BIO je naše cesta - Příběhy z putování po našich ekologických farmách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč se rozhodli pro cestu BIO? Jak žijí? A jsou šťastní v tom, co dělají? V životě? Splnil se jim jejich sen nebo by to chtěli jinak? Všechny tyto otázky spolu souvisí a skoro na všechny tady dostanete odpověď. Od lidí z 15 biofarem, kteří si na mě udělali čas, na chvíli odskočili od své práce a mnohdy si nestihli opláchnout ani ruce a tak jsem voněla zvířaty, hlínou, slámou a ta mi pak čouhala i z bot a mně to vůbec nevadilo. Při natáčení jsem občas do něčeho šlápla, hladila jsem kočky, psy, krávy, koně, ovce, obdivovala zeleninu, obilí nebo nasávala vůni levandule a čokolády. A tak se při čtení jednotlivých rozhovorů a reportáží můžete těšit na skutečné lidské a někdy i zvířecí povídání od zemědělců a výrobců, kteří se rozhodli pracovat v bio režimu a už to nějaký pátek i dělají. Většinou v krajině, která je ještě stále krásná, v místech, kam vedou klikaté a kamenité cesty, v půdě do níž se pomalu vrací život broučků, žížal, motýlů nebo ježků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394387/bio-je-nase-cesta-pribehy-z-putovan-zW1-394387.jpg 4.58
Žánr
Příroda, zvířata, Zdraví, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno, Kazda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha BIO je naše cesta - Příběhy z putování po našich ekologických farmách

Přidat komentář
Sandalkar
11.08.2020

Další do mé sbírky "kochacích knih" - z fotek dýchá atmosféra a zvou k navštívení českých farem, kde to žije. Rozhovory s majiteli farem nebo jejich zaměstnanci jsou velmi příjemné a člověk si v nich najde i nějaký ten střípek do mozaiky životních mouder.

zelena_zabicka
22.05.2020

Žádnou jinou podobnou knihu jsem v rukou ještě neměla. Je nádherně graficky zpracovaná a ZÁROVEŇ je nesmírně zajímavá i obsahově, což nebývá pravidlem. Otázky jsou přesně takové, na co bych se ptala i já - odpoví na vše, co napadá během čtení těchto rozhovorů i čtenáře. Podnětné jsou především vzpomínky většiny farmářů na jejich začátky od úplné nuly, kdy neměli prakticky nic jiného než vizi a nadšení. Klidně bych si podobně zpracované přečetla knihy třeba i přírodních zahradníků, malochovatelů drobných zvířat, řemeslníku,... Chválím, chválím!


elenai
31.10.2019

Jedna velmi milá booktuberka tuto knihu tak vychválila, že jsem věděla natuty, že ji chci mít. A byla jsem neskonale nadšená. Autorka čtenáři předkládá formou rozhovorů představitele českého ekozemědělství, rostlinného i živočišného, jednotlivce i velké kolosy. Spojují je však dvě věci - velká dřina a úsilí a neskonalá láska a oddanost své práci. Při čtení jsem se několikrát zasnila a představila si sama sebe na místech těch houževnatých a sympatických lidí. Bylo by to krásné, ale nejspíš zůstanu jen u toho snění. Pobrala jsem ale kupu inspirace, rozšířila si obzory a celkově se cítím zase o něco chytřejší. :-) Třešničkou na dortu jsou pak krásné fotografie, které vás nabádají nasednout do auta a rozjet se na ta báječná místa.

LilianaFalcon
04.08.2019

Nádherně zpracovaná knížka. Se spoustou zajímavých příběhů z našich farem (ne německých nebo francouzských). Krásné fotografie, které vám ještě víc pomohou nahlédnout do života českých farmářů - jak to u nás chodí a s čím vším se musí prát.

Štítky

příroda ekologie ekologická zahrada, ekozahrada farmáři zvířata, fauna

Autoři knihy

Marie Šuláková
česká, 1974
Nikol Klapková
česká, 1990

Kniha BIO je naše cesta - Příběhy z putování po našich ekologických farmách je v

Přečtených11x
Doporučených2x
Knihotéce2x
Chystám se číst5x
Chci si koupit7x
dalších seznamech2x