Bílý tesák

Bílý tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31203/bmid_bily-tesak-zpH-31203.png 4 1839 257

Příběh se odehrává během zlaté horečky na sklonku 19. století v Kanadě a západní části Spojených států. V tomto dobrodružném a romantickém prostředí má čtenář možnost sledovat osudy vlka, který se snaží přežít a přizpůsobit neustálým změnám svého okolí. Může se divoká šelma stát věrným přítelem člověka? Dokáže rozlišit dobro a zlo? Je obyčejné zvíře schopné najít smysl života? Co charakter formuje silněji, láska nebo násilí? 8. vydání (1. nově přepracované)... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

White Fang , 1907

Crozz
27.12.2019 4 z 5

Krátký, ale krásný příběh.

kilometr
24.11.2019 5 z 5

Třetí letos přeċtená kniha od tohoto autora.U všech jeho knih jsem se výborně bavil.100%.

Hobitka
02.11.2019 5 z 5

Snad první kniha, která mě jako dítě naprosto vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout.

encyklopedie
31.10.2019 5 z 5

..tahle kniha si zaslouží i po 60-ti rokách od prvního přečtení konečně ohvězdičkovat, dát do knihotéky a doporučit.....
Cokoliv napsat je zbytečnost.... Bílý tesák zní za všechna slova
100%

Sarah01
31.10.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou panem Viktorem Preissem, která byla oproti papírové knize trošku zkrácena, moc pěkně se to poslouchalo, uklidňující hlas tohoto herce mám moc ráda. Netuším, jestli Jack London dokázal úplně přesně ukázat myšlení vlka, ale přátelství mezi ním a jeho pánem vystihl dokonale.

chaera
03.10.2019 4 z 5

Místy se táhla, ale i přesto se jedná o neuvěřitelně krásný příběh. Nakonec jsem si Bílého tesáka zamilovala více, než bych čekala. 4.5/5

RostislavPr.
30.09.2019 3 z 5

První půlka knížky mě moc nebavila, bylo to moc zdlouhavé. Např popis krajiny byl až moc detailní. Ale druhá se mi velmi líbila. Knížku jsem si vybral kvůli filmu, který mám rád. Tato knížka nabízí velké dobrodružství a zážitky, bohužel mě ta první půlka nebavila. Ale oceňuji popis vlčího života a krásu přírody.

Jaehyun
10.09.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla k maturitě a upřímně prvních 100 stran pro mě bylo utrpení. Bylo to takové nijaké, nezáživné. Prostě nuda. Četla jsem a nakonec jsem zajistila, že jsem to ani nevnímala. Naopak druhá polovina knihy už začala být celkem zajímavá, něco se tam začalo dít a dočetla jsem ji během chvilky. Takže těžko říct, jsem asi ráda že jsem si ji přečetla ale po druhé bych se do toho už nepustila.

jprst
24.08.2019 5 z 5

K většině autorových knih není potřeba obsáhlých komentářů. A kdo začal "Bílým tesákem", ten cestu k autorovým knihám už našel.

Maevie
12.08.2019 5 z 5

Co se honí v mysli vlka, který v sobě má špetku psa? Jack London našel způsob, jak se vžít do divokého zvířete. Přivedl na svět vlka, připravil mu dobrodružný život i mnoho zkoušek a čtenářům dal možnost tento nádherný příběh plný zákonů přírody sledovat.

Anoell
01.08.2019 5 z 5

Krutá knížka. Na začátku se jedná o krutost přírody, ale tak to prostě chodí a s tím se nedá nic dělat. Jenže pak přijde na řadu krutost lidská. Jsem ten typ člověka, co u filmu ani nemrkne, když je v něm ubližováno lidem, ale jakmile se sáhne na zvířata... a podobně je to i u knížek, takže tohle čtení nebylo zrovna příjemné... Ale kniha se mi líbila, London krásně popsal duši vlka a líbily se mi i popisy přírody. Příběh pro mládež klidně, pro děti nevím... ale určitě jím nepohrdne ani dospělý čtenář.

Hobo
31.07.2019 5 z 5

Co k tomu napsat? Dobrodružná kniha par excellence.

sheldon8410
08.07.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od Jacka Londona a opět jsem nadšená! Tentokrát úplně jinak, než jak tomu bylo u Tuláka, ale obě knížky jsou top a měl by si je přečíst každý. Bílý Tesák odhaluje (podle mě dost věrohodně) duši vlka/psa a ukazuje způsob jeho "myšlení". Opravdu se mi to moc líbilo, v části, kde (pozor, spoiler!) se Tesák pere s buldokem, se mi tajil dech. Doporučuji všem!

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Klasika.Co dodat,rasismus,dvojsmysly.5 hvězd.

ArwenAragorn
15.06.2019 5 z 5

Musím přidat ještě komentář k této knize, která doprovázela moje mládí a přečtu si ji i v současné době. Od autora miluji všechny knihy. Tato, plná dobrodružství a nezapomenutelného popisu pocitů nádherného zvířete při sbližování s člověkem mě taky dostala.

FilDaV
15.06.2019 5 z 5

Takhle popsat psí/vlčí život nedokázal ani Karel Čapek v Dášeňce:) Ne, ale teď už doopravdy. Jack London je prostě v tomto ohledu - ještě nejlépe na Aljašce za zlaté horečky - král a potvrdila to i jeho tato nejuznávanější kniha i Volání divočiny. Takhle se vžít do mysli zvířete, to se někomu sotva podaří, ale Jackovi se to podařilo!!!

Nordic7
12.06.2019 3 z 5

Chtělo by to zkrátit. Obrovské množství balastu spočívající ve zdlouhavých popisech přírody a příhod s ostatními zvířaty mne už jako kluka nutilo k přeskákání poloviny knihy. Můj třináctiletý syn má teď stejný problém. Sestříhat děj na zážitky Tesáka s lidmi by dodalo patřičný švih a šťávu. Krutost nevadí, tak to prostě chodí. Ve srovnání Bílého tesáka a Volání divočiny u mne jasně vítězí Buck.

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Volání divočiny jsem sice měla o něco raději, ale tahle kniha mě přivedla k Londonovým dílům a také se mi líbila. Doporučuji.

Daniel2009
10.05.2019 5 z 5

Nádherná knížka pro mládež i starší. Určitě doporučuji.

mgeisselreiter
08.05.2019 5 z 5

I když je kniha často brána jako pro děti nebo mladé čtenáře, rozhodně uspokojí i ty starší. Krásný popis života zvířete, jakoby autor dokázal číst zvířecí myšlenky a navíc je dokázal dokonale převést do psané podoby. K tomu navíc prostředí drsného chladného severu, které London také umí výborně přiblížit. 100%, 8. 5. 2019.