Bílý kůň

Bílý kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135927/bily-kun-bily-kun-135927.jpg 4 308 80

Bílý kůň série

1. díl

Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít. Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… zdroj: www.legie.info... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Domino

White Horse , 2012

Bee
26.02.2014 5 z 5

Kniha se nese ve zvláštním duchu a i když jsou některé situace těžko uvěřitelné, bavilo mě to. Líbí se mi, že je kniha rozdělená na současnost a minulost a je to perfektně rozvržené, že to baví. Rozhodně to stálo za přečtení :)

jeduna
02.01.2014 3 z 5

zklamaná sem nebyla, já tyhlety témata ráda a četlo se to dobře. ale bohužel, srovnání s cestou nebo nedejbože! s malevilem, to prostě nesnese. voe co ten švýcar? a ve finále i to finále? jak od rosamundy pilcherový...

Mozkovna
27.12.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla poutavá. Nejdřív mi dlouho trvalo, než jsem se začetla a než jsem dobře pochopila rozdíly mezi současností a minulostí, ale celkově je to vážně skvělá kniha :) Doporučuju! Už se těším na další díl :) 5*

Rawen616
10.12.2013 4 z 5

Hodně zajímavě napsaná kniha. Chvílema trochu nepřehledná. Je poznat že jí napsala žena - myšlenkové pochody a pocity hlavní hrdinky jsou popsány hodně důkladně a trochu zastiňují vše okolo. Osobně bych uvítal více informací ohledně té války a nemoci která skoro vyhubila lidstvo ale to je chlapský přístup, žena by to neřešila protože ta chce přežít a ochránit své blízké. Uplný konec mě trochu zklamal, uvítal bych více depresivnější zakončení.

Kniha se základní myšlenkou podobá Cestě od Mccarthyho a je i podobně "veselá", lidé co mají rádi postapo si přijdou na své.

Library&me
30.11.2013 5 z 5

Kniha super, škoda, že druhý díl nevyjde,.. Jak jsem se někde dočetla, autorka nebyla schopna další díl napsat a vydavatel s ní prý již ztratil trpělivost..:o( Takže očekávaný druhý díl Rudý kůň, který měl vyjít na podzim 2013, bude zřejmě bůhví kdy, jestli vůbec.,.

Ereniss
26.09.2013 5 z 5

Skvělé překvapení!

kilometr
18.09.2013 5 z 5

Velmi povedená kniha a jedno z nej... překvapení tohoto roku.90%.

Spark
29.07.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, hodně mě zaujalo rozdělení na tehdy a teď. Určitě vtáhne a člověk chce vědět, jak to dopadne... a před chvílí jsem se dozvěděla, že bude druhý díl, takže vlastně pořád nevím, co bude dál ;) Už se těším.

Kájula
18.05.2013 5 z 5

Tento žánr postapokalyptična příliš nevyhledávám, ale tato kniha mě zaujala. Půjčila jsem si ji s velkým očekáváním. Nadšeně jsem se do ní pustila a musím říct, že napínavá a zajímavá vážně je. Člověk si sice zpočátku musí zvyknout na styl psaní autorky a také na její líčení pocitů se spoustou ironie a sarkasmu. Je zde také často pužívaná personifikace a přirovnání. Chvílemi se člověk může trochu ztrácet ve vyprávění příběhu a také v tom, co autorka zrovna myslí tím, co napsala. Ale když si člověk zvykne a nechá se unášet příběhem nezklame ho. Je to zajímavý děj a musím uznat, že autorka má velmi zvláštní fantazii. Je to něco nového a neotřelého. Děj je napínavý a chvílemi dost morbidní. Naprosto mě odrovnávalo to, kolik lidí najednou dokázala pozabíjet. Autorka se nebála vpustit postavu do příběhu a záhy ji s klidným svědomím zabít. Překvapovalo mě to, ale dávalo to příběhu jistý nový směr. Pokud bych, jako správný milovník knih, nehledala chyby, ale dívala se po tom dobrém, co si můžeme z knihy odnést...můžu doporučit, je to příjemné čtení pro ty, kteří si libují v hororech s relativně šťastným koncem. Je zde akce i napětí, krev a nebezpečí. Můžeme vidět jak temnou stránku lidské duše, tak i tu dobrou, která zůstala i přes všechna příkoří neposkvrněná..téměř..bylo zde vidět jak hl. hrdinka bojuje o holý život i o to zůstat člověkem. Láska, nenávist, porozumění, bolest, smutek..kniha je nabitá emocemi a strhne vás s sebou...

Adelica-Opica
05.05.2013 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tak moc vtáhla do děje. Jen říkám, víc takových knih! Jen se trochu bojím dalšího dílu... Snad mi nezkazí dojem z toho prvního.

vincent
04.05.2013 5 z 5

Výborná kniha, strhující děj.

Jitush
16.04.2013 4 z 5

U této knihy mě zaujal již popis děje a musím říct, že mě kniha nezklamala. Děj byl napínavý a konec mě celkem překvapil. Velmi se mi líbilo dělení na minulost a přítomnost. Těším se na další díl.
Avšak pět hvězdiček si shovávám na knihy, které mě nepustí se najíst ani vyspat. :))

RADOST
24.03.2013 3 z 5

Autorka umí dobře psát, pomalu odhalovat katastrofický příběh ve dvou časových rovinách, dávkovat napětí, pohrávat si s metaforami a mytologií. Přesto mě tato kniha nevtáhla do děje a nezaujala tak, jako třeba Cesta ( Cormac McCarthy) nebo Tak padne náš svět (Megan Crewe).

dada1838
24.03.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila. Zajímavý styl vyprávění a napětí - na druhý díl se těším.

NicaCola
22.03.2013 3 z 5

"Dříve byl život nudná samozřejmost. Teď nechce nic než přežít." Tak přesně takto zní slogan ke knize Bílý kůň. Nooo.. musím říct, že mě kniha zklamala. Čekala jsem, že to bude "vzrůšo", neboť mám ráda knihy s touto tématikou. Líbilo se mi, že byla kniha rozdělena na přítomnost i minulost. Také se mi líbily zajímavé metafory, kterých bylo v knize nespočetně moc. Přesto mi v knize něco chybělo... postavu Švýcara jsem nějak nepochopila, některé pasáže byly nepřehledné :( Ale druhý díl si koupit musím... :-)

bookcase
20.03.2013 5 z 5

Hodně zvláštní kniha, která když vtáhne tak nepustí.

veru36
17.03.2013 5 z 5

Myslím, že jsem příjemně překvapená - nevěděla jsem, co od knížky očekávat, ale nelituji. Knížka mě vtáhla do děje, přečetla jsem ji jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

kklarysek
05.03.2013 5 z 5

Má první postapokalyptická kniha a jsem nadšená :-) Těším se na další díl Rudý kůň.

Jitulisko
30.11.2012 5 z 5

Tak tahle kniha je něco, posapokaliptické hltam jednu za druhou ale tohle .. Nejdřiv jsem se rozčilila, že druhý dil bude až podzim 2013 ale zaroven se těšim a vyvstavaji otazky poslednich stránek... dvě srdce? bude mala normálni ? už chci dalši !!!

Varjohukka
06.11.2012 5 z 5

Zatím je to jedna z nejlepších postapokalyptických knih, kterou jsem kdy četla!