Bílý tesák

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/8519/bily-tesak-tb2-8519.jpg 4.51036

White Fang (1907)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

hana6090

Původně jsem od knížky čekala dobrodružní příběh ze života vlka. Takže jsem byla trochu překvapená když jsem zjistila že je to spíš popis jeho celého života. Vůbec mě to ale nezklamalo, právě naopak. Příběh byl moc krásně napsaný, a četl se v podstatě sám. Byl to příjemný odpočinek od klasických dobrodružný knih. Tohle je jedna z mála knih, ke které bych se v budoucnu ráda vrátila.

RiodeJaneiro

Bílý tesák je můj nejoblíbenější román, jaký jsem kdy četl. Nekokážu to popsat, ale ta kniha si mě nějak získala. I když na první pohled vypadá jako obyčejná kniha, stačí se pořádně začíst a je to úplně něco jiného.

Atanone

Když jsem byla malá,měli jsme doma obrovského německého ovčáka Jerryho. Bydleli jsme na takovém kraji vesnice,že už to byla spíš samota u lesa.První,co mě táta učil bylo jak se chovat ke psům,nejen k tomu našemu,ale i k cizím. Snad proto mám ke psům dodnes vztah a možná i proto byla tato knížka jednou z mých nejoblíbenějších- a vlastně je dosud,jako prakticky všechny Londonovy knihy. Drsné scény jsem pravidelně obrečela,ale po nějaké době jsem po knize zase sáhla.
Cítím vždy jako velikou nespravedlnost a krutost,pokud člověk na sebe nějaké zvíře navykne a pak ho opustí a zradí,nebo mu ublíží. Zvířata neumí lhát-buď vás milují,respektují,nebo ne. A pokud vás milují,tak se vším všudy.

dia.riedl

Příběh je to pěkný, napínavý, na můj vkus ale příliš krutý. Číst 150 stránek o tom, jak je Bílý tesák bit, jak mu všichni ubližují, to se mi nečetlo dobře. Ani se mi docela nelíbil ten přesladký konec. Nechci, aby to vyznělo krutě, ale možná by mě to vzalo víc, kdyby ten poslední boj s Hallem prohrál. Bílého tesáka jsem si jinak zamilovala, ale to utrpení, kterým si prošel...Nemyslela jsem, že to bude takhle drsné

Lessana

Napínavé čítanie o živote "jedného vlka", precízne ukazujúce, ako prostredie a bytosti vôkol dokážu formovať charakter jednotlivca a byť príčinou jeho (zdanlivo) nevrlých reakcií.
U Londona veľmi oceňujem schopnosť udržiavať v napätí a najmä schopnosť krásne ukončovať (ktorá nie je vlastná všetkým spisovateľom). A dokonca pri vypointovaní ešte zvýšiť gradáciu...
Ako citlivá duša nerada čítam o utrpení (zvierat či ľudí), ale Jack to umne využíva ako, povedala by som, "predkatarzné zátišie", aby v závere dal VŽDY vyniknúť láske, tej najušľachtilejšej zo všetkých "hnetacích hmôt", z ktorých sú bytosti stvorené. A to je krása!

Sidonie

Příroda umí být krutá. A to zahrnuje i lidi.
Skvělá kniha. Ale při čtení musíme mít na paměti, že je to pořád jen fantazie autora a jen jeho názory na to, jak zvířata myslí a jak jednají.

Katheree

Jako malá jsem tuto knihu milovala, četla jsem od začátku asi 12x, ale nikdy nedočetla, proto bych mé hodnocení nebrala na 100%. Nevím proč, ale milovala jsem tu část, která se odehrává v divočině. Jakmile do děje pořádně vkročí lidé, nedočítám to .. ale příběh jako takový je skvělý :)

surynas

Další kniha kterou jsem milovala v dětství a když mi bylo sedm přečetla jsem jí celou sama. Tenkrát jsem měla z toho měla ohromnou radost. Díky téhle knize a spoustě dalších započala moje láska ke čtení. Tahle kniha si pět hvězd zaslouží.

Ahmose

Dávam 4 hviezdičky ale nie preto, že si nezaslúžila 5 ale preto lebo táto kniha mi celkom nesadla. Ak by niekto očakával ako ja dobrodružný príbeh bude sklamaný. Ako sa spomína aj v inej recenzií je to sonda do zvieracej mysli, ktorá chce byť slobodná ale zároveň skrotená ľuďmi. Možno som na túto knihu primladý (mám 17 rokov) a potrebujem k tejto knihe ešte dospieť časom. Príbeh je ale veľmi pekný a odporúčam ju, určite sa k nej ešte za pár rokov vrátim :-)

annamc

Super, nad moje očekávání:D

Aneta.Lesakova

Knihu jsem přečetla, a moc se mi líbila.

Sice jsem chvilkama upustila slzu ale kniha byla úžasná .

maryska09

Mistrovsky napsaná kniha o vývoji charakteru jednoho vlka, o tom, jak moc ho ovlivnilo prostředí a lidé se kterými se setkal. Čtenář ho může sledovat od hravého štěněte, po tažného psa, strašného rváče a nakonec věrného společníka. Každý se může dovtipit, že by celý příběh nemusel být pouze o psovi

EvikU.

Tak tuhle knihu jsem četla jako holka a brečela jsem na konci. Dojalo mě jak velká věrnost může být mezi člověkem a psem. A myslím si, že když se dá psovi láska, tak on ji několikanásobně vrátí.

regulax

Zajímavý lidsko-zvířecí příběh, který je pro čtenáře každého věku. Možná jako dítě na mě tak nepůsobil a hůře se četl, ale dnes je to pohádka o charakteru a citlivosti živého tvora.

jan14s

Kniha mého dětství, četl jsem ji tak šestkrát.

KarinJotova

Kniha se mi líbila. Je například zajímavé, jak autor popisuje věci, které si Bílý tesák během svého růstu uvědomuje. :-)

SiuxBeast

Jedna z těch "nej" knih když jsem jako kluk rád putoval po cizích krajinách za dobrodružstvím. Nečetl jsme ji už leta, tak trošku jsem na ni zapomněl. Musím ji najít a znovu si ji přečíst :)

Elcrysis

Kniha se mi líbila pro její čtivost, originálnost a pro samotnou postavu Bílého tesáka. Bylo to takové milé překvapení, které se vyklubalo z povinné četby.
Ovšem někdy mi připadalo, že se některé části -slovní spojení- nadmíru opakují. Chápu, že v knize být musí, že tam mají své místo, ale někdy mi přišly až moc stejné, ku příkladu popisy Tesákovy divokosti, nezkrotnosti a jeho touhy žít. Postavy Hezouna a Jima Halla mi připadly skoro jako přes kopírák, přesto ale knihu hodnotím velmi kladně.

stanza

Jsem moc ráda, že jsem knihu opět po letech objevila a s velkou chutí jí přečetla. Nádherná, dojemná, co dodat doporučuji všem.

Nemo54

Kniha se mi zase náhodou dostala do ruky, tak jsem si ji znovu "přelousknul" , je to kniha, kterou jsem četl již několikrát, ale kterou čtu stále se stejným zájmem.

kirsten6214

Náš svět z pohledu vlků mě naprosto uchvátil. All you need is love.

anetaany

Tato kniha se mi moc líbíla ale byli tam někdy zceny ze kterých sem byla smutná ale jinak moc dobrá kniha

ArwenAragorn

Četla jsem poprvé jako dítě, ale ke knížce se mohu vrátit kdykoli. Krásné, dojemné, prostě Jack London jak má být.

čtenářka4
26.12.2016

Krásný příběh zajímavě napsaný z pohledu zvířete. Krásný popis přírody, zvířat a vůbec světa zvířat a lidí.

mazlak
26.12.2016

Sice tento žánr nepatří mezi mé oblíbené, ale díky čtenářské výzvě 2016 jsem si ji přečetl. Je to opravdu pěkný příběh o přátelství zvířete k člověku a naopak. Velice se mě tato kniha líbila.

honzia
22.12.2016

I když mi kniha přišla občas trošku zmatená a opakující se, ale příběhem, stylem a hlavně ukazující pravdou o tvorech (lidských obzvláště) se stala dokonalou a další mnou ceněnou knihou Jacka Londona, jenž měl tak skvělý přehled o světě našich mozků. Nezbývá než doporučit :)

alnahu
12.12.2016

Za mě také skvělá kniha, četla jsem ji již dříve.

LadyWarrior
02.12.2016

Nádherný příběh, se kterým se mohou někteří lidé ztotožnit.

Klárai
27.11.2016

Moje oblíbená knížka z dětství.

FoxythePirate
16.11.2016

Nádherná knížka už jsem ji četla snad milionkrát.Doporučuji přečíst.