Biologie

Biologie https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34877/bmid_biologie-4m7-34877.png 5 27 5

Kniha Biologie je první komplexní učebnicí obecné biologie takového rozsahu na českém trhu. Jedná se o překlad světově nejúspěšnější učebnice v této oblasti a to dává záruky její kvality. Za obrovský úspěch jejího anglického originálu. a to jak u studentů. tak u učitelů. „může“ především sjednocující pohled na živou přírodu. který nabízí z úrovně současného poznání. Kniha přitom nezatěžuje čtenáře různými nedávno objevenými detaily. které by beztak byly během několika měsíců překonány jinými novinkami. Naopak zachovává tradiční základ věd o životě. přiměřeně jej aktualizuje a soustřeďuje se na souvislosti mezi různými jevy.... celý text

hu_87
02.10.2020 5 z 5

Tlustá, těžká, nepřenosná bichle plná zajímavých informací, které se třeba ve škole ani nenaučíte. Stojí za to si jí pořídit, anebo aspoň přinejmenším se s ní zašít někde v knihovně.

Rurian98
26.08.2019 5 z 5

Opravdu výjimečná učebnice. V knize jsou vysvětleny mnohá komplexní biologická témata s lehkostí, srozumitelností a přehledností jako nikde jinde.
Učebnice je zaměřena spíše na fyziologické aspekty než na systematickou biologii.
V češtině je bohužel toto vydání poslední, ale doporučuji i novější vydání v angličtině, které je graficky ještě lepší.

mickuc
15.08.2016 5 z 5

Opravdu výborná kniha! Podána výkladově, žádné zahlcení odbornými fakty (ty mi možná maličko chyběly, ale to vzhledem k tomu, že jsem ji začala číst v prváku na gymplu, kdy jsem ještě neměla tolik znalostí), takže pro každého, kdo má základní znalost biologie opravdu doporučuji, vždy výborné vysvětlení, obecně nastínění faktu a potom s porozuměním do podrobností! :)

aleachim12
23.04.2015 5 z 5

Perfektní učebnice, kterou by měl mít snad každý biolog hlavně kvůli přehlednosti témat, srozumitelnosti textu i krásným poučným obrázkům.

ejdyna
29.01.2013 5 z 5

Skutečně jedna z nejlepších biologických "učebnic". Velmi obsáhlá a srozumitelná - po letech jsem si udělala díky této knize v hlavě pořádek, doporučuji všem nadšeným biologům :-)

přírodní vědy biologie

Autoři knihy