Bílý tesák

Bílý tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8519/bmid_bily-tesak-jxX-8519.jpg 4 1834 256

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang , 1907

stetty
27.06.2015 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejlepších. Miluji psy a takovéhle knihy. akorát jedna jediná část se mi nelíbila. Zkuste uhádnout jakou část. Dostali jsme ji ve škole za povinnou četbu a nemohla jsem ji od sebe odtrhnou.(Přečetla jsem ji za dva dny) Doporučila bych jsem ji všem. Malým i velkým, kteří umí číst a zajímají je psi. Miluji tuhle knížku a budu navždy. Je to prostě bomba!!!!!!! Určitě si ji přečtěte.

Luccy78
14.06.2015 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná... Jinak se tato kniha snad ani popsat nedá. Vřele doporučuji přečíst, nebudete zklamaní!

ivana8555
12.06.2015

Pecka! Přečteno jedním dechem - i když některé scény jsou hodně nervy drásající (pro mě jako pro pejskaře :D

Pawlisman
11.05.2015 5 z 5

Tak jsem se na stará kolena (32) ke knize vrátil a byl jsem velice potěšen, vyprávění z pohledu zvířecího hrdiny - vlka. Příběh, který má množství různých prostředí a kde se náš zvířecí pašák silně vyvíjí. Nemyslím si, že je kniha tak úplně pro děti, ano, jistě, svojí tematikou ano. Ale některé pasáže jsou napsány hutně s klasicky Londonovsky. Navíc silně naturalistický pohled na zlého vlka není příliš pohádkové čtení na dobrou noc. Kniha perfektně uteče, vývoji vlka uvěříte a potěší vás, že nejde o optimistickou sluníčkovou knihu s dokonalým psím hrdinou. Celkově skvělá dobrodružná kniha pro milovníky přírody, divočiny a zvířat. 8,5/10

kiki11
27.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, vřele doporučuji!

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Dojemná, nádherná kniha, která vás pohltí do svého příběhu tak mocně, až se sami začnete místy cítit jako šelma.

Peter.Melon
14.02.2015 4 z 5

Dobrá kniha pro mládež,četl jsem ji jako dítě.Je to dobré čtení...

Kykys
26.12.2014 5 z 5

Naprosto skvělá a pro mě emotivní knížka. Zezačátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit ale pak jsem se do toho ponořila a skončila až ve dvě ráno. Můžu vřele doporučit a ikdyž zvíře a lidské rysy mi moc dohromady nejdou, London to skvěle zkombinoval.

Rodaw
10.12.2014 5 z 5

Nádherná kniha, moc ráda se k ní budu vracet.. Doporučuju všem milovníkům zvířátek! :)

terrih.dreamer
07.11.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Já nemám co dodat. Doporučuji naprosto všem, tato kniha musí zaujmout i nečtenáře. :)

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Prostě nádhera

Mikik
16.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha, moje srdcovka. Krásná ukázka toho, že s láskou se dá dokázat všechno a při dobré vůli jde všechny předsudky a obavy změnit.

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Další z mých nezapomenutelných :)

K.M.
25.08.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla ze začátku nic moc ale pak to bylo lepší a lepší

riley
24.08.2014 5 z 5

Nejdojemnější kniha jakou jsem kdy četla, přečetla jsem ji snad čtyřikrát a je to moje nejoblíběnější kniha vůbec !!

Eviik
19.08.2014 5 z 5

Velmi pěkná kniha, která chytí každou dobrodružnou duši :)

MelesleG
03.08.2014

Kniha se mi líbí. Žádný nudný popis, žádný nudný děj. Všechno je pochopitelné a dává smysl. Tudíž nemůžete hodnotit knihu a napsat "Bylo mi líto každého zvířete, které Tesák zabil." Bohužel, nad tímhle odůvodněním jen kroutím hlavou, dámy a pánové.
Mě se to líbí. Ale pro děti mi to teda nějak nesedí. Pak by totiž takové dítě mohlo říci 'Bylo mi líto každého zvířete, které Bilý Tesák zabil.' V dětství ještě realitu plně nechápeme, chceme jí vidět co neoptimističtěji a nejkrásněji. Já nechtěla jíst maso kvůli tomu, že mi toho zvířete bylo líto a přišlo mi to jako vražda. Když jsem ve filmu viděla umírat zvíře, ať už si za to vážně to zvíře mohlo nebo ne, brečela jsem. Tohle prostě enní pro každé dítě. A to, že se Vám to v dětství nelíbilo, nemůžete dávat do hodnocení.

notburga
05.07.2014 5 z 5

Jako dítě jsem ji četla mnohokrát a i teď se k ní někdy vrátím. Povinná školní četba nemusí být vždycky od věci, jak vidno :)

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

moje první pořádná kniha z dětství :) mám ji neskutečně ráda

Ghoulka
23.04.2014 4 z 5

Skvělá knížka, jen některé pasáže se člověk musí trochu nutit.