Biomanželka

Biomanželka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45145/bmid_biomanzelka-XBL-45145.png 3 1091 228

Biomanželka/Biomanžel série

Biomanželka/Biomanžel série

1. díl

Nový humoristický román od Michala Viewegha je volně inspirován životem Michala Viewegha a jeho rodiny. "Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost," říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka. Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický." Kniha vychází 27. 9. 2010... celý text

Karborund
17.02.2016 1 z 5

Asi jsem získal alergii na vše BIO a to i včetně BIOgrafu a BIOlitu.Jestli měl tohle pan Viewegh doma, měl by dostat řád Bílěho lva a Hedviku by měl vystavovat někde v teráriu.

PetraMalovecka
02.02.2016 1 z 5

hrůza!

Jossie
02.02.2016 odpad!

Hrozná kniha, kterou jsem přečetla jen díky tomu, že jsem seděla v čekárně u doktora 2 a čtvrt hodiny a nic jiného jsem s sebou neměla. Je to taková pokrytecká kniha, vyprávěná ženou (přičemž to napsal muž), která zesměšňuje muže, ale vlastně celou tu dobu zesměšňuje především tu ženu. Navíc mám alergii na slovo "chichi", které se tady vyskutuje až příliš často.

blacklucie
27.01.2016 2 z 5

Příliš vyhrocené charaktery postav na to, aby to bylo uvěřitelné, přitom málo absurdní na to, aby to bylo vtipné...bylo mi za všechny tak nějak trapně :)

Kingomolka
25.01.2016 4 z 5

Za mě palec nahoru,krátké,vtipné a oddechové :)

Schary
05.01.2016 2 z 5

Docela vtipná kniha, ale byla jsem ráda, že je tak krátká....

radus
18.12.2015 2 z 5

Hodně jsem se na tuto knížku těšila, protože jsem od Viewegha nic nečetla. Dočkala jsem ale pouze zklamání, dlouho jsem takovou blbost nečetla. Knížku jsem chtěla odložit už po druhé kapitole, ale pořád jsem doufala, že se to nějak rozjede... nestalo se tak. A to jsem si v knihovně půjčila ještě Biomanžela :-)

fušmar
23.10.2015 1 z 5

Přemlouvala jsem se číst dál už od druhé kapitoly, ale opravdu se to nedalo ..

iva23
16.10.2015 1 z 5

Přečetla jsem první čtyři kapitoly a to se prostě nedá číst. Jedna hvězda za to, že souhlasím s bohatým a slavným spisovatelem, že ani s bio se to nesmí přehánět.

marlowe
29.09.2015 1 z 5

Typický Viewegh se solidním začátkem a do bezradnosti se rozpadajícím koncem…

Nesympatický příběh o nesympatickém mačistickém egocentrikovi a jeho nesympatické manželce, vyprávěný naprosto nesympatickou ženštinou.

20%

Aladinka89
29.09.2015 3 z 5

Odpočinková kniha, která staví na stereotypech a černobílém pojetí světa. Muž - nedoceněný a utlačovaný chudák, na kterého žena, zaměstnaná svou emancipací, nemá čas. Žena, která buduje a míří kupředu a oproti ní muž, který vzhlíží k minulosti a touží po konvenčním a tradičním manželství podle vzoru muže coby hlavy rodiny.
Vše je líčeno s trochou nadsázky a ostrého sarkasmu, autor sám si je, dle všeho, vědom své dětinskosti a nemužného chování, ale přesto od čtenáře vyžaduje alespoň náznak politování. Ačkoli je vypravěčem žena, celé vyprávění v knize se nese po vlnách stereotypního mužského machismu. Autor se občas zbytečně opakuje, ale v knize se najdou i zajímavé pasáže, které jdou hlouběji pod povrch dané problematiky (tedy alternativní vs konvenční způsob života).
Příjemná odpočinková četba, která, navzdory různým možným výtkám, stojí za přečtení.

doroth28
02.09.2015 5 z 5

Nejlepší knížka na dovolenou :-)

XenaTaurus
29.08.2015 2 z 5

Za humorný příběh by se mohl označovat tehdy, kdyby takový model rodiny nebyl v poslední době dost častý, což je spíš hodně smutné. Alternativní metody jsou dobré, jen to nesmí přejít v demagogii, jako v tomto příběhu. A co se týká třetí osoby/nepříbuzenské/ v domácnosti? Popadnout za zadek a nekompromisně vyhodit.

Vitnerová
17.08.2015 2 z 5

Kniha se mi moc nelíbila a to jsem se opravdu snažila pochopit už jen manžela který trpěl takovou dobu otravnou babiznu pod přezdívkou dula doma! Prostě a jednoduše hrozná knih kterou jsem nikdy neměla otevřít!

KACABAK
20.06.2015

Dlouho jsem se knize vyhýbala,nakonec jsem otevřela. Vypravěče jsem měla často při čtení plné zuby,nevím kdo je horší,zda manželka nebo manžel.Přesto se divím, že vůbec dokazál tak dlouho cizí osobu (DULU) doma tolerovat.Občas Vás kniha i rozesměje,ale jinak považuji za ztrátu času.Viewegh psával dříve lépe.

lenixka
18.06.2015 2 z 5

Na mě příliš sarkastické a postrádající humor. Škoda, dalo se z toho vytěžit více, stačilo by přidat trochu nadhledu.

Atisa
28.04.2015 3 z 5

Tato kniha mi doma v knihovně ležela nějaký ten rok, ale až nyní nastala přesně ta správná doba na její přečtení. Průměrná kniha, ale to téma je mi poslední dobou blízké, takže v tomto mě kniha velmi zaujala. Mohla jsem se na tématiku alternativního přístupu podívat zase z jiného úhlu pohledu. Během čtení mi hlavou probleskovala otázka, proč Mojmír pořád s Hedvikou zůstává, když není spokojený? To se přece v dnešní době řeší rozchodem, rozvodem. Každopádně jsem v tom viděla problém nedostatečné komunikace manželů. Jak kdyby Mojmír Hedvice pořád jenom naznačoval, že by chtěl více její pozornosti a ona tomu absolutně nerozuměla. A také by mě zajímalo, na kolik je tento příběh autobiografií.

jirzej
17.03.2015 4 z 5

Z počátku jsem si musel zvyknout na styl vyprávění, ale nakonec se to četlo dobře. U knihy jsem se častokrát zasmál a Mojmíra jsem musel kolikrát i litovat, já bych to asi vše nedal :-)

tandula
28.02.2015 3 z 5

Viewegh je mi protivný a jeho knihy mě nikdy nelákaly. O to víc jsem byla sama sebou překvapená, že jsem si v knihovně půjčila Biomanželku. Pravděpodobně se ve mě probudila zvědavost nahlédnout někomu do života, do domu, do manželství. Tuhle potřebu jsem si během pár hodin v průběhu středečního odpoledne splnila, a myslím, že se k Vieweghovi už vracet zase na nějakou dobu nemusím.

livana
13.02.2015 5 z 5

jo, několikrát jsem se nekontrolovatelně smála. Moc se mi kniha líbila. Chystám se přečíst ještě jednou