Bílý tesák

Bílý tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bmid_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4 1834 254

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang , 1907

kika 13
kika 13
26.04.2021 5 z 5

Jedním slovem krásný příběh.Hlavně konec.

Mngwa
Mngwa
25.04.2021 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha mého dětství. Kdo by řekl, že kniha o jednom vlkovi může být tak chytlavá, dojemná a sugestivní? Při čtení jsem měla už od začátku pocit, že se nacházím v zalesněné sněhové pustině, opírá se do mě vítr, kolem se prohání zálesáci a indiáni na psích spřeženích a v dálce se ozývá vytí vlků. A na konci možná i ukápla nějaká ta slza.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
21.04.2021 5 z 5

Bílý tesák je psán z pohledu psího hrdiny, který je míšencem psa a vlka. Při své pouti životem poznává lidské charaktery ať dobré či zlé a také zákony přírody, kterým se musí přizpůsobit. Jeho život není žádná selanka, ale drsné zápolení, aby mohl najít svůj vysněný domov. Nádherná kniha o životě, přírodě a nakonec přátelství mezi člověkem a psem. Zima z knihy vám přímo prostoupí do kostí a příběh chytne za srdce a nepustí

Ondra897
Ondra897
16.04.2021

Kniha je dost dobrá. Na začátku mě moc nebavila ale potom mě vtáhla do děje, protože to nebyla normální kniha bylo to něco jiného. Mě dost baví knížky se zvířaty a to Bílý tesák je. Tuto knihu doporučuji přečíst pokud máte rádi zvířata a akční knihy.

Nora759
Nora759
17.03.2021 4 z 5

Je to pěkná knížka

den_i
den_i
07.03.2021 5 z 5

Silný příběh, věrnosti, oddanosti, poslušnosti, násilí a běh života ....
Bílý tesák bude součástí připomínky jaké strasti, ale i radosti může život přinést. Jsem ráda, že mám knihu přečtenou v době kdy jsem do zrála v tenhle příběh.

Chillia
Chillia
16.02.2021 5 z 5

Tahle knížka mě ve školním období minula (nebyla jsem bůh ví jaký čtenář). Ovšem musím říct, že jsem ráda, že nyní si mě knížka "našla", myslím si, že tehdy by mě tolik neuchvátila, jako dnes. Je to nádherný příběh o oddanosti, věrnosti a lásce zvířete k člověku, v dobrém i ve zlém... Neuvěřitelně podrobně, pečlivě a pěkně popsané myšlení a chování Bílého Tesáka, ať už v tamní přírodě nebo u ohně u lidí. Rozhodně stojí za přečtení!

Kontryhelka
Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Hezké čtení. Četli jsme společně při hodině literatury na prvním stupni ZŠ. Ráda na knihu a příběh vzpomínám.

StewieGriffin
StewieGriffin
23.01.2021 2 z 5

Bohužiaľ, nedočítané. Ale potenciál táto kniha určite má, len škoda, že je tam príliš veľa opisov a dosť nudných pasáží.

Selve
Selve
07.01.2021 5 z 5

Knihu jsem sice četl před mnoha lety, ale neskutečně mě bavila. Příběh o týkající se věrnosti zvířete k člověku je dojemný. Rád si knihu připomenu a uvidíme, jak mne osloví po delší době. Každopádně vřele doporučuji ;)

VeruMalfoy
VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Nádherný příběh věrnosti zvířete k člověku, za každé situace, ať už špatné či dobré. A krásně to ukazuje, že za naši dobrotu a lásku pro nás náš mazlíček udělá vše, co nám jen na očích uvidí. Když tedy někdy vidíme špatné zacházení se zvířetem, musíme vždy zakročit, protože i to má duši a srdce, jež se nám poté odvděčí.

Johana
Johana
31.12.2020 3 z 5

Tohle jsem kdysi dávno nedočetla - a ani teď. Jak tam Šedý Bobr pejska brutálně mlátí - kdysi jsem u toho odpadla a pak jsem na to zapomenula, abych teď odpadla znovu.
Jinak pana Londona má ráda, Tulák po hvězdách a Žízeň po životě jsou mezi mými nejoblíbenějšími knihami.

Pejuška
Pejuška
30.12.2020 5 z 5

Wow, ke knížce jsem se dostala náhodou, když jsem byla nemocná. Napřed jsem poslouchala mluvené slovo, které mě motivovalo si knihu přečíst. Jedním slovem nádhera! Děj mě neskutečně vtáhl a nechtěl pustit, moc mě kniha bavila. Myšlení Tesáka, člověka a příroda. Neskutečné a vřele doporučuju.

Janek
Janek
17.12.2020 3 z 5

Možná už jsem na tuhle nejklasičtější klasiku moc stará, možná jsem si na ni měla udělat víc času. Nějak mi to nesedlo.

kikidok
kikidok
21.11.2020 5 z 5

Příběh fyzickém i psychickém vývoji smíšence vlka a psa, který si s nikým nerozumí a stejně ať někdy šťastně a někdy nešťastně žije svůj život. Od knihy jsem čekala pohádku a dostala jsem surový a velmi emotivní a poučný příběh, vyprávěný z pohledu vypravěče. Hodně poučných a velmi emotivních scén. Příběh o tom, jak těžké ale zdaleka ne nemožné je nechat se zkazit a znocu napravit. O tom, že láska není to stejně jako věrnost. O tom, jak se kdokoliv může snadno stát závislý na někom, koho ve skutečnosti nepotřebuje. Příběh k zamyšlení, zahřátí u srdce i na rozpoutání hněvu. Bylo tam prostě všechno. Bravo!

Avengersfan
Avengersfan
30.10.2020

To je nejlepší knížka kterou jsem četl ,je moc hezká.Doporučuji ????????

DuncanIdaho
DuncanIdaho
15.10.2020 5 z 5

Krásná sonda do psychologie a myšlení vlka. Četlo se to samo.

Zakon_smecky
Zakon_smecky
11.10.2020 5 z 5

Chtěla bych mít taky svého Bílého Tesáka, kterého bych ochočila. On by byl mým nejlepším kamarádem :)

kokrokr
kokrokr
21.09.2020 5 z 5

Ano, Bílý tesák není člověk a nemůže jako člověk vnímat a cítit. Nechápu, co některým čtenářkám na tomto tvrzení vadí. Realita je ta, že Bílý tesák je divoká šelma, která při lovu zabijí, trhá zkrvavené syrové maso a hltá ještě teplé vnitřnosti ze svého úlovku. Tohle není domácí mazlík, co baští granule a psí konzervy. Tesák je nebezpečné zvíře, tvor reagující instinktivně a pokud je ohrožen zaútočí nebo uteče a je schopen zabít i člověka. Selekce je v přírodě neúprosná a pro šelmy platí zabij nebo pojdi hlady. Sám jsem četl tento dobrodružný román z drsného severu poprvé jako školák. Doufám, že i dnes školáky zaujme kouzlo romantického příběhu o Bílém tesákovi. Je třeba si občas přiznat, že civilizace okolo nás má slabou slupku a skutečný svět přírody je krutý a nelítostně pragmatický.

georginaa
georginaa
11.09.2020 5 z 5

Jako holka jsem četla hodně knih z knihovničky mých bratrů. Ani tento příběh se mi nevyhnul. Vniknutí do myšlení zvířat je odvážné a nemyslitelné, ale náznaky se dá předurčit jejich chování a přizpůsobit situaci. Bílý Tesák je velmi poutavý příběh a zanechá vzpomínku.