Biochemie

Biochemie https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37486/biochemie-37486.jpg 4 15 4

Učebnice pro všechny formy výuky biochemie na školách pro inženýry chemie – tedy základů obecné biochemie i různě zaměřené aplikované biochemie pro specializační, mezioborová a postgraduální studia.

Gimli
16.01.2020 4 z 5

Učil jsem se z ní na maturitu a hodila se i na vysoké škole. Lze bez obav doporučit minimálně neexpertním zájemcům o biochemii.

Formol
12.12.2019 4 z 5

Koncepčně výborně napsaná kniha. Asi se z ní hůře studuje, ale ukazuje, že biochemie _není_ o tom, že by se měl student jako ilustrované básničky naučit metabolické dráhy, vyjmenovávat enzymy, které mohou fyzicky existovat jen jako sousední aktivní místa na jednom multiproteinovém komplexu,... Kniha by rozhodně zasloužila aktualizaci, opravu některých nepřesností a nové vydání, které by bylo na místě omlátit o hlavu přednostům biochemických ústavů lékařských fakult.

ZiPur
25.08.2017 2 z 5

Osobně mi učebnice příliš nevyhovuje. Především v části týkající se metabolismu chybí přehledná schémata a vysvětlující obrázky. Z dnešního pohledu je v některých částech učebnici i zastaralá. Nicméně stále patří mezi klasiku biochemických učebnic psaných českými autory.

Hanka_Bohmova
08.03.2016 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších a nejužitečnějších knih mého středoškolského a vysokoškolského studia.