohle já prostě nemám ... slátanina naprostá. Opět jsem se přesvědčila, že horory nejsou žánr pro mě. Pro mě tento žánr postrádá smysl. Nějak nenacházím jakýkoliv klad v tom záměrně vyvolávat v komkoliv stres, strach a číst krvavé popisy zabíjení apod. A zvlášť v dnešní době. Ve světě kolem není dost věcí, které jsou nepříjemné, stresující a vyvolávající strach? Proč tyto pocity do sebe dostávat ještě četbou? Ta by snad měla být to v čem nacházíme potěšení ... nebo ne?

Lol_so_weird
03.10.2020 2 z 5

Kniha mně velmi zklamala. Upřímně můžu říct, že snad poprvé v životě mně film bavil víc jako kniha, i když jsem se na tento kousek šíleně těšila, tak 3 hvězdy dávám jen kvůli skvělému obalu a že jsem knihu dokázala přečíst do její větší půlky

Anténa1991
26.09.2020 4 z 5

U pasáže s ptáky jsem měla tendence zakrývat si uši. Tohle ta kniha umí!

artlucie
24.09.2020 4 z 5

Těžko říct, jestli byl lepší film nebo kniha. Pro mě se navzájem doplňovaly. Každopádně co se týče knihy, tak skvělý zážitek. Někdy mám problém u psaných hororů, že z nich nejde strach tak, jak by měl. Ale tady jsem seděla na kraji židle a všechno to fungovalo. Přečteno v originálním jazyce za víkend.

Nikol117
05.09.2020 4 z 5

Nejprve jsem videla film a az ted jsem cetla knizku. Film je pro me lepsi, nicmene kniha byla take super. Ctiva, napinava, ale jina. Kazdopadne velmi zajimavy namet, takovy netradicni.

Terezka05
05.09.2020 5 z 5

Kniha mě neskutečně bavila, nemohla jsem se od ní skoro odtrhnout. Čtenář je neustále v napětí. I když je popisováno něco, co nikdo nevidí a neví jak ta věc vypadá, představivost pracuje na maximum a já osobně jsem si představovala tak ohavné monstra, že to není možné. Autor si pohrál jak s představivostí postav, tak i čtenářů. Každý má před očima něco jiného. Doporučuji.

SlamLenka
04.09.2020 5 z 5

I když jsou horror či thriller žánry, které tak úplně nevyhledávám, Bird Box vážně moc doporučuji! Knihu jsem zhltla během dvou dní a popravdě bych ji přečetla i rychleji, jenže strašidelné příběhy já prostě nemůžu číst, když jsem sama doma…
O co jde? Svět se změnil k nepoznání. Venku se pohybují nějaké bytosti, jenže si je nelze prohlédnout. Kdo je totiž spatřil, ten zemřel, a to zpravidla příšernou smrtí, leckdy přitom zabil i někoho dalšího. Lidé žijí uzavření v domech, okna mají zakrytá, ven je bezpečné chodit jen s páskou na očích. A Malorie v takovém době sama vychovává dvě děti, které jiný svět nikdy ani nepoznaly. Postupně vypráví, jak se vlastně stalo, že je na vše sama, a přitom se vydává ven za vidinou lepšího života. Příběh je doslova strhující!
Malermanův Bird Box je jako horror o to působivější, když si uvědomíte, na co cílí. Když se bojíme, snažíme se většinou zjistit, co ten strach způsobuje, chceme to vidět, zhodnotit svou situaci. Ale tady to tak úplně nejde, protože vám hrozí smrt. Na zrak se spoléháme ze všech smyslů asi nejvíce, takže jen představa světa, v němž se nedá postavit tváří v tvář strachu, je děsivá. Kniha byla zfilmována a já se těším, že si to brzy i pustím (samozřejmě ne sama...)!
Josh Malerman letos vydal navazující knihu pojmenovanou Malorie. Uvidíme, zda vyjde i u nás a jak se jí povede.

Schary
21.08.2020 5 z 5

Knížka je silně návyková a tak jsem ji četla každou volnou chvilku....nejde se, prostě odtrhnout.

Adél784
29.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná hororová kniha !
Nyní se chystám na film:)
Moooc doporučuji 5/5

Lenkafrankova
24.07.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, četla se rychle. Jediné co mě mrzelo že jsme se na konci nedozvěděli co byly zač atd...

maličkán
10.07.2020 3 z 5

Asi jsem sáhla po špatné knize, nějak mě neoslovila. Holduji víc thrillerům, scifi a horory nejsou můj oblíbený žánr. Nicméně pokud si odmyslím chyby v překladu, četla se dobře.
Čekala jsem dle hodnocení v komentářích něco víc.

Vixiene
08.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Skvělý příběh (byť horor to opravdu není), hltala jsem každou stránku. Ikdyž jsme se na konci vlastně nedozvěděli nic bližšího o těch "stvořeních", to mě trošku zklamalo, na druhou stranu si tak kniha uchovala své tajemno. A taky jsem samozřejmě nemohla rozdýchat násilí popsané na psech, ale to je spíš můj osobní problém :-D Ale proboha, ty překlepy a chyby v tomhle vydání, to byla katastrofa. Styděla bych se něco takového vydat. Příběh bych hodnotila 4 hvězdami, ale kvůli zpracování tohoto vydání dávám 3.
(vydání z roku 2016, nakl. Zelený kocúr)

Bustedka
18.06.2020 4 z 5

Musím uznat, že je kniha napsaná opravdu poutavě. Tak moc, že jsem ji nedokázala odložit. Vyvolávala ve mě strach, bezmoc, ale i znechucení. A zpětně jsem moc ráda, že se autor nepouštěl do extra detailních popisů všech mrtvol.
Samotný příběh a prostupování přítomnosti a minulosti mi vyhovovalo. Mělo to hned takový drajv a díky tomu mi ta cesta po řece nepřipadala nudná.
I tak je pro mě ten konec ale takový trochu rozpačitý.

marge74
10.06.2020 4 z 5

Opravdu vydařené sci-fi. Od začátku až do konce knížky bylo napětí přímo hmatatelné. Jenom škoda, že jsem se téměř nic nedozvěděla o spolubydlících Malorie. Chybělo mi pojmenování toho ,,zla", pod kterým jsem si mohla představit cokoliv.

Jandýs
06.06.2020 4 z 5

Uf.. Začala jsem číst včera před spaním a dnes jsem dočetla. Krátké kapitoly, krátké věty skvěle fungovaly na udržení napětí a rychlé prolínání děje před vyplutím a během něj, to neustále drželo mou pozornost. Opravdu strašidelné .. Když váš strach je všude kolem vás. Je možné, že je děsivější, když nemá žádnou podobu nebo název?
Hvězdičku dávám asi za otevřený konec,ještě doznívají emoce a dychtivost se dozvědět víc - ale už není stránka, která by mi to vysvětlila :-)

klaraj093
04.06.2020 5 z 5

Viděla jsem první film, ale vůbec mi to nevadilo. Hltala jsem každou stránku. Skvěle napsané.