Bílý Tesák

Bílý Tesák https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112194/bmid_bily-tesak-2EX-112194.jpg 4 1834 256

Bílý Tesák je poutavě napsaný příběh o zrození a životě křížence vlka se psem, odehrávající se nejprve v divočině severozápadní Kanady a později na jihu USA...

Vivetkav
30.08.2022 3 z 5

Moc hezký příběh .. smutný emotivní a zároveň krásný

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Krásný, dobrodružný, dojemný a emočně velmi silný příběh.
Stojí za přečtení a doporučuji nejen milovníkům zvířat.

Obelix15
23.08.2022 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství, rád se k ní občas vracím.

Janizoun
21.08.2022 5 z 5

Nádhera i po X letech. Moje další srdcovka a oblíbený spisovatel. Mám ráda všechny knihy od tohoto autora. V mém mládí jsem četla spoustu krásných knih, které jsou krásné dodnes. Četba pro všechny, pro mládež, pro dospělé, pro všechny generace. Doporučuji všem, koho se tato četba zatím nedotkla. Je to skvělá kniha, skvělý autor.

marlenkaXX
16.08.2022 3 z 5

Milý příběh o vlkovi, Bílém tesákovi. O jeho životě, strastech a radostech pro všechny věkový kategorie. Posloucháno jako audiokniha.

konicekbily
19.06.2022 5 z 5

Stanovil jsem si svůj "návrat ke kořenům" - přečíst si po mnoha desetiletích knihy svého dětství či mládí. Tím je i Bílý tesák. Autor ho napsal počátkem minulého století - chápal jsem ji jako dobrodružnou literaturu o přírodě, zvířatech a lidech žijících v drsných podmínkách severu - určenou dětem. Je to nádherná kniha a splnila svůj účel - baví mladé čtenáře více než sto let. Já, nyní jako téměř kmet, v ní vidím paralelu se životem člověka, trpícího při svém osudu - který se nevzdává a hledá cestu ke svému štěstí cestou poznávání nových životních zkušeností!

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

SUPER KNIHA super čtení nádherný příběh.

Marcello_zbb
24.04.2022 5 z 5

Super čítanie, skvele napísané a preložené. Oddýchol som si od rôznych detektívok a pozrel sa na svet spred vyše 120 rokov očami Bieleho Tesáka. Neľutujem!

Mickhesh
01.03.2022 5 z 5

Dnes již klasická dobrá literatura. 100%

Ophelie
31.12.2021 4 z 5

Dílo patřící mezi povinnou četbu mých mladých let se četlo velice dobře. Dobrodružství míšence vlka a psa se četlo skoro samo, zaujalo mě od první stránky. Krásné vyprávění z pohledu vlka/psa zaujme nejen mladé, ale i starší čtenáře.

Verucha
18.12.2021

Bilingvidní verze, po letech přečtení klasické. Doporučuji

danny_21
29.11.2021 4 z 5

Bílý Tesák byl povinnou školní četbou mého mládí a samozřejmě patřil mezi ty oblíbené kousky než klasická, nezáživná díla některých pisálků ze Sovětského svazu. Dobrodružství vlkopsa, kterého sledujeme na cestě od zrození v kanadské divočině, přes první lovecké úspěchy k setkání s Bohy až ke smíření s lidským pokolením v civilizovaných Spojených státech - 85 %

Ava365
28.11.2021 5 z 5

Krásná kniha pro děti i pro dospělé.

janka2000
14.09.2021 4 z 5

Řekla bych, že to je celkem drsná kniha pro děti. Ukazuje, co dokáže láska a co nenávist a touha po penězích.
V tomto vydání jsou úžasné ilustrace.

Snoopi
10.09.2021 5 z 5

Poutavá kniha nejen pro děti, ale i dospělé.
Nepochybně patří do zlatého fondu dětské literatury snad už od doby svého vzniku.
Pro všechny, kteří se zajímají o drsný život v severské divočině, o vztah člověka k přírodě - ale i pro ty, kteří se nebojí snít.
Je znát, že autor vychází ze svých zkušeností: naprosto originálně a zcela věrohodně zachycuje krásu i krutost zdejší krajiny a s podivuhodným porozuměním proniká do mysli zvířete. Dívá se na svět očima Bílého tesáka a my sledujeme se zájmem a napětím jeho pouť od nenávisti k lásce. Bohové, tedy lidé, se pro něj nakonec stávají vším a neváhá pro ně i obětovat život.
Pro současné děti může být kniha až příliš plná "zbytečných" a nudných pasáží - ale právě díky nim nám autor prostředí dokonale přibližuje. Kdo má rád příběhy o zvířatech, cestu k této knize si určitě dokáže najít.

evineckY
06.09.2021 5 z 5

...a o vlkovi mi nepiš, o tom ti napíšu já .
I když je to smutná kniha, konec je šťastný. Nádherné popisy přírody Aljašky, jak to umí Jack London. Žádný zlý člověk by neměl mít žádné zvíře, protože ne všechny se umí bránit, jako vlk

1Booklover
17.08.2021 3 z 5

Upřímně mě že začátku kniha moc nebavila, jelikož obsahuje především popis/vyprávění o životě vlků.
Ke konci ovšem kniha začala mít napínavý děj, kdy jsem se nemohla odtrhnout od toho, co se nakonec stane s Bílým tesákem.

Ešína
25.07.2021 2 z 5

Nejznámější dílo pana Londona mě bohužel nebavilo, nevím čím to je. Každopádně bych této knize ale dala ještě jednu šanci.

Doubravka1975
28.05.2021 5 z 5

Nejznámější dílo Jacka Londona. Silný příběh o věrnosti vlka - psa k člověku, za každé situace. Na konci i slza ukápla.
Napadlo mě přísloví : Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

MaxQ
19.05.2021 5 z 5

Četl jsem dětem před spaním. Nemohli se odtrhnout. Já taky ne. A když už to vypadalo pohodový konec, bum a nejnapínavější finále si London nechal do poslední kapitoly. Stále výborné dílo.