Biomanželka

Biomanželka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45145/bmid_biomanzelka-XBL-45145.png 3 1091 228

Biomanželka/Biomanžel série

Biomanželka/Biomanžel série

1. díl

Nový humoristický román od Michala Viewegha je volně inspirován životem Michala Viewegha a jeho rodiny. "Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost," říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka. Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický." Kniha vychází 27. 9. 2010... celý text

janickaslunicko
26.05.2020

Nějak se do ní nemohu začíst. Chvilkami je to vtipné, ale nijak poutavé. Nic pro mne.

kachnat
15.05.2020 5 z 5

Vtipné, hezky a čtivě psané. Nejsem biožena a ani nikdy nebudu, ale tohle mě fakt bavilo a smála jsme se občas nahlas. Brala jsme to jako parodii, nadsázku.

KateTheBlogger
04.05.2020 3 z 5

Já vlastně nevím co napsat, jsem z knihy taková rozpačitá. Celou dobu jse mpři čtení přemýšlela nakolik je kniha autobiografická a vlastně jsem většinou stála spíš na straně Mojmíra.

TajemnýSmrad
04.05.2020 1 z 5

Tohle prostě ne. Patřím asi mezi pár posledních věrných čtenářů Michal Viewegha, ale Biomanželku jsem vážně nedával...

Teniskaha
22.04.2020 1 z 5

Je to parodie nebo je to myšleno vážně? :D

VendaS20
20.04.2020 4 z 5

Vlastně nevím co ke knize říct. Četla se mi v celku dobře, příjemná oddechovka ale vadilo mi, že děj skončil jak začal. Přiznám se, že nemám ráda otevřené konce a nevysvětlené věci. Tato kniha byla pro mne bez závěru a bez dovysvětlení ohledně vlezlé duly. I přes to se mi kniha vcelku líbila.

EmmaEmma
17.04.2020 1 z 5

Michal Viewegh je mistr čtivosti, to se nedá upřít. Kdo jeho knihu začne, pravděpodobně už neodloží...
Tak jsem učinila a celý den četla a četla.... Dvakrát jsem se během četby zasmála. Potom jsem dočetla a začalo mi vrtat hlavou- proč vlastně tato knížka ? Ve škole by vznikla pravděpodobně formulace - co tím chtěl autor říci?
Tak to doopravdy nevím. Dokument? Pomsta? Až mi to dojde, tak to tady dopíšu...

burei
11.04.2020 odpad!

Snad ani nebudu komentovat. Sice jsem dočetla, ale je to paskvil.

Dalia
09.04.2020 odpad!

Tato kniha byla ztrátou mého času a dočetla jsem ji s velkým sebezapřením. Jenom proto, že nerada odkládám nedočtené knihy. Hloupé, nezáživné, nic nedávající "dílo" Humor? Kde?

SusanStoHelit
04.04.2020 1 z 5

Kdy já hlupák se konečně poučím a příjmu fakt, že nic lepšího (nebo i stejně dobrého) jako Báječná léta pod psa nenapsal a už ani nenapíše. To nabubřelé ego z toho doslova sálá :) Donutila jsem se to dočíst a tímto s Vieweghem končím. Na světě je spousta knih a my na ně máme tak málo času, že by byla škoda jím plýtvat ;)

Radka1911
05.03.2020 1 z 5

Mohla bych se podepsat pod komentář "Damato". Také mne to absolutně nebavilo. První knížka od Michaela Viewegha kterou jsem četla byla Báječná léta pod psa, a líbila se. Biomanželku jako kdyby napsal úplně někdo jiný.

Abroš
17.02.2020 5 z 5

Oddechové čtení plné zoufalství aktéra.Jaké si to uděláš takové to máš.Mít doma takovou vědmu,tak už to mám asi odsezené nebo odvisené:-)Místy jsem se docela bavil.Má jediná Vieweghovka a taky poslední.Radši jeho filmy

Arturo.Bandini
02.12.2019

V rámci průzkumu Vieweghovy odpadové tvorby jsem si zapůjčil Melouch a Biomanžel(k)y. Melouch za 1*, u Biomanželky jsem skončil na straně 23. Číst dál, na to už jsem opravdu neměl nervy. Biomanžela tak radši ani neotevřu a zkusím "lepšího" Viewegha poznat četbou Vybíjené či Účastníků zájezdu.

Alena_S
02.12.2019 3 z 5

Měl-li to být humoristický román, tak nezabral. Nejsem náročný čtenář, ale tohle tak 2,5.
Jednak v dule nevidím žádnou logiku - udělat ji vypravěčkou, budiž, ale že by u nich sedm let bydlela, jak v gotickém románu šílená ex na půdě??
A hlavně mě to bolelo za Mojmíra, co ten chudák zkusil...

jprst
28.11.2019 1 z 5

Jsem prostě nepoučitelný, už několikrát jsem si řekl, již nikdy nic od tohoto autora. Nedržel jsem se toho, což byla u tohoto "díla"zase chyba. Ale jednu hvězdu dám za dobře odvedené "řemeslo".

Mirin1349
18.09.2019 4 z 5

Vieweghovu tvorbu nemám ráda (hodně mírně řečeno) a že jsem se historicky opravdu snažila mu tu šanci dát. Ať už knižní nebo filmová podoba prostě není pro mě. Přesto jsem se sebemrskačsky rozhodla Biomanželku přečíst. Důvod byl prostý, celé to bio-eko-organicko-feministické hnutí, které za poslední roky nabírá na obrátkách mi přijde směšné a děsivé zároveň. Sice se může zdát, že je to v příběhu vyhnané do absurdna, ale ve většině případů to k realitě nemá daleko. Vypravěčka, která nás prováděla celým příběhem, byla příšerná, Hedvika – biomanželka směšná a nesnesitelná a manžel Mojmír byl v mých očích chudák s nekonečnou trpělivostí a snahou se se všemi novými situacemi vyrovnat. Hrozně dobře napsané a bohužel velmi aktuální.

Zaarashi
07.09.2019 2 z 5

Ten pocit, když se nepoučíte z předchozích děl, a tak stále čekáte a čekáte, až se začne něco dít. Spoiler. Nezačne.

Taralcielle
27.08.2019 1 z 5

Jedna z nejslabších od Viewegha, kterého jinak opravdu můžu. Nezaujala, nudila, horko těžko jsem jí dočetla...

Nikčos
27.08.2019

Vyloženě oddychovka, od které jsem čekala jenom to, že vyplní čas, než si z knihovny donesu zas něco "hutného". Musím ale říct, že se to četlo dobře. I když Mojmír něco hodně přeháněl, tak nějak jsem mu v jeho pocitech rozuměla. Po pár stránkách vadilo i mně, že s nimi žije a "hudruje" jim do života dula.

Leniik33
21.08.2019 4 z 5

Druhá knížka od pana Viewegha a celkem jsem se bavila. Některé pasáže byly trochu dlouhe a pro mě nezáživné. Ale jinak to byla pohodovka u které se nemuselo přemýšlet :)