Bílý tesák (převyprávění)

Bílý tesák (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384999/bmid_bily-tesak-VAW-384999.jpg 4 13 6

Adaptace klasického díla o životě psa - vlka podle předlohy Jacka Londona. Zachována je kostra příběhu, text je výrazně zjednodušen, doplněn celostránkovými ilustracemi. Hlavním hrdinou knihy je poloviční vlk, Bílý tesák. Sledujeme jeho životní pouť od štěněte po dospělost. Bílý tesák pobývá mezi indiány, jenže pak ho jeho pán prodá. Stává se drsným bojovníkem v psích zápasech. Dočká se vůbec ještě svobody a volnosti? Jack London zasadil příběh do krásného prostředí kanadské divočiny. 2. vydání... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Sun

Colomillo Blanco

Knihomolka506
16.12.2023 5 z 5

Příběh který nejen svou vlči krásou , ale i tim, že se hodí do výzvy jako kniha, která má víc než 5 Cz/sk vydání .
Tesáka nemusím asi dlouze nikomu představovat. Jako malá jsem ho četla a mám ho i dnes v knihovně. Tohle je verze pro děti, protože
dlouhá a starodávná slova , kterým by v jejich věku nerozuměli se nahradila krátkými a srozumitelnějšími. Teď si tento příběh muže přečíst i dítě na základce. O čem?
Cestě domů plné nástrah a odvážném vlčím příteli.
Auuuuuuuu ( nezbláznila jsem se , zvuk vytí zde nelze nahrát :)

Gaguš
02.07.2021

Krásná knížka, syn dostal od paní učitelky za odměnu v první třídě přečetl během tří dnů, hodně obrázků a krátké kapitoly

téravokudlaná
28.01.2021

pěkná knížka. je určena spíš menším dětem, ale starším se může také zalíbit :-) . hezké ilustrace

Abukšákul
29.11.2020 5 z 5

Moc hezky zpracováno. Zvládnou přečíst i děti, které mají se čtením problém. Nádherné ilustrace, syn říkal jako živé =)

Velrybka1
13.08.2020 5 z 5