Bílý žár

Bílý žár https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1308/bmid_bily-zar-0tF-1308.jpg 4 252 38

Otázky pracovních podmínek, rodinný spor, vražda a vášeň vzplanou v městečku Destiny v Louisianě bílým žárem, když se Sayre Lynchová vrátí po deseti letech domů, na pohřeb svého bratra Dannyho. Od rodiny se dozví, že Danny spáchal sebevraždu, ale po znepokojivém setkání na hřbitově a podivném rozhovoru se zástupcem šerifa začne Sayre tušit, že ve hře je něco víc. Černá ovce rodiny, z níž se stala sanfranciská návrhářka interiérů, tedy zůstane ve městě, aby zjistila, co se v posledních dnech bratrova života skutečně odehrálo. Opět se přitom střetne se svým otcem Huffem Hoylem, vlivným majitelem slévárny, která v městečku představuje největší zdroj pracovních míst a tvrdého vykořisťování. Sayre se musí postavit i svému bezohlednému, samolibému bratru Chrisovi, který je Huffovým předpokládaným dědicem, a stane se první ženou, která se kdy odvážila proniknout do pekelné výhně slévárny, z níž plyne veškerý rodinný majetek. Na každém kroku se přitom střetává s Huffovým přitažlivým právníkem Beckem Merchantem, neodolatelným navzdory tomu, že představuje všechno, čím Sayre pohrdá.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Hot , 2004

rm
18.04.2023 4 z 5

No nebylo to tak špatné, jak dlouho mi trvalo to přečíst... Nějak mi činilo problém najít postavu, která by mi byla sympatická. Zvrat na konci mi to trochu vynahradil, ale jinak to byla fuška :-)

Olga8480
27.08.2022 5 z 5

Pro mě asi zatím nejlepší kniha ze série s kriminální zápletkou.
Tentokrát jsem knihu přímo zhltla s očekáváním, jak to skončí....a že se bylo na co těšit.

smardice
25.04.2022 4 z 5

Další příběh s detektivní zápletkou a romantickým podtónem. Ještě mám přečíst spoustu knih této spisovatelky, tak věřím, že se mi budou aspoň tak líbit, jak tato.

Shanib
04.11.2021 3 z 5

Příběh byl dobrý a bavil mě. Kdo mi ale kazil celkový dojem byla Sayre, která mi byla nesympatická. Občas mi přišla jak malé dítě, které kope kolem sebe. Až na konci se vzpamatovala. Beck byl zato skvělý a ten zvrat na konci byl nejlepší. Vůbec jsem to netušila.

Vatter83
12.06.2021 4 z 5

Velmi čtivé, napínavé od samého začátku až do konce. Doporučuji.

cukrovka
17.05.2021 5 z 5

Další velmi čtivá knížka od mé oblíbené autorky. Jako vždy dokázala skvěle nakombinovat detektivní zápletku, romantiku a rodinná tajemství. Super čtení.

georginaa
25.12.2020 5 z 5

Od Sandry miluji její styl, romantiku splétá s detektivní zápletkou. Vždy je originální nápad a nikdy mě nenudí. Stále obdivuji kde bere tolik nápadů a nechá čtenáře do poslední stránky v napětí. V knihovničce mám od autorky 45 knih, takže ještě pár mi jich zbývá sehnat a přečíst.

pollyn
21.09.2020

Vzhledem k tomu, že jsem četla Bílý zář a Nejhlubší tajemství (mimochodem kdo takové nic neříkající názvy vymýšlí?!????), zklamalo mě, že charaktery postav jsou v obou románech vlastně stejné, hlavní hrdina je rovněž. Je to škoda, ale možná je to jen dáno tím nešťastným pořadím, jaké jsem zvolila.
Za přečtení, samostatně, obě stojí!

petraj30
28.01.2020 4 z 5

Hodně barvitý, zajímavý a hodně napínavý příběh. Jsem ve své podstatě ráda, jak to dopadlo, viníci byli potrestáni a všichni dostali to, co si zasloužili.
Řekla bych, že v těch knihách, co jsem zatím od Sandry Brown přečetla, to byla romantika kombinovaná s detektivkou, zato teď tam bylo romantiky poskrovnu a v popředí se držela napínavá detektivní zápletka a vůbec mi to nevadilo - řekla bych, že tady nebylo na milostné hrátky ani moc místa.
Napínavé opravdu od začátku do konce, i když si myslíte, že už je po všem, tak to nabere tak nečekané obrátky, že se nestačíte divit.
Becka jsem si oblíbila, ale jen když se zdržoval sám nebo v blízkost Sayre. Když se vyskytoval poblíž dvojice Hoylů, šli sympatie stranou. Na konci mě hodně překvapil.
Sayre se narodila jako slečinka a slečinkou zůstala, i přesto, že rodinu odsuzovala, jsem si k ní nenašla cestu. Připisuju jí k dobru, že to vydržela a zůstala. Já bych se otočila na patě a už by mě tam neviděli.
Možné SPOILERY:
Když už tam byla zmínka o manželce Chrise, tak to mohla autorka dotáhnou do konce a věnovat jí pár stránek. Střet, aby se manžílek kapánek zapotil a možná by nebylo na škodu, kdybychom se dozvěděli i postihu doktora a všech poskoků od Hoylů.
Jen malé připomínky...….
Celkově si myslím, že stálo zato si knihu přečíst. Je to jedna z těch lepších. Doporučuji.

Ketrin.TR
21.04.2019 3 z 5

Krapet rozvleklá "jakoby" detektivka, které by vůbec neuškodilo o sto stránek méně. Příběh je hodně promotaný a obsáhlý; dvě vraždy v historii a jeden nový mord, emočně rozsáhlý rodinný propletenec, problémy továrníka s dělníky, s bezpečností práce, odbory a vzpourou. Zdlouhavé rozhovory mezi vedením továrny a právníkem o všech těch problémech jsou velmi časté a leckdy až nudné. A do tady toho všeho vplouvá nemilovaná a odstrkovaná továrníkova dcera Sayre, která je plná zloby, zášti a je sympatická jako osina v zadeli. Očekávaný romantický příběh je tentokrát hodně upozaděn, i milostné scény mi tam přišly násilně a až nešikovně našroubované. Takové ve stylu "aby se teda neřeklo...". Konec jsem vytipovala poměrně brzy, takže pro mě až takovým překvapením nebyl. Za mě je to tentokrát průměrná kniha od této spisovatelky.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Detektivní román, to Sandra Brown umí :-) Kniha se mi líbila, měla spád, dobrá zápletka :-)

Median
15.01.2019 5 z 5

Skvěle zamotaná kniha, nečekaný konec, i když si člověk říká, co asi tak může autorka ještě vytáhnout - může :)

lifeoptimist
31.12.2018 4 z 5

Dobře propracované, i když pak už trošku předvídatelné. Oceňuju hlavně ten gradující konec :-)

RADIN
25.10.2018 1 z 5

Otrasná kniha,ani som ju nedočítal.

orinka3
06.07.2018 4 z 5

Svižná a napínavá četba. Sayra jako břitva, Beck neodolatelný, továrnická rodina v čele s otcem Huffem hodně nepříjemná. Odvíjí se tu téměř biblický příběh dvou bratrů. Detektivka se mi opravdu líbila, jenom ta stávka....nevěřím aktivnímu zapojení Sayry v celé té mele na nádvoří. Poněkud rušivé se mi zdají nezbytné milostné scény, když je od začátku jasné, kam to vede. Beckovi po šíleném nářezu do druhého dne tolik otrne, že Sayru učiní šťastnou ve své náruči. Rozuzlení je tak trošku očekávané, konec knihy velmi dramatický, v epilogu hollywood jako když vyšije. No, trošku to shazuji, ale moc dobře se mi to v dnešním dusnu četlo.

moudivlacek
31.01.2018 5 z 5

Tak to je vynikající dílo. Je to spíš detektivka, ale má vysokou úroveň a rozhodně se člověk nenudí, spíš má člověk problém nečíst knihu na jeden zátah.
Od začátku jsem tušila správného vraha a druhého tipovala, ale dlouho jsem hledala spor mezi otcem a Sayre, ale co nejdůležitější, naprostý šok, jsem dostala, když jsem se dozvěděla pravdu o rodinném právníku Beckovi. Tak to bylo něco.
S klidným svědomím milovníkům napětí a logického uvažování mohu knihu jen doporučit.

alnahu
22.11.2017 4 z 5

Další výborný detektivní román od paní Sandry. Sayre ačkoliv se již nechtěla vrátit již nikdy domů ,kde vládl tvrdou rukou její otec ,přeci jen se přemohla a přijela na pohřeb bratra Dannyho, jeho smrt byla náhlá a okolnosti nejasné. Snaží se vypátrat kdo ho zabil a kdo má na svědomí jeho smrt. Knize nechybí napětí, příbuzenské neshody ale i romantika. Dobře se četla.

biairicia
31.10.2017 4 z 5

Super kniha. Hodně mě bavila. Člověk se vždy těšil, až bude moci zase číst. Sandra prostě nezklame! Skvělý. Miluju knížky s překvapivým zvratem :)

jankaander
21.10.2017 5 z 5

Bezva,doporučuji

ankaras
08.08.2017 5 z 5

Sandra prostě umí psát detektivky s románkem.

Sandra Brown
americká, 1948