Biomanželka

Biomanželka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45145/bmid_biomanzelka-XBL-45145.png 3 1091 228

Biomanželka/Biomanžel série

Biomanželka/Biomanžel série

1. díl

Nový humoristický román od Michala Viewegha je volně inspirován životem Michala Viewegha a jeho rodiny. "Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost," říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka. Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický." Kniha vychází 27. 9. 2010... celý text

ecila13
07.09.2017 3 z 5

MV dobře vystihl bio eko mánii.
Kdybych byla jeho manželka, tak by se mi kniha moc nelíbila :-)

tezzpoletsar
15.08.2017 2 z 5

Moje první knížka od Viewegha a tak nějak nevím, co si o ní mám myslet :)) Ale asi mu dám ještě šanci, někdy.

Varvara
11.08.2017 2 z 5

Moje první kniha od M. V. Doporučil mi ji kamarád, když jsem se před ním zmínila, že čtu Ženy, které běhaly s vlky. Začátek mě bavil a párkrát upřímně pobavil, byl tam nadhled, nadsázka a obdivovala jsem autorovu znalost oblasti "eko bio" A TAK DÁLE. Už jen chybělo, aby byla manželka zapálená i do astrologie. Třeba příště. No nakonec jsem z knížky spíš rozpačitá - čím dál víc přibývalo sebelítostivých vzdechů hlavního hrdiny (podobně jako ve filmu Teorie tygra), což mě nebere (ne, nejsem feministka, ale ... je to na delší psaní A TAK DÁLE). Mimochodem - fakt existují e-mailové schránky, ke kterým není potřeba heslo??
Téma je určitě stále aktuální a extrémismus v téhle oblasti není vzácný, řekla bych. Naštěstí existují autoři typu A. Nekrasov, kteří dokáží otevřít oči. Ale to už patří jinam.

Romžiry
11.07.2017 2 z 5

Kniha byla zklamáním. Z pera Viewegha vznikla lepší díla.

Riccia
09.07.2017 3 z 5

Celou knihu jsem přemýšlela, proč vlastně autor knihu napsal, co tím chtěl vlastně říct. Možná je to konfrontace různých způsobů ženského a mužského pohledu na svět, hledání životního štěstí, životní cesty, snaha po obnovení tradic a nalezení místa ve světě, ale ani jedna z předložených variant mi nepřijde jako ta správná.

JEJJ
04.07.2017

Kniha psaná mužem, ale vypravěčka je stará, tlustá eko bio feministka, aneb co si muž myslí, že si ženy myslí o mužích. Román je částečně autobiografický, to znamená 1) že se buď pan spisovatel chová jako idiot, 2) myslí si, že si jeho žena myslí, že je idiot, 3) má doma kromě manželky ještě dulu, která si myslí, že je idiot.
Ani jedna z variant mi nepřišla vtipná, za mě ani hvězdu.

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Sice trochu uhozené,ale vtipné.

independentka
16.06.2017 3 z 5

Výkřik zoufalého muže :-D

Kameika
28.05.2017 odpad!

Kniha mě nezaujala, vadilo mi neustálé vysvětlování v závorkách. Určitě ji už nikdy číst nebudu.

Evaneva
10.05.2017

Od Viewegha jsem četla zatím jen tuto knihu, ale celkem mě to odradilo od čtení dalších jeho knih. Nedokázala jsem se začíst a četla jsem jen proto, abych se dozvěděla, jaký bude konec. Knihu Biomanželka bych charakterizovala spíš než jako humoristický román jako dílo ironické a sarkastické.

Hasko
29.04.2017 3 z 5

Lépe psané než Biomanžel, ale podruhé už bych si tuto knížku nepřečetla.

perpe2a
25.04.2017 1 z 5

pres vikend precteno a velke zklamani...obe knihy mi prisly jako popis nepovedeneho manzelstvi zoufaleho padesatnika... chjo no od viewegha jsem cekala trochu vic...

Luanna
23.04.2017

Knihu som prečítala, ale nijak zvlášť ma neoslovila. Od tohoto autora som čítala aj lepšie. Nebola tam ani jedna postava, s ktorou by som sa stotožnila alebo ktorá by mi bola aspoň sympatická. Prečítala som aj Biomanžela, ale nebol lepší.

molikova.z
19.04.2017

Líbila se mi, dobře se to četlo a určitě mám o čem přemýšlet:-). Rozhodně si přečtu i Biomanžela

EvikU.
06.04.2017 2 z 5

Také mě kniha moc nebavila. Dočetla jsem ji, protože dám šanci většinou každé knize, ale nic ve mě nezanechala.

Marčullkas
25.03.2017 4 z 5

Řadím mezi oddechovou a vážně lituji Mojmíra! :)

novina
14.03.2017 3 z 5

Čekala jsem od autora víc, kniha mě moc nezaujala.

Zania
10.03.2017 3 z 5

Příliš nezaujala..

Christo
06.03.2017 4 z 5

Trošku Woody Allenovsky úsměvná sebelítost hlavního hrdiny, který trefně a vtipně glosuje současnou nadřazenost žen.

katu9365
26.02.2017 5 z 5