Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy

Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65161/bipolarni-porucha-rady-pro-rodiny-a-blizke-osob-s-maniodepresivnimi-stavy-65161.jpg 4 22 5

Radikální změny jednání, nálad, změny osobnosti, které probíhají od neovládané euforie a realizace megalomanských nápadů až po hluboké deprese a sebevražedné tendence, jsou utrpením nejen pro postižené touto nemocí, ale v důsledcích dopadají i na jejich rodiny, partnery, děti i blízké okolí. „Mít rád někoho takto postiženého,“ svěřuje se příbuzná jedné pacientky v terapii, „znamená nemít strach před ničím a připravit se na všechno.“ Autor podává nezbytné informace o nemoci a poskytuje rady, jak se zachovat v různých situacích, které v rozdílných fázích a variantách onemocnění nastávají. Výklad doplňují příklady ze života a přehlednosti napomáhá stručný souhrn na konci každé kapitoly. Kniha je psána pro rodinné příslušníky osob s bipolární poruchou a lidi, kteří jsou jim nablízku.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Vivre avec un maniaco-dépressif

Lieska
27.07.2020 2 z 5

Nebolo to príliš užitočné čítanie. Možno by som vyzdvihla kapitolu o vypracovaní krízového plánu v zlých časoch pacienta... To jediné ma niekam posúva...

kirmakX6on
04.12.2013 4 z 5

kniha je perfektní pokud jde o popis a vysvětlení nemoci - dělá to velmi srozumitelně a podrobně...a za tuto kvalitu jí náleží 4*. Pátou ale nedostane, neboť jejím nedostatkem jsou otázky praxe -- možnosti léčby jsou zmíněny na pouhých dvou a půl stranách! Také konkrétních rad typu "jak přivést nemocného k lékaři" je v knize málo - zabývá se jimi sice samostatná kapitola, ale nedostatečně. V knize je naznačeno, že to pořádně ani nejde -- člověk v depresi nemá sil a člověk v mánii se nikdy necítil lépe, tak proč by chodil k lékaři? S tímto ovšem nelze souhlasit a autor si zde ulehčuje práci. Člověk v jakékoliv z epizod neztrácí zcela paměť...právě proto je možná terapie, která je založena na tom, aby se člověk naučil a následně zautomatizoval (v době, kdy je v pořádku) potřebné techniky, které mu pak pomáhají lépe rozeznat a zabraňovat dalším manickým nebo depresivním epizodám (viz např. http://cdn.intechopen.com/pdfs/31825/InTech-Cognitive_behavioral_therapy_for_the_bipolar_disorder_patients.pdf )

Krisseliss
07.06.2013 4 z 5

Tato kniha mi velice pomohla proniknout blíže "nemocnému" a poskytla mi mnoho informací ke své praktické maturitní zkoušce. Velice jsem ocenila příběhy, které autor vložil k textu.

Kate84
05.02.2013 5 z 5

Styl knihy je sice psaný poněkud zahraniční formou, ale i našineč do publikace pronikne. Je to fundovaná kniha, která popisuje nemoc na základě různých příběhů a možná pak člověk zjistí, že na tom není ještě tak hrozně (nebo někdo z příbuzných, blízkých). Navíc je tam pár využitelných rad, jak se k takovému člověku chovat a jak si všímat podezřelého chování, na které kolem sebe narážíme stále častěji a jak je velmi obtížné tuto nemoc rozpoznat nejen pro laika ale i pro odborníky. Konec knihy je optimistický a dodává čtenáři sílu.

Viviana
24.01.2013

Tohle téma se mě dotýká na více rovinách, takže jsem tuhle knížečku zhltla prakticky na jedno nadechnutí. Můžu doporučit každému, kdo má ve svém okolí někoho "nemocného", případně i jen tak - možná zjistíte, že ten kolega z práce, kterej se občas chová divně, za to možná tak úplně nemůže, nebo třeba najdete i sami sebe... Nakonec, závěr knížky vyznívá jak rozumně, tak optimisticky, což je skoro zázrak. :)

deprese rodinné vztahy psychiatrie bipolární afektivní porucha duševní poruchy, duševní nemoci

Autorovy knížky

Christian Gay
francouzská, 1951
2010  85%Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy

Kniha Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy je v