Bílý kůň

Bílý kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135927/bily-kun-bily-kun-135927.jpg 4 308 80

Bílý kůň série

1. díl

Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít. Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… zdroj: www.legie.info... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Domino

White Horse , 2012

vakl
vakl
10.12.2016

Zpočátku jsem měl velké očekávání, pak mě začaly odrazovat popisované ohavnosti a ten konec mě dorazil. Po tak složitém příběhu byl ten konec až primitivní ... :-(

Karelvovsik
Karelvovsik
13.11.2016 3 z 5

Dočetl jsem knihu ze zvědavosti,jak to celé dopadne,ale čekal jsem trochu víc. Pro mne je příběh průměrný.

vlkove
vlkove
29.10.2016 1 z 5

Začneme pěkně popořádku. Z knihy mám rozporuplné dojmy, přičemž převažují většinou ty negativní. Autorka píše zdlouhavě a nezáživně. Děj se rozvíjí strašně pomalu a případné zvraty nejsou nijak dech beroucí. Počáteční myšlenka je výborná, čekala jsem typický boj o přežití, zvraty a dech beroucí scény plné nemoci a mrtvol ale v tomto podání to vyšlo jako nudná historka o tom co se může stát když 90% populace umře a vy se snažíte jít za svým cílem.
Postavy byly nepropracované a místy až naivně podané.
Pozdější nápad s ,,rozvojem,, nemoci se mi nezamlouval, byl zbytečný a nepropracovaný.
Nápad se zvraty počasí je zbytečný a uměle nastavovaný a myslím si že po vysvětlení toho jak to vlastně bylo, tyto změny nemají sebemenší odůvodnění.
Musím říct že závěr jsem ocenila i když je to velký kýč.
Knize dávám 1,5 hvězdy a popravdě ji ze své knihovny vyřazuji.

Irsaf
Irsaf
19.07.2016 1 z 5

Nelíbila se mi. Ale přečetla jsem ji.

petra4080
petra4080
23.02.2016 2 z 5

Nápad zajímavý, přesto mi kniha moc nesedla a některé pasáže jsem prostě přeskakovala.

ditul
ditul
18.01.2016 3 z 5

Čekala jsem od knihy asi příliš.... druhá polovina mě zklamala.... a ten konec... :(

MichaelaHO
MichaelaHO
28.12.2015 1 z 5

Pro mě naprosté zklamání, musela jsem ke konci přeskakovat řádky a fakt jsem se u toho trápila...:(

Biohazard
Biohazard
15.12.2015 1 z 5

Podle mě neskutečně nedopracovaný a nepromyšlený příběh. Stupidita postav je nezměřitelná. Zklamání. Děti, nenakupujte v levných knihách.

fmash
fmash
23.11.2015 3 z 5

Jestli mi na téhle knize něco vadilo, tak to byla její podstata, což je asi chyba (čí?). Definuj podstatu knihy. Téhle knihy? No... Napsala to taková skutečně hodně citlivá paní, která opravdu moc chtěla uchopit postapo tématiku s takovým tím vopravdicky citlivým ženským přístupem.
Aby nevznikla mýlka, já proti tomu v zásadě nic nemám, je to (pro mě) zase něco nového, jenom mi chvílemi dost lezlo na nervy to bezmocné plkání a lkaní putující hrdinky, která měla obrovskou kliku, jíž ji autorka obdařila jenom proto, aby mohla tu svou ženskou citlivost pronést bez poskvrnky až na konec příběhu. Příběhu, v němž mimochodem de facto všichni chlapi buď brzy umřou, nebo jsou to gayové (a vlastně umřou taky). Na druhou stranu to nebylo nejhorší, dokonce ani tak hrozné, jak jsem si představoval po úvodní bezzubě silácké feministické scéně.
Ehm... takže ta podstata... asi tkví v tom, a to by mělo být uvedeno na obálce velkými písmeny, že je to kniha psaná ženou výhradně pro ženy. Což tuším nejsem (i když nevím úplně jistě, podle čeho se to pozná). A já bych prostě radši normálně unisex postapo, které nemusí být nutně naturalisticky drsnější (Bílý kůň po téhle stránce taky není žádná selanka), ale méně se v něm probírá každé hnutí ženské mysli, navíc dle mého naivně idealizované - ovšem, opět to musím říct, kdo jsem já, abych tohle soudil?
To není mužský šovinismus, ale pouhá otázka vkusu. (I když teda chvílemi to bylo na hraně, paní Adamsová si v žádném ohledu laťku nijak vysoko nenasadila.)

genie
genie
02.09.2015 3 z 5

Dobrá kniha, dělení kapitol na Tehdy a Teď mi vyhovovalo, děj se postupně sbíhal ... škoda, že konec byl takový, jaký byl - neseděl.

sally21
sally21
21.08.2015 2 z 5

Zatím jsem asi v polovině knihy a jelikož mám ve zvyku všechny knihy dočíst do konce s touto budu mít problém.......prostě nesedí mi, nebaví mě, dávám velké mínus.
Knihu jsem dočetla, ale zase dám přednost krimi a trilerům.

Rose88
Rose88
16.08.2015 4 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé :-) tato kniha mi byla doporučena a jsem za to moc ráda, zajímavé pojetí vyprávění plus velmi poutavý děj, no a ten konec už je jenom sladká koktejlová třešnička. Škoda, že autorka již pokračování nevydá :-(

danielosbourne
danielosbourne
08.08.2015 4 z 5

Je to můj první pokus o čtení post apokalyptického tématu a musím říct, že jsem ze začátku chtěl knihu odložit. Text mi nějak nešel přes jazyk a stále jsem se nemohl začíst, ale naštěstí se tohle po nějakých 30 stránkách překlenulo. Je dost znát, že knihu psala žena, protože jsou zde detailně popsané myšlenky hlavní hrdinky, což rozhodně nepovažuji jako mínus knihy. Některé scény a postavy bylo ale těžké si představit. Knihu jsem docenil vlastně asi 5 stránek před dočtením, kdy jsem kamarádce vyprávěl, co že to právě čtu a jak jsem dával příběh dohromady v trochu zrychlené podobě, zjistil jsem, že je to vlastně hodně povedená kniha.

tisha8409
tisha8409
06.08.2015 2 z 5

Dvě hvězdy za super začátek v sekci TEĎ.
Bezútěšné drsno, nebezpečná cesta, úchylové útočí, přímo hmatatelně to cítíte...do okamžiku, kdy se ukázalo, že obě jaksi nejsou dvě ale čtyři a ta slepá je ze všeho ponižování ještě nadšená.
Od té doby se to vleklo úmorným popisem okolí, kapek krve, které jsou odnikud, lidmi, kteří do příběhu vešli ale ihned odešli a chvil, kdy ho zabít chtěla, ale nezabila, protože se v takových chvílích ptá sama sebe, zda je zrůdou. Ta drsnačka totiž měla jen hlavu plnou drsných aktů a keců... ale neuskutečnila je. další mínus. Když hrdinka, má umět zabít.
Došlo to až k lahodnému okamžiku, který prostě zplodí v palici jedině ženská. Romantika se tam vůbec proplétá jako hlavní motiv a do apo to prostě nesedí!

Takže z tvrdé baby, která jde, neohlíží se a ví co má dělat, i když pochybuju že by to zvládla, je nakonec ubrečená ženská, překypující láásečkou.
Panebože přesně tyhle náměty nesnáším.
Další díly rozhodně číst nebudu.

A sekci TEHDY jsem zcela přeskákala a o nic jsem nepřišla. Ono je to vše stejně řečeno v TEĎ.
No hrozné zklamání.

černárůže
černárůže
12.07.2015 4 z 5

ze začátku mě kniha nebavila, ale od poloviny jsem se od ní nemohla odtrhout

stolbice
stolbice
10.07.2015 4 z 5

Tak to byla síla, krásný postapokalyptický svět....jen ten happyend mi tam trochu nesedl, mohlo si to udržet laťku, i když na druhou stranu jsem ráda, naděje stále žije :-)

-Nikola-
-Nikola-
12.06.2015 4 z 5

Skvělá kniha. Člověk si hned uvědomí hodnotu obyčejných věcí a především lidí a jejích vlastností. Snad se nad sebou zamyslíme a nenecháme to dojít tak daleko.
Líbilo se mi, že si autorka nebrala s hrdiny žádné servítky. Život je krutý!
Na druhou stranu mi některé části přišly až příliš. Například řečtí bohové. Takové mutace jsou celkem fajn, jen už to příběhu ubírá vážnosti a sune ho to do sféry sci-fi a fantasy s jednorožci.
Jinak vřele doporučuji.

vikimi
vikimi
16.05.2015 1 z 5

Knížku jsem nedočetla, skončila jsem hned na začátku(str 30). Bylo to na mě moc depresivní, to je jedna věc a za druhé mi neseděl autorčin styl psaní. Nějak jsem se v tom ztrácela a Zoe mi nebyla vůbec sympatická.

Ruxandra
Ruxandra
30.04.2015 4 z 5

Chvílemi jsem měla dojem, že čtu "křížence" mezi "Červeným vrchem" Jamie McGuire a "Cestou" Cormaca McCarthyho :) Trochu se mi nechce věřit, že by celé to putování přes polovinu země mohla jedna "obyčejná uklízečka" zvládnout, ale co já vím... Ačkoli kniha neobsahuje nijak převratně novou myšlenku o postapokalyptickém světě, rozhodně jí nelze upřít jisté originální prvky, překvapivé zvraty, čtivost a pěkný závěr.

zuzana13
zuzana13
01.04.2015 5 z 5

Krásná kniha, strašidelná.Těším se na další díl. Doporučuji.