Biokuchařka Hanky Zemanové

Biokuchařka Hanky Zemanové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47803/biokucharka-hanky-zemanove-47803.jpg 4 49 5

Nové recepty pro zdravější život. Bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu. Bio znamená s přírodou - bez konzervačních látek a chemických zásahů. Je to možnost volby.Ojedinělá česká kuchařka vás naučí zařazovat biopotraviny do jídelníčku – zaměřuje se i na méně známé, ale běžně prodávané např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje apod. Bio není jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu. V knize najdete mnoho originálních receptů, fotografií a názorných ukázek (polévky, saláty, masové pokrmy, zelenina, zapomínané přílohy, moučníky) a velké množství osvědčených tipů.... celý text

Anya636
23.02.2020 3 z 5

Moc pěkné zpracována Česká kuchařka s tipy na české bio farmáře a nahlédnutí k nim na farmu a obecně na téma biopotravin v ČR.
I když je kuchařka už 15 let stará působí na mě nadčasově. Recepty jsou zdravé, ale i tak použitelné pro tradiční českou kuchyni.
Škoda toho designu a fotek. Mezi dnešní profi konkurencí navoněných foodstyle kuchařek působí mdle, ale budiž jí odpuštěno za zdravé, nestárnoucí, tradiční recepty.

angloumene
22.11.2017 3 z 5

Biokuchařka Hanky Zemanové je pro mě naneštěstí celkem zklamáním. Určitě je to i tím, že se mi dostala do rukou až řadu let po jejím vydání, ale i tak mě prostě nepřesvědčila. No vezmu to popořadě.
První část knihy vysvětluje co to je bio, proč bychom se na něj měli zaměřovat a proč je dobré pro náš organismus ale i chuťové buňky. Jak už jsem uvedla výš, tak je zde hodně patrné starší datum vydání, ale i tak se v textu objevuje pár nepřesností. Např. na začátku je u nevýhod uvedena informace, že se v běžném mase mohou vyskytovat antibiotika, která je ale hned vyvrácena. Na následujících stránkách už je ale zase předkládána jako platná.
Co se receptů týče, ty jsou pro mě opravdovým zklamáním. Občas zamrzí absence obrázku pokrmu, občas rozčílí velké množstvíreklam a opravdu hodně silná propagace bio bijónů, největším problémem jsou ale recepty samotné. Často se jedná o tak základní úpravy, které nepřinášejí mnoho novinek. Případně jde o vegetariánské verze tradičních masových pokrmů, které nemám potřebu připravovat a nebo recepty obsahují těžko dostupné ingredience, které bych ve výsledku využila pouze v tomto jednom pokrmu. Jídel, která chci zkusit mi nakonec zbyla slabá třetina. Na druhou stranu musím uznat, že všechny recepty, které jsem zatím stihla vyzkoušet byly přes svoji jednoduchost dobré, tak uvidíme, jak to dopadne s tím zbytkem :)

Peti
01.11.2015

Kuchařka s kratším úvodem než bioabecedář a s mnoha recepty, řekla bych, že ideální pro začátečníky v oblasti bio - nepříliš informací, nepříliš receptů a přesto plně dostačující.

Ajaiwik
11.05.2015 5 z 5

Potřebuju doma. Kdo mi ji koupí?

nelac
22.05.2013 5 z 5

Výborná kniha se skvělými recepty. U každého receptu jsou fotografie a obměny pro zpestření. Mnoho receptů jsem vyzkoušela a mohu jen pozitivně hodnotit.

biokuchařka zdravá výživa vegetariánská jídla

Hana Zemanová
česká, 1975