BioAbecedář Hanky Zemanové

BioAbecedář Hanky Zemanové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47800/bioabecedar-hanky-zemanove-47800.jpg 5 86 22

BioAbecedář je nová kniha autorky bestselleru Biokuchařky Hanky Zemanové, které se prodalo přes 23 000 ks a která zvítězila v soutěži Nejlepší kuchařská kniha roku 2006. Knihu tvoří čtyři části: Praktický průvodce nakupováním je rozdělen do tematických celků. Obsahuje obecná pravidla, jak umět rozpoznat potraviny vysoké kvality, konkrétní doporučení na určité výrobky a odpovědi na mnohá kontroverzní témata. Encyklopedická část obsahuje přehled vybraných biopotravin na trhu. Cílem je naučit spotřebitele využívat jich častěji při vaření. Součástí jsou i konkrétní tipy na určité výrobky a možnosti, kde je nakoupit. Praktická receptová část obsahuje přes 60 skvělých receptů. Jejich funkčnost nechala Hanka několikrát vyzkoušet zástupce laické i odborné veřejnosti. Všechny recepty jsou nafoceny, což zvyšuje atraktivitu knihy. V přehledu použitých surovin Hanka dává tipy na konkrétní produkty a možnosti, kde se dají nakoupit. Část plná eko- a biokontaktů je samostatnou informační přílohou, obsahující užitečnou reklamu, důležité kontakty, tipy na zajímavé knihy, informační zdroje, odkazy na výzkumy apod.... celý text

maminkoutek
09.02.2021 5 z 5

V knize najdete praktické rady i obecné info k různým srovinám a potravinám. Od mouky, přes oves, obiloviny, luštěniny či semínka až pod ořechy či sladila. V třetí části jsou park recepty především z těchto surovin

RendyaDav
17.01.2020 5 z 5

Kniha je nádherně zpracovaná ,plná inspirací jak změnit jídelníček. Někdy i v jednoduchosti je krása ..Každý si tam najde svoje místo cosi s této knihy vezme...

SuperSojka
02.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně poctivě zpracovaná kniha s množstvím zajímavých faktů. Je vidět, že si s ní autorka dala práci.

Coco3
13.08.2019 5 z 5

Boží, boží, boží, opravdu pecka. Jednoduše stručně vysvětleny jednotlivé suroviny, potraviny, co tělu dávají, jaký je rozdíl v různých druzích, odkud pocházejí. Konečně jako laik jsem začala i chápat, jaký je třeba rozdíl v kváskovém chlebu, co se peče klasickým způsobem a co se prodává v pekárnách, atak dále. Koho toho téma zajímá, chce rozumět tomu, co jí, vřele doporučuji. A super tečka jsou moc fajn recepty, jednoduché, zdravé a chutné.

Anya636
03.08.2019 4 z 5

Velice výživná kniha nabitá informacemi.

Lucie_1986
09.03.2019 5 z 5

Jedna z top knizek v me knihovne. Stovky zajimavych informaci z oblasti stravovani a zdravi, desitky uzasnych receptu, k mnohym z nich se opakovane vracim.

simona5r
05.10.2018 5 z 5

Kvalitními informacemi nabitá kniha, která se hodí do knihovny každého, kdo má zájem o (nejen bio) zdravé stravování. Zakončená skvělými inspirativními recepty.

malpet
26.07.2018 5 z 5

Knihu jsem si půjčil od kolegyně, je překvapivě dobrá, žádná biodogmata, jak jsem se obával, ale jasné vysvětlení, proč je konkrétní surovina lepší v biokvalitě. U jednotlivých kapitol autorka nechává zaznít obě varianty (např. mléko, je tělu prospěšné nebo ne?) podpořené výzkumy a názory odborníku, avšak nechává na čtenáři, aby si sám vybral, čemu věří a dá přednost. Za mně 10 hvězdiček z 5 :-) navíc se mi hodí do čtenářské výzvy - čtení o jídle.

Chloe12
14.05.2018 5 z 5

Byla jsem z něj velmi nadšená, určitě si jej pořídím domů, je to velice dobrý průvodce, a většina receptů je veganských. Moc doporučuji.

pichova.veru
04.04.2018 5 z 5

Trvalo mi hodně dlouho než jsem si knihu koupila....ale rozhodně stojí za to...Přehled potravin, vysvětlení proč je co dobré, pro koho je to dobré a pro koho ne...obohaceno recepty...jdu si pro Biokuchařku :)

regulax
10.12.2017 4 z 5

Abecední seznam všech možných bylinek, koření a potravin zdravé výživy doplněný o recepty a fotografie. Příjemné zpracování kuchařky.

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, ke které se velmi ráda vracím pro inspiraci či připomenutí si informací.

macer1991
05.01.2017 5 z 5

mam v knižnici už dlhšie a často si v nej listujem a hladam informacie ..... je to krásna práca

popelka595
15.10.2016 5 z 5

Hanka Zemanová si s touhle knížkou dala opravdu práci a je to na ní hrozně znát. Jakožto vyživová poradkyně jsem přečetla spoustu knížek o "zdravém životním stylu", žádná z nich mě ale neoslovila tak jako právě tahle. Moc ji doporučuji všem, kteří se o výživu jakkoliv zajímají. Určitě to není typ knihy, kterou přečtěte a odložíte :)

ji7967
06.10.2016 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Samozřejmě..člověk nemusí se vším na 100% souhlasit, ale jako zdroj zajímavých informací, tipy na vynikající recepty a nádherně udělaná kniha oku lahodící rozhodně skvělá! Kdo se zajímá o to, co do sebe dostává, pak určitě nahlédněte a zamilujete se :)

Peti
01.11.2015

Od té doby, co jsem si tuto knihu pořídila, se k ní stále vracím. Nejen, že zkouším další a další recepty, ale čtu si o jednotlivých potravinách, osvěžuji si již získané znalosti atakdále atakdále. Myslím, že se do ní budu dívat ještě za mnoho let a pořád tam budu nacházet informace, které jsem předtím přehlídla.

AndyG
21.09.2014

Vynikající. Není co dodávat, celé rodině chutná :)

Mi.Mlc
18.05.2014 5 z 5

Nejdříve jsem si ji půjčila z knihovny, ale později jsem dospěla k názoru, že tak skvělou knihu prostě doma musím mít! Je plná informací a receptů. Není to kniha, kterou si přečtu a odložím. K této knize se člověk pořád vrací. Super! :-)

ivana02
22.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha, dá se pročítat vícekrát, není to na jedno přečtení.

Barbastelle
08.09.2013 5 z 5

Ǔžasné, skvělé, srozumitelné, přehledné! A probudilo to ve mně tolik chuti k vyzkoušení nových potravin. A výjimečně mi ani ta užitečná reklama nevadila.=)

bioprodukty, bioprodukce biokuchařka

Hana Zemanová